Nexon besleme kartı hk. (17IPS20 Power Board)

H Çevrimdışı

hfy44 

Aktif Üye
22 Nis 2019
64
44
Merhaba ustalarım
Geçen gün şiddetli yağmur yağdı elektrik dalgalanmaları oldu ardından
Nexon 40 nxn tv kapandı stand by ışığıda yanmıyor
besleme kartının ac bölümlerinde voltaj var fakat ana karta ve ledlere giden soketlere voltaj gelmiyor
Depremden dolayı tv tamircimin dükkanı yıkıldı çoğu yer kapalı bu kartı tamir ettirmek yerine internetten kart almayı düşünüyorum
Besleme kartında 17ips20 yazıyor fakat 17ips20 kodunun yanında "23152286" türünden kodlarda yazıyor
İlla o kodlarda birebir aynımı olmalı yoksa sadece 17ips20 yazması yeterlimidir
Çünkü resimlerdeki kartlar birebir aynı görünüyor

Bendeki kart bu
Screenshot_2023-05-13-22-38-48-997_com.miui.gallery.png

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Merhaba.

Öncelikle çok geçmiş olsun. Bende bulunan 17IPS20 besleme kartıyla yerleşimi birebir aynı görünüyor. Ancak ustalarımızın da fikirlerini beklemekte fayda olacaktır.

H Çevrimdışı

hfy44 

Aktif Üye
22 Nis 2019
64
44
Merhaba.

Öncelikle çok geçmiş olsun. Bende bulunan 17IPS20 besleme kartıyla yerleşimi birebir aynı görünüyor. Ancak ustalarımızın da fikirlerini beklemekte fayda olacaktır.
Teşekkürker
Evet benimde baktığım kartlar hep aynı gibi ama belki ince bir ayrıntısı olabilir bakalım ustalarımız ne diyecek

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,605
Teşekkürker
Evet benimde baktığım kartlar hep aynı gibi ama belki ince bir ayrıntısı olabilir bakalım ustalarımız ne diyecek
Bu kod 23152286 Alınacak görsel olarak her ne kadar çok benzeyen bir kart alsanız dahi ufak parçalarda değişiklikler vardır parçaşarda değer değişikliği dizilim değişikliği led voltaj farkı bunlar çok önemli

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bu kod 23152286 Alınacak görsel olarak her ne kadar çok benzeyen bir kart alsanız dahi ufak parçalarda değişiklikler vardır parçaşarda değer değişikliği dizilim değişikliği led voltaj farkı bunlar çok önemli
Soket tutuyorsa sorun olmaz diye düşündüm.
Soket çıkışı önemli faklı düşük yada yüksek volt çıkabilir pin Sıralaması farklı olabilir.

Standart üretim standart soket değil galiba Ustam.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Soket tutuyorsa sorun olmaz diye düşündüm. Soket çıkışı önemli faklı düşük yada yüksek volt çıkabilir pin Sıralaması farklı olabilir.

Daha önce farklı dizilime ve soketler aynı olsa bile soket yerleşimleri farklı olan 17IPS20 kartlara denk gelmiştim. Led Bar çıkışındaki kondansatörler, mosfetler değişikti. O yüzden kart bendekinin aynısı demiştim. Ama By_Trol By_Trol ustanın dediği gibi çıkış voltajları ve tüm değerler kontrol edilmeden takılırsa, anakartı, led barları yakabilir.

By_Trol By_Trol ustam. Temin veya tamir noktasında bir yönlendirmemiz olabilir mi?

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,605
Daha önce farklı dizilime ve soketler aynı olsa bile soket yerleşimleri farklı olan 17IPS20 kartlara denk gelmiştim. Led Bar çıkışındaki kondansatörler, mosfetler değişikti. O yüzden kart bendekinin aynısı demiştim. Ama By_Trol By_Trol ustanın dediği gibi çıkış voltajları ve tüm değerler kontrol edilmeden takılırsa, anakartı, led barları yakabilir.

By_Trol By_Trol ustam. Temin veya tamir noktasında bir yönlendirmemiz olabilir mi?
Merter Elektronik Merter Elektronik Merter Elektronik Destek Merter Elektronik Destek

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,605
Soket tutuyorsa sorun olmaz diye düşündüm.
Soket çıkışı önemli faklı düşük yada yüksek volt çıkabilir pin Sıralaması farklı olabilir.

Sokette de sıralama farkı olur voltaj farkı olur ledin sayısına göre led voltajı farklı olur

Geri
Üst Alt