Next YE-50020FS2 4K TV “Beyaz - Pembe Renk Sorunu Mi Box”

B Çevrimdışı

Byseus

Yeni Üye
13 Eki 2020
19
35
Merhaba

Next 50020FS2 cihaz satın aldım. Genel bir bakıştan sonra mi box 4k bağladım. Dikkatimi çeken şey beyaz renkleri miboxta patlatıyor yada pembe şeklinde gösteriyor. Tv kendi uygulamasında bunu yapmıyor. Mibox çözünürlük ayarları otomatikte. Diğer seçenekleride denedim sonuç alamadım. Görseller aşağıda.

1F7E4CC5-FA5F-43FD-A0C4-F062CDAEF7FE.jpg
27F21ADB-37EF-4F16-90FA-301F5B0DA6C9.jpg

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Denedim hocam bir değişiklik olmadı malesef. Yeni bir hdmi kablo sipariş ettim yani bir sonuç alacağımı düşünmüyorum ama soru işareti kalmasın diye.
Yok bu kablo kaynaklı değil o kesin de, protokolün hangi ayağında uyuşmazlık olduğunu bulmak lazım.
Gece kurcalarım mutlaka bendeki ürünü. Bakalım hangi ayarı değiştirince sendeki bit uyuşmazlığını yakalayabileceğim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Var abi zaten eski tvden çıkardım onda bu sorun yoktu. Ama eski tv 4k destekli değildi. 32inc sunny aspendos.
Bu arada aklıma gelmişken, bahsi geçen bu markanın bir ürününü kendi sitelerinde SHARP PANEL İLE ÜRETİLMİŞTİR ibaresi ile satıldığı bilgisi de yine sizler sayesinde bana ulaşmış oldu.

Firma yetkililerine dün kurumsal mail adresleri üzerinden bir mail atıp bu bilgiyi düzeltmelerini istedim zira bu üründe SHARP panel olmasının imkanı yok. Yine aynı ilanda GOOGLE ANDROİD TV diye lasne ettikleri için sanki GOOGLE TV algısı oluşturuyorlar oysa ki ürün bildiğimiz android işletim sistemi.

Birkaç gün içerisinde sitelerinde gerekli düzenlemeleri yapmazlarsa Ticaret Bakanlığına resmi şikayette bulunup aynı zamanda sosyal mecrada ifşa edeceğim ilgili markayı.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Adem Helvacı abi bakabildin mi şu beyaz-pembe sorununa

4A97A906-C61F-40A0-B8B2-BC070107BC4C.jpg
Abi aynı gün baktım da buraya yazmayı unutmuşum. Bendeki stick de sende olan ayarlar yok ne yazık ki. Neden yok onu da anlamadım. Mert Temizer Mert Temizer kardeşim bu ayarlar RealMe Stcik üründe benim bulamadığım ayarlar. Genel durum mu bu şekilde yoksa ben mi bulamadım acaba? :alala

(Stick çıkış ayarları)

B Çevrimdışı

Byseus

Yeni Üye
13 Eki 2020
19
35
A Adem Helvacı
Yeniden merhaba arkdaşlar

Next YE-50020FS2 WEBOS işletim sistemli televizyonda Mi Box S 4K bağlantısında yaşadığım aşağıda ve ilk mesajda gösterdiğim pembe renk ve renk patlatma sorununu uzun zamandır çözmeye çalışıyordum. Artık canımı epeyce sıkmıştı ki denemesini yapmadığım çok basit bir yol aklıma geldi. Android telefonlarda yaptığımız geliştirici modu. Şimdi görseller ile bu sorunun çözümünü anlatıp aynı sorunu yaşayan arkadaşlarım olursa kolayca giderebilirler.

Bu yaşadığımız problem en belirgin bu şekilde fotoğraflanıyor diğer ışık patlamaları videolar içerisinde rastlanıyor.
pembe-renk-sorunu.jpg

1. Mi Box'ta Ayarlara gidiyoruz.

r1d9ad4cd484fb5813.png

2. Ayarlardan Cihaz Tercihlerine giriyoruz.

r27cfae91618c18cf0.png

3. Hakkında kısmına giriyoruz. (geliştirici modu burada açacağız)

r3071bcc8a0e488b65.png

4. Yapı kısmına gelip art arda okey tuşuna basıp ekranın altında artık geliştiriciniz yazısı çıkana kadar bas çek yapalım. 5-6 buton basımında olacaktır.

r4.png

5. Geri tuşuyla Cihaz tercihlerine geri dönüp Geliştirici Seçeneklerini bulup girelim

r5.png

6. SDR'den HDR'ye kısmına girelim

r6.png

7. Kapalı'yı seçerek işlemi tamamlayalım.

r7.png

Artık görüntümüzde pembeleşme ve renk patlaması olmayacak :)

Screenshot_20230111-135453.png

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri