New Amsterdam

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,286
Bir süredir bu diziyi izlemekteyiz. 2 sezon ve toplam 40 bölüm var sanırım Netflix'te.

Daha önce doktor dizi furyalarından izlemediğim için yorum yapamayacağım, falancanın benzeri, filancanın farklı versiyonu gibi ama her bölümde farklı çok güzel mesajlar veriyor.

Konuyu özetlemek gerekirse; Amerikanın en büyük devlet hastahanelerin başına yeni bir tıbbi direktör atanıyor. Hastahanede A'dan Z'ye yaptığı tüm devrimleri izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

barbarosso Çevrimdışı

barbarosso 

Aktif Üye
7 Eki 2017
314
Aynı sektörde çalışan olarak; konu ve mesaj güzel bir senaryo ile teferruatlandirilmis.
Fakat son zamanlarda canımı sıkan bir olay var. Netflix dizilerindeki LGBT gözümüze o kadar çok sokuluyor ki ...

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,286
Aynı sektörde çalışan olarak; konu ve mesaj güzel bir senaryo ile teferruatlandirilmis.
Fakat son zamanlarda canımı sıkan bir olay var. Netflix dizilerindeki LGBT gözümüze o kadar çok sokuluyor ki ...
Evet benimde dikkatimi çekti ama bence kötü değil. Bu tercihi yapmış insanlara daha fazla empati ile bakabiliyorum. Kendi seçimi saygı duyup kabul etmek gerekir diye düşünüyorum. Hala tüm toplumlarda bu tercih sorgulanıp aşağılanmakta olduğu için bilinçli yapıldığını düşünüyorum.

S Çevrimdışı

serhan 

Aktif Üye
10 Ara 2017
271
Bazen herşeye de empati kurmamak gerekiyor
Muhakkak kimse aşağılanmasın hor görülmesin şiddete maruz kalmasın fakat netflix bunu o kadar gözümüze gözümüze sokuyor ki normalleşmekten öte olması gerekenler yeni nesile artık anormal gelecek bu kadar da olmamalı bence

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri