Next Kanky HD Bağlanmıyor!

C Çevrimdışı

cguran

Yeni Üye
21 Ocak 2021
8
29
Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim lakin ne yaptıysam çözemedim problemi.

Bir kaç gün önce elektrikler gitti usb ile tam yazılım güncellerken. Geldiğinde açılmadı uydu. Sadece göstergede boot yazısı var. Şimdi ben rs232 ile sıfırlamak istiyorum fakat bir türlü az sonra resimde gösterdiğim yeri geçemiyorum. Bir yerde sıkıntı var ama çözemedim. Gerekli aletleri aldım. Fakat cihaza bir türlü bağlanamadım. w10/64 bit kullanıyorum.

Bağlantılar da tam bir türlü sıkıntı çözemedim arkadaşlar. Lütfen yardımcı olun.

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
usb to rs232 çeviriciyi ucuza aldıysanız xp de kullanmanız gerekir " com " gözüksede bazen çalışmaz win 10 da, jack girişi doğru yaptığınızı varsayıyorum 3 ile 2 nin yerini değiştirip deneyebilirsiniz 5 sabit zaten , next firmasının sitesinde pdf formatında talimat var onu bildiğinizi düşünüyorum
bu video belki işinize yarayabilir ,mavi yazılım yüklerken oldu ise flaşta sorun çıkartıyor bu arada yazılım rs232 ile almıyor, forumda konusu açılmıştı

C Çevrimdışı

cguran

Yeni Üye
21 Ocak 2021
8
29

Vallahi sabahtan beri sinir krizleri geçirdim. Bir de böyle deneyeceğim.

memed3 Çevrimdışı

memed3 

Aktif Üye
11 Kas 2018
241
43
9600 yapınca kablo 2 ve 3 ü yer degiştirip denedinmi. 5 şase uç.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

her denemede önce cihazı elektrikten çekiyorsun gx dowloader i start yapıp ondan sonra cihaza elektrik veriyorsun.

C Çevrimdışı

cguran

Yeni Üye
21 Ocak 2021
8
29
9600 yapınca kablo 2 ve 3 ü yer degiştirip denedinmi. 5 şase uç.

her denemede önce cihazı elektrikten çekiyorsun gx dowloader i start yapıp ondan sonra cihaza elektrik veriyorsun.
Birazdan deneyeceğim

C Çevrimdışı

cabbar64

Aktif Üye
26 Ara 2020
53
51
yardım isteyen sizsiniz ama cevap yazmak nezaketinde bulunmuyorsunuz zira resimde rs232 pinlerinde kaç kablo bağlı olduğu görülmüyor elinizde bulunan kablo usb dönürtürücünün çalıştığından emin bile değiliz .

C Çevrimdışı

cguran

Yeni Üye
21 Ocak 2021
8
29
yardım isteyen sizsiniz ama cevap yazmak nezaketinde bulunmuyorsunuz zira resimde rs232 pinlerinde kaç kablo bağlı olduğu görülmüyor elinizde bulunan kablo usb dönürtürücünün çalıştığından emin bile değiliz .
Özür dilerim hocam mobilden yazarken görmemişim. 4 tane kablo var. Bu arada ben dişi olandan kabloları söktüm ama tutturamıyorum tekrardan. Jumper gerekiyor herhalde.

C Çevrimdışı

cabbar64

Aktif Üye
26 Ara 2020
53
51
mavi kablodaki rs232 pin numaraları küçük rakamlarla yazılmıştır yanındaki gri rs232 sarı kırmızı ve beyazın karşılıklarında kablo varmı ?sonradan yapılan kablonun iki tarafındada uçlar aynı yeremi bağlı 2 2ye 3 3e 5 5nolu pinemi gidiyor? numaralarını dikkatli bakarsan görebilirsin elinde usb dönüştücü ve sonradan yaptırdığın kablonun her iki ucu görünür şekilde çekilmediği için tam anlaşılmıyor

ayrıca kırmızı sarı ve beyaz kabloların lehimlenmesi gerekir.çalışmazsa 3 ve 2 nin yerleri değiştirilerek loader ile uydunun birbirleri ile haberleşmesi sağlanmalıdır.bu başarılı olduğu takdirde yeni yazılım yükleme aşamasına geçebiliriz

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt