Odalar için sıva altı led spot tavsiyesi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Osram, Philips olabilir.

En iyisi Sharp ve Samsung diye biliyorum LED işinde ama Samsung'u kim kullanıyordur onu bilmem.
Sharp'ın doğrudan kendi ürünleri vardı sanırım.
Yoksa bile Sharp'ın LED chiplerini kullananlara bakın derim.

Olmadı Osram bakabilirsiniz.

E Çevrimdışı

Emrah5454

Yeni Üye
26 Eki 2020
44
33
Internette yazan ile şu metrekaredeki odaya şu lümen değerine sahip şu kadar spot hesaplamak ne kadar güvenilir
Osram, Philips olabilir.

En iyisi Sharp ve Samsung diye biliyorum LED işinde ama Samsung'u kim kullanıyordur onu bilmem.
Sharp'ın doğrudan kendi ürünleri vardı sanırım.
Yoksa bile Sharp'ın LED chiplerini kullananlara bakın derim.

Olmadı Osram bakabilirsiniz.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Internette yazan ile şu metrekaredeki odaya şu lümen değerine sahip şu kadar spot hesaplamak ne kadar güvenilir
İlgilendiğim bir konu olmadığı için bilmiyorum.
Hesaplama yöntemini araştırırsanız bulabilirsiniz bence.
Sitedeki hesaplama hatalı değildir bence.
Sonuçta biri emek vermiş.

E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
Philips piyasada var bulamassan pelsan onuda bulamassan cata 1 e 1 degisim garantisinde olanlari tercih edin bozulunca trafolari bozuluyor zaten 1 e 1 degisim bulamassaniz cihaza trafo takip geri gonderirler beklersiniz

Aydinlatma hesabi zaten okullarda ders verilen birsey fakat bu hesap sizin icin dogru olabilmesi icin tavanin komple duz alcipan olmasi gerekir bu hesap ile nokta atisi spotlarin yerlerini hesaplayabilirsiniz atiyorum 8 tane spot cikti bunu odaya metrik olarak ayarlamaniz gerekir yoksa hesap bosa gider

Alcipan tavan su led dosenenlerden ise bu hesap isinizi gormeyecektir

E Çevrimdışı

Emrah5454

Yeni Üye
26 Eki 2020
44
33
Philips piyasada var bulamassan pelsan onuda bulamassan cata 1 e 1 degisim garantisinde olanlari tercih edin bozulunca trafolari bozuluyor zaten 1 e 1 degisim bulamassaniz cihaza trafo takip geri gonderirler beklersiniz

Aydinlatma hesabi zaten okullarda ders verilen birsey fakat bu hesap sizin icin dogru olabilmesi icin tavanin komple duz alcipan olmasi gerekir bu hesap ile nokta atisi spotlarin yerlerini hesaplayabilirsiniz atiyorum 8 tane spot cikti bunu odaya metrik olarak ayarlamaniz gerekir yoksa hesap bosa gider

Marka tavsiyeleri için teşekkürler. Tavan düz asma tavan değil yani bildiğiniz düz boş oda tavanı

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

CATA merdivenaltı Çin üretimidir, ucuz piyasa malıdır tavsiye etmem.
Ayrıca spot LED'ler ışıklarda açı değeri olduğunu da unutmayın. (90 derece ,120 derece gibi.)

E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
CATA merdivenaltı Çin üretimidir, ucuz piyasa malıdır tavsiye etmem.
Ayrıca spot LED'ler ışıklarda açı değeri olduğunu da unutmayın. (90 derece ,120 derece gibi.)
Cata merdiven alti uretim midir bilmiyorum ama 2 yil 1 e 1 degisim garantili oldugunu biliyorum yani aldigin yere faturan ile goturdugun zaman bozuk olani alip saglam kutulu olarak yenisini alabilirsin evimde asma tavan var cata marka 4 yildir bir tane bozulmadi

Banyo holun de bir tane 18w buyuk var 4 uncu senesi yani 1 ay kadar önce bozuldu icindeki balansti acip baktim kondansatör sismis patlamis bozulan seyleri atmadigim için bozuk bir kartin uzerinden sokup kondansatör u degistirdim hala sapa saglam çalışıyor

Zaten hepsi birbirinin cakmasi en kalitelisi bile iclerini acip bakarsaniz anlarsiniz iclerinde serit led var zaten seritled ler kolay kolay bozulmaz icindekki 1 cip bozulsa metrede 60 tane var 59 tanesi yanmaya devam eder onemli olan balanst trafo kismi orasi elektronik bozulursa en kalitesizinde bile trafo bozulur degistirirsiniz yanmaya devam eder

Tabi alirken led panelin dis kalitesinede onem verin icerisindeki aynalar isidan kararti yapabiliyor bu cin mali dediklerinizde ama bence cata da kaliteli kararma vs yasamadim bugune kadar

Zaten bu bahsettiginiz dereceler yuzunden aydinlatma hesabi yapilir is yerlerinde

Aydinlatma hesabında atiyorum 1 odaya 4 spot cikti oda kare ve 3x3=9m2
Spotlar duvardan 1metre diger spotlarla arasi 1mt yerlestirilirki isik acilari birbirini ortsun ve esit yayilsin sayilari kafadan basit olsun diye salladim

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Cata merdiven alti uretim midir bilmiyorum ama 2 yil 1 e 1 degisim garantili oldugunu biliyorum yani aldigin yere faturan ile goturdugun zaman bozuk olani alip saglam kutulu olarak yenisini alabilirsin evimde asma tavan var cata marka 4 yildir bir tane bozulmadi
Bugüne kadar bu malı satan yerlerde böyle bir şey duymadım.

Zaten hepsi birbirinin cakmasi en kalitelisi bile iclerini acip bakarsaniz anlarsiniz iclerinde serit led var zaten seritled ler kolay kolay bozulmaz icindekki 1 cip bozulsa metrede 60 tane var 59 tanesi yanmaya devam eder onemli olan balanst trafo kismi orasi elektronik bozulursa en kalitesizinde bile trafo bozulur degistirirsiniz yanmaya devam eder

O dediğiniz büyük spotlarda mevcut, küçük spotlarda şerit led bulunmaz.

E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
Bugüne kadar bu malı satan yerlerde böyle bir şey duymadım.

O dediğiniz büyük spotlarda mevcut, küçük spotlarda şerit led bulunmaz.
bu serit led kismi
Olurmu olmazmi tekrar dusun

Ben almadan once bu led islerinde 1 e 1 degisim olanlari aliyorum cunku is yerlerinede evlerede takiyoruz 1 e 1 garantli olunca aldigim yere goturuyor ve yenisini alip takiyorum aldigim firmalar ole tekzen tarzi yerler degil

Elektrik marketler sadece elektrik uzerine calisan firmalar simtas misal

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
bu serit led kismi
Olurmu olmazmi tekrar dusun

Ben almadan once bu led islerinde 1 e 1 degisim olanlari aliyorum cunku is yerlerinede evlerede takiyoruz 1 e 1 garantli olunca aldigim yere goturuyor ve yenisini alip takiyorum aldigim firmalar ole tekzen tarzi yerler degil

Elektrik marketler sadece elektrik uzerine calisan firmalar simtas misal

Benim bahsettiğim ürünler bunlar değil.
Bunlara şerit LED uydurmak biraz abes olur.
Boşuna direniyorsun.

E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
Benim bahsettiğim ürünler bunlar değil.
Bunlara şerit LED uydurmak biraz abes olur.
Boşuna direniyorsun.
Siz bulunmaz demissiniz bende bulundugunu gosterdim

Merdiven altinda kendim uretmedim bunu videoyuda ben cekmedim

Sizin bahsettiğiniz urunler disindada urunler varmis demekki ben sadece gosterdim

Haksiz Hakli tavriniza direnc gosteren hala sizsiniz

Slim spot Philips cata pelsan ne marka acarsaniz acin icini sonuç bu olacak degismez
Slim spot icin diyorum

Farkli cesitleri oldugunuda biliyorum fakat piyasada en cok kullanilan tutulan urun sekli bunlar

Sizin tercih ettiginiz urunleri soyleyin ona gore yorum yapalim bilmediginizi yazmayiz?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Siz bulunmaz demissiniz bende bulundugunu gosterdim

Merdiven altinda kendim uretmedim bunu videoyuda ben cekmedim

Sizin bahsettiğiniz urunler disindada urunler varmis demekki ben sadece gosterdim

Haksiz Hakli tavriniza direnc gosteren hala sizsiniz

Slim spot Philips cata pelsan ne marka acarsaniz acin icini sonuç bu olacak degismez
Slim spot icin diyorum

Farkli cesitleri oldugunuda biliyorum fakat piyasada en cok kullanilan tutulan urun sekli bunlar

Sizin tercih ettiginiz urunleri soyleyin ona gore yorum yapalim bilmediginizi yazmayiz?
Slim spot'a verilen para çöpe giden paradır bence.
CATA'yı övenle ben neyi tartışayım?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt