Netflix Türkiye'de +18 İçeriklere Pin Kodu Getiriyor

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Netflix Türkiye'de 18 yaş ve üzeri için olan yapımlara PIN kodu getiriyor

RTÜK yönetmeliği sonrası yetkililerle yapılan görüşmelerin ardından Netflix'ten Türkiye'de beklenen adım geldi. Ebeveyn kontrollerini güçlendirme kararı alan Netflix, Türkiye'de artık 18 yaş ve üzeri olarak belirlenmiş yapımları bir PIN kodu ile koruma altına alma imkanı sunacak.

Türkiye'de 1.5 milyondan fazla üyesi olan online dizi ve film izleme uygulaması Netflix, Türkiye'de çocukları uygun olmayan içeriklerden korumak için PIN kodu uygulamasına geçme kararı aldı.

'BAŞKA ÜLKELERDE DE UYGULUYORUZ'

Buna göre Netflix'te artık yetişkinlik düzeyi 18 yaş ve üzeri olarak belirlenen yapımlara, PIN kodu ile erişilebilecek. "Netflix Türkiye'de denetimlerini artıracak" haberimizin ardından konuyla ilgili Netflix'in sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Netflix olarak yıllardır ebeveynlere çocuklarının izledikleri yapımları denetleme olanağı sunuyoruz. Ancak yetkililerle yaptığımız görüşmelerin ardından Türkiye'de sunduğumuz ebeveyn kontrollerini güçlendirme kararı aldık. Artık üyelerimiz yetişkinlik düzeyi 18 yaş ve üzeri olarak belirlenmiş yapımları bir PIN kodu ile koruma altına alma imkanına sahip olacak. Dünyanın farklı noktalarında bu ve benzeri uygulamalara başvuruyoruz. Amacımız, kreatif özgürlük sunmaya devam ederken çocuklarımızı yaşlarına uygun olmayan içeriklerden koruyabilmek."

M Çevrimdışı

mai22

Aktif Üye
27 Tem 2019
55
34
netflix son zamanlarda bana göre bazı şeyleri görev edinmiş gibi kendi dizilerinde özellikle eşcinselliği normalmiş gibi sunma derdinde.bunu sanki istisnasız ilke edinmişler gibi bir durumları var.
sanki birilerinin eline hizmet etmek için kullanılıyor gibi..

çıktığından beri aboneyim son olarak 1'er bölümleri özellikle bunun için çekilmiş black mirror ve la case de papel dizilerinden sonra artık girip çok bişey izlemiyorum orada.

eskidende böyle içerikler vardı, birçok platformada da hala var ama bu şekilde bir vurgu yoktu..

artık bunu özellikle yüzsüzce insanların gözüne sokmaya çalışmaları normal birşey değil.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
netflix son zamanlarda bana göre bazı şeyleri görev edinmiş gibi kendi dizilerinde özellikle eşcinselliği normalmiş gibi sunma derdinde.bunu sanki istisnasız ilke edinmişler gibi bir durumları var.

çıktığından beri aboneyim son olarak 1'er bölümleri özellikle bunun için çekilmiş black mirror ve la case de papel dizilerinden sonra artık girip çok bişey izlemiyorum orada.

eskidende böyle içerikler vardı, birçok platformada da hala var ama bu şekilde bir vurgu yoktu..

artık bunu özellikle yüzsüzce insanların gözüne sokmaya çalışmaları normal birşey değil.
Çok basit hocam bu tür şeylerden rahatsızlık duyanlar abone olmaz , ya da aboneliğini sonlandırır. Sonuçta zorla üye olunan bir yer değil , insan bile isteye kendi parasıyla üye oluyor. Bu tür platformlara üye olup , olmamak kişinin kendi elinde , kimse zorla üye yapılmıyor.
Hem cebinden para verip bu tür şeylerin olduğu yere üye olunacak , hemde şikayet edilecek. İstemem yan cebime koy misali.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609

Netflix'in propaganda motoru olduğu bir gerçek. :bilmiyom

T Çevrimdışı

toydosakni

Aktif Üye
11 Kas 2018
464
Malesef beğendiğim dizileri netflix yüzünden izleyemiyorum.
izleyici için olmasa da.oyuncu açısından empati yapmak kimsenin aklına gelmezmi?
normalde netflix'in yaptığı toplumsal suç. bile isteye eşcinselliği normalmiş gibi sunma derdinde.
...bu tür şeylerden rahatsızlık duyanlar abone olmaz mantığı hoş değil
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Netflix en iyisi kendisine puk kodu getirmesi böylece kendisi oyuncu izleyici rahat olur.:clap2:clap:cal:tara:yeah

Son düzenleme:
The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Şimdi filmi yada diziyi açarken aşağıdaki uyarıları göreceksiniz , ama yinede açıp izleyeceksiniz , suçlu Netflix olacak öyle anlıyorum ? Bence günahınızı Netflix e atacağınıza nefsinize hakim olun ?

RTUK_Akilli_Isaretler_-_18_Yas_ve_Uzeri_Icin-logo-97DD94E4D6-seeklogo.com.png

RTUK_Akilli_Isaretler_-_Cinsellik-logo-AF4C5180DA-seeklogo.com.png

rtuk-olumsuz-ornek-olusturabilecek-davranislar-logo-8BC5CF2D6C-seeklogo.com.png

T Çevrimdışı

toydosakni

Aktif Üye
11 Kas 2018
464
Şimdi filmi yada diziyi açarken aşağıdaki uyarıları göreceksiniz , ama yinede açıp izleyeceksiniz , suçlu Netflix olacak öyle anlıyorum ? Bence günahınızı Netflix e atacağınıza nefsinize hakim olun ?

RTUK_Akilli_Isaretler_-_18_Yas_ve_Uzeri_Icin-logo-97DD94E4D6-seeklogo.com.png

RTUK_Akilli_Isaretler_-_Cinsellik-logo-AF4C5180DA-seeklogo.com.png

rtuk-olumsuz-ornek-olusturabilecek-davranislar-logo-8BC5CF2D6C-seeklogo.com.png
Dediğin doğru ve Netflix en iyisi kendisine pin değil puk kodu getirmesi :mutlu:caldoğru

M Çevrimdışı

mai22

Aktif Üye
27 Tem 2019
55
34
Çok basit hocam bu tür şeylerden rahatsızlık duyanlar abone olmaz , ya da aboneliğini sonlandırır. Sonuçta zorla üye olunan bir yer değil , insan bile isteye kendi parasıyla üye oluyor. Bu tür platformlara üye olup , olmamak kişinin kendi elinde , kimse zorla üye yapılmıyor.
Hem cebinden para verip bu tür şeylerin olduğu yere üye olunacak , hemde şikayet edilecek. İstemem yan cebime koy misali.

olay cinsellik veya bu tür şeylerin olup olmamasından çok öteye geçmiş artık bence.

bir aboneliğimi zaten kapatmıştım, diğeri ortak bir hesap onada giriyorum yada girmiyorumla alakalı veya
isteyen abone olur, istemeyen abone olmaz konusuyla
yada bizim abone olup olmamızla netflix'de takip ettiğimiz dizi-filmleri izlememizle nefsimizle falan filanla alakalı kişisel bir durum olmaktan çıkmış..

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri