NEXT YE-2000 SUPER HDTV SORUNU

C Çevrimdışı

Cnblkn22

Yeni Üye
22 Nis 2022
16
23
takasla next ye 2000 süper HDTV model cihaz aldım next destek sitesinde cihaz için DVB-S ve DVB-S2 kombine yayın alım imkanı var yazıyor ama cihaz DVB-S2 frekanslar icin sinyal kalitesini %10 seviyesinde gösteriyor ve kanalları bulmuyor sorun tesisatta olmadığı kanaatindeyim çünkü dahili uydulu seg Tv'de ilgili kanalları aciyor yine botech piko 601 cihazda açıyor cihazdaki sorun nedir nasıl çözerim

images-5ee29b1d0b676185f.jpg

C Çevrimdışı

Cnblkn22

Yeni Üye
22 Nis 2022
16
23
merkezi sistem kullanıyoruz tesisatta başka bir HD uydu bağlandığımda bütün kanalları gösteriyor

C Çevrimdışı

Cnblkn22

Yeni Üye
22 Nis 2022
16
23
Sorunu çözdum DVB-S2 frekanslari ayarlarını değiştirdim DVB-S frekansları zaten DVB-S2 olarak değiştirmiştim ardindan QPSK-8PSK olarak değiştim sinyal gelmediyse onun aşağısında pilot yazan bir ayar var onu açık hale getirince tp'ye sinyal geldi taramayı yaptım ve tum kanallari buldu ve elimdeki Botech piko 601 ile kıyaslayınca eksik olmadığımı buldum tek problem Demirören medya HD paketi kanallarda görüntü geç ve geriden geliyor bazen hiç gelmiyor biraz uzun oldu buraya kadar okuduysaniz teşekkürler

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt