Next YE-58020GFSG5-4K televizyonunun 3-4 günde bir kere kanal geçişlerinde kararıp kalma sorunu ( KİLİTLENME )

A Çevrimdışı

allele

Yeni Üye
28 Şub 2019
8
45
Next YE-58020GFSG5-4K televizyonu aldım köye servis çağırarak kurdurtum televizyondan son derece memnunum köyde olduğum için internet olmadığından tv nin internet wi-fi arama özelliğini kapattım.Televizyon daima fişe takılı çalışıyor ve 3-4 günde bir kanal geçişi yaparken ekran kararıyor kanal bilgisi ekranda kalıyor tv den ses geliyor ancak fişi çekince tv düzeliyor 3-4 gün sorun çıkarmıyor sonra tekrar yapıyor tahminim her ne kadar internet aramasını kapatsamda arka planda internet araması yapıyor haliyle tv yoruluyor tv garanti kapsamında böyle 3-4 günde bir çıkan sorun için servis çağırmak istemiyorum tv nin arızası için videosunu çektim ama buraya fotoğraf yükleniyor.Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu olduysa nasıl çözdü.

A Çevrimdışı

allele

Yeni Üye
28 Şub 2019
8
45
Güncelleme servis anakart parçası istemiş ama 1 aydır bekliyoruz bu garantili ama parça bekleme süresi normalmi?

A Çevrimdışı

allele

Yeni Üye
28 Şub 2019
8
45
Bildiğim kadarı ile 30 iş günü içinde yapılmalı,servise verdiğin günden itibaren iş günü olarak 31-32.ci gün tv izlemelisin :ok
Servise kendim gittim serviste arızanın video ve fotografını attım o esnada teknik personel yoktu şehir dışındaydı gelince gösteriz dediler bende internetten kontrol ederken servis kaydı açmışlar servis kaydında parça bekleniyor parçada ana kart olarak gözüküyor tv evde kulanıyorum özetle tv serviste değil evde duruyor bu durumda ne olur kanunen.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,342
64
Servise kendim gittim serviste arızanın video ve fotografını attım o esnada teknik personel yoktu şehir dışındaydı gelince gösteriz dediler bende internetten kontrol ederken servis kaydı açmışlar servis kaydında parça bekleniyor parçada ana kart olarak gözüküyor tv evde kulanıyorum özetle tv serviste değil evde duruyor bu durumda ne olur kanunen.
Bu konuda bilgim yok ,tv sende çünkü ve izliyorsun.Bu arada ne zaman gelip alacaklarmış televizyonu evden söylediler mi :alala Yani süre olarak 30 iş günü diye biliyorum ama bu şekilde nasıl oluyor bilmiyorum.
Sota Sota sen ne dersin.

P Çevrimdışı

prof1017

Yeni Üye
11 Ocak 2022
3
32
Merhaba; tv yi kapatırken nasıl kapatıyorsunuz? kapatma tuşuna uzun basıp ekranda kapat çıkınca okeyleyin bu şekilde kapatırsanız sistem tamamen kapanmış olacak ve tekrar açtığınızda işi söküp takmış gibi tv en baştan başlayacak. tv android olduğu için kumandadan hemen kapatınca tam kapanma olmayıp hazırda bekliyor telefonlar gibi düşünün

A Çevrimdışı

allele

Yeni Üye
28 Şub 2019
8
45
Merhaba; tv yi kapatırken nasıl kapatıyorsunuz? kapatma tuşuna uzun basıp ekranda kapat çıkınca okeyleyin bu şekilde kapatırsanız sistem tamamen kapanmış olacak ve tekrar açtığınızda işi söküp takmış gibi tv en baştan başlayacak. tv android olduğu için kumandadan hemen kapatınca tam kapanma olmayıp hazırda bekliyor telefonlar gibi düşünün
Bu dediğin yöntem olmuyor bugün geldiler anakartı değiştirdiler sıfır anakart taktılar ve yeni kumanda verdiler bakalım tekrar arıza yapmaz inşallah.

Geri
Üst Alt