Oda termostatı gerekli mi?

A Çevrimdışı

albaywolf

Aktif Üye
17 Mar 2019
202
37
Vaillant turbotec plus kombi var. Alt daire maalesef yakmadığı için ısınma sorunu yaşıyoruz. Evde çocuk da olduğu için kombiyi köklemekten başka şansımız kalmıyor. Çevremde oda termostatı kullananların yorumları hep iyi yönde. Gerçekten alınmalı mı? Ne marka alınmalı ve montaj için usta mı çağırmak lazım? Petek onarımı için gelen kombici tanıdığa termostatik vanayı sormuştum ev kullanımı için gereksiz, boşa masraf edersin demişti.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,103
43
Oda termostatı bulunduğu odayı baz alır. RF oda termostatı alırsanız evin her yerine götürebilirsiniz, tıpkı klimadaki I-Fell gibi. Binada yalıtım mantolama varsa etkisini daha iyi anlarsınız. General marka genelde çoğuna uyumlu.

Kombinin altındaki filtrenin temiz olmasına dikkat edin.

Son düzenleme:
MutluTEKİR Çevrimdışı

MutluTEKİR 

Aktif Üye
29 Tem 2022
215
33
Ben de çok faydasını gördüm. Gündüz güneş gördüğünde gereksiz yere yanmaya devam etmiyor.
Fakat yalıtım yoksa ara kat değilse faydasını çok göremeyebilirsiniz. Çocuğunuzun odaya koymanız lazım oda termostatını.

Bu arada reglaj ayarlamasını da yapın fazla sıcak olan peteklerin vanaları kısın. Youtubeda videolar bolca var.

H Çevrimdışı

hakcakaya

Yeni Üye
5 Eki 2022
3
42
Ben de ECA'nın kablosuz versiyonu var.
  • İstediğim sıcaklıkta oldukça kararlı olarak sıcaklık sabitleme yapıyoruz.
  • İstediğim odaya termostatı götürebiliyorum.
  • İstediğim zaman balkona çıkmama gerek kalmadan da kombiyi kapatabiliyorum.
Daha ne olsun

Diridiri06 Çevrimdışı

Diridiri06 

Süper Üye
7 Eki 2019
519
33
Ben oda termostati ile çok geç tanıştım daha önce resmen rezillik yaşamışım diyorum oda termostati kullanmaya başlayınca konforum arttı resmen ben koridora koydum çünkü ısı odalara koridordan dağılıyor evde ısınmasını istediğim odaların kapılarını akşam yatarken hep açık tuttum o yüzden bir oda sıcak bir oda soğuk durumu yaşamadim

Koridora koymamdaki sebep şu eğer kendi odama koysam diğer odalar problem olabilirdi çocukların odasına koysam bu seferde benim odam soğuk olabilirdi en güzeli koridora koyup akşam yatarken tüm odaların kapılarını açmakta buldum

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
Top Poster Of Month
13 Tem 2021
2,614
59

Cosa Akıllı Oda Termostatı Kombi ve Klima Kontrolü Kutu Açılışı, İnceleme, Kurulum Enerjiyi etkin şekilde kullanarak tasarruf yapmak Cosa Akıllı Termostat ile mümkün. Cosa tasarım ve teknoloji olarak tamamen yerli üretim. Evinizin istediğiniz zaman istediğiniz sıcaklıkta kalmasını sağlıyor. Evde olmadığınız zamanlarda gereksiz enerji sarfiyatını da önlüyor. Bu videoda Cosa Akıllı Termostatı ile ilgili bilgiler vermeye çalıştım. İyi seyirler.​

Cosa Akıllı Oda Termostatı Kombi ve Klima Kontrolü Kutu Açılışı, İnceleme, Kurulum​

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri