NEXON Led TV Açılmıyor!!!

fatiih Çevrimdışı

fatiih

Yeni Üye
2 Ara 2018
17
35
tv şuan hiç açılmıyor teraspy teraspy

tvyi fişe takınca kırmızı ışık yanıyor
kumandadan açmaya basınca açmıyor
aynı işlemi
okeye basarak yaptığımda kırmızı ışık hiç gelmiyor öyle kalıyor tv

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,264
65
tv şuan hiç açılmıyor teraspy teraspy

tvyi fişe takınca kırmızı ışık yanıyor
kumandadan açmaya basınca açmıyor
aynı işlemi
okeye basarak yaptığımda kırmızı ışık hiç gelmiyor öyle kalıyor tv
Hımmm,o zaman acele ediyorsun galiba,çünkü ilk önce tepki vermiyor tv,biraz bekliyorsun...Çıkıyordum ama biraz beklersen tam olarak buraya EK yapabilirim...

EK:
Bak burada anlattım nasıl yapılacağını,sakince takip et,yeterki ana artın MB95 olsun,kesin tv çalışır.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
merhaba,
öncelikle tivinin ilk problemi neydi ? yazılım yüklediniz öyle mi oldu? yoksa tv bi anda açılmadı mı ?
Adsize6c363c52b46133b.jpg
indirdiğiniz dosya orjinal ve full yazılım, doğru şekilde uygulama yapıyorsun :ok
yarın başka flash ile tekrar dediğiniz gibi indirerek deneyeyim.
bide vestel servisten gelenler her tv için ayrı flash mı takıp yapıyor bu işlemi yoksa tüm yazılımlar içinde olan flash takıp cihaz uygun olanı seçip mi kuruyor??
Evet her televizyonun kendine göre paneli, ana kartı , besleme gerilimi için ayarı vs bulunur bu nedenle her mb95 yazılımı içinde bile bir kaç değişiklik vardır. bu nedenle full yazılımlar seri numarasına göre indirilip yüklenir.

Sevgili fatiih fatiih,kumandayı tekrar yazıyorum,çünkü önemli kumanda...
Tv açtığında bir işlem yapmıyor,ölü konumda ya,kumandadan KAPAT düğmesine bastığında kapatıyormu,veya kumandadan bir tuşa bastığında tv ışığında oynama oluyormu,işte benim demek istediğim buydu,yoksa kumanda tabii ki tek başına çalışıyordur,önemli olan tv ile iletişimi var mı.

EK:
Çünkü full yazılımı kumanda ile yükleyeceksin,DH forumda bir kişi "abi olmuyor,ne yaptıysam olmuyor" demişti,sonra akıllı telefonuna universal kumanda apk yüklemiş ve sorunu çözmüştük,ama o farklı marka yazılım yüklemişti tvsine yanlış hatırlamıyorsam.

kumanda için fatiih fatiih kumanda görseli paylaşmış, çalışıyor gözüküyor ama bazen yanıltabilir teraspy teraspy bu konuda örneklemede bulunmuş, bu gibi şüpheniz varsa tv arkasındaki tuşla tivinin kontrolünü yapabilirsiniz.Test edin

Her anakartın yazılımı ayrıdır hocam.
O yüzden yanlarında 10-15 tane usb ile geziyorlardır. :bilmiyom
evet Umut Barış Umut Barış, full yazılım farklıdır. ama o kadar flaş dolaştırılmaz, core yani güncelleme yazılımları o kadardır.:cak:ok

son olarak birde bu yazılımı deneyin:
yazılım yükleme : https://tavsiyeforumu.com/konu/vestel-yazilim-yukleme-resimli-anlatim.2744/#post-59621 anlatımında bulunan full yazılımgibi olacak. Flaşbellek paylaştığın gibi fat32 formatında olduğundan da yine emin olun.

fatiih Çevrimdışı

fatiih

Yeni Üye
2 Ara 2018
17
35
Tv ben yeni yazılım yüklemeyi deneyene kadar sorunsuz çalışıyordu bir anda böyle oldu anlamadım son gönderdiginiz dosya ile de olmadı malesef

fatiih Çevrimdışı

fatiih

Yeni Üye
2 Ara 2018
17
35
Nasıl Yaptığımı Adım Adım Anlatıyorum Arkadaşlar.

1- 'dan TV'nin arkasındaki seri no dan gerekli yazılımı indiriyoruz.
2- USB Belleği Fat32 biçiminde biçimlendiriyoruz. (USB 2.0 destekli) yapamamamın nedeni USB 3.0 destekli bellek kullanmam.
3-
İndirdiğimiz dosyayı açıp içerisinde bulunan dosyaları USB Belleğin ana dizinine atıyoruz.
4- TV'nin 220 kablosunu fişten çekip yazılımları kopyaladığımız USB Belleği USB1 yuvasına takıyoruz.
5- Kumandadan OK tuşuna basılı tutarken TV'nin 220 kablosunu fişe takıyoruz.
6- TV'nin ışığı yanıp sönünce bırakıyoruz yükleme tamamlandığında tv dil seçimi ekranında açılıyor.

YAPAMADIĞINIZ BİR KONUDA YAZARSANIZ YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIRIM!!!

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,264
65
Nasıl Yaptığımı Adım Adım Anlatıyorum Arkadaşlar.
2-
USB Belleği Fat32 biçiminde biçimlendiriyoruz. (USB 2.0 destekli) yapamamamın nedeni USB 3.0 destekli bellek kullanmam.
3-
İndirdiğimiz dosyayı açıp içerisinde bulunan dosyaları USB Belleğin ana dizinine atıyoruz.
4- TV'nin 220 kablosunu fişten çekip yazılımları kopyaladığımız USB Belleği USB1 yuvasına takıyoruz.
5- Kumandadan OK tuşuna basılı tutarken TV'nin 220 kablosunu fişe takıyoruz.
6- TV'nin ışığı yanıp sönünce bırakıyoruz yükleme tamamlandığında tv dil seçimi ekranında açılıyor.

YAPAMADIĞINIZ BİR KONUDA YAZARSANIZ YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIRIM!!!
:clap2
Bu arada kumandanın önemini de görmüş olduk,kumanda çalışıyormu acaba derken kastettiğim buydu ;)
Tekrar güle güle kullan :)

Geri
Üst Alt