Netflix benzeri uygulamalarda film izlemek için maximum 1000-1500 tl ses sistemi tavsiyesi

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Üstad o konuda daha çok sinema sistemleri üzerine değinilmiş konu dağılmasın diye buraya ayrı konu açtım.
Benim beklentim sinema sistemi, soundbar vs bana film izlerken ses olarak keyif verecek illaki 5 kanallı filmler içinde değil 2 kanallı bile olabilir. Umut Barış Umut Barış

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Üstad o konuda daha çok sinema sistemleri üzerine değinilmiş konu dağılmasın diye buraya ayrı konu açtım.
Benim beklentim sinema sistemi, soundbar vs bana film izlerken ses olarak keyif verecek illaki 5 kanallı filmler içinde değil 2 kanallı bile olabilir. Umut Barış Umut Barış
Asıl, Konu böyle böyle dağılır gider, Forumlar uzun vadeli veri tabanı oluşturmak içindir, aynı konu (ses sistemi) için farklı farklı tali konular açmak demek veri tabanına ihtiyaç duyanların ulaşmasını zorlaştırır.

Bir de, konu çöplüğü oluşur. ?

Misalen, bu konuda Umut'u etiketlemişsin, ama diğer konuda (verdiğim linkte) Umut olayı mükemmel özetlemiş... :kas şimdi benzer şeyleri bir daha aynı mükemmeliyette yazmak ister mi?

Çoğumuz istemez.

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Asıl, Konu böyle böyle dağılır gider, Forumlar uzun vadeli veri tabanı oluşturmak içindir, aynı konu (ses sistemi) için farklı farklı tali konular açmak demek veri tabanına ihtiyaç duyanların ulaşmasını zorlaştırır.

Bir de, konu çöplüğü oluşur. ?

Misalen, bu konuda Umut'u etiketlemişsin, ama diğer konuda (verdiğim linkte) Umut olayı mükemmel özetlemiş... :kas şimdi benzer şeyleri bir daha aynı mükemmeliyette yazmak ister mi?

Çoğumuz istemez.

Üstad bu konuda sana katılamıyorum. Çünkü teknoloji çok hızlı ilerliyor 6 ay önceki ses sistemleri ile şimdikiler her konuda farklı. Uzun vadeli bir cevap her zaman mümkün olmuyor.

Ayrıca diğer konuyla kıyaslama yapmak istemem ama ilgili arkadaşın talebi ile benim talebim zaten örtüşmüyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
5.1 ve kablosuz ama sayısal girişi yok;

5.1 deneyimi için araya analog-sayısal dönüştürücü alman lazım;

Soundbar istersen;

Bütçe artırabilirim dersen;

Bu fiyata bulunabilecek sıfır ürünler bunlar.
Film deneyimi için 3.1 bakmanız daha yararlı olur ama bu bütçeye yok ne yazık ki.
Aslında bu bütçeye sıfır ne alırsanız alın, performansı aşağı yukarı aynı olacaktır.

2.1 olanlar film konusunda ne kadar başarılı olur bilemem.

Kullanıcı yorumlarına bakabilirsiniz.
Forum üyemiz TKartaL tkartal ses sistemini satıyordu ama ilan kaldırılmış, satıldı sanırım.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Üstad bu konuda sana katılamıyorum.
Katılsan da, katılmasan da iş benim yaptığım uyarıyı aşmış zaten, burayı görmemiştim, pardon... Zaten ana konu altında ses sistemi mevzusu Arap saçı olmuş bile... :slap

Screenshot_2021-03-19-16-57-26-756_com.opera.browser.jpg

Screenshot_2021-03-19-16-57-16-020_com.opera.browser.jpg

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
5.1 ve kablosuz ama sayısal girişi yok;

5.1 deneyimi için araya analog-sayısal dönüştürücü alman lazım;

Soundbar istersen;

Bütçe artırabilirim dersen;

Bu fiyata bulunabilecek sıfır ürünler bunlar.
Film deneyimi için 3.1 bakmanız daha yararlı olur ama bu bütçeye yok ne yazık ki.
Aslında bu bütçeye sıfır ne alırsanız alın, performansı aşağı yukarı aynı olacaktır.

2.1 olanlar film konusunda ne kadar başarılı olur bilemem.

Kullanıcı yorumlarına bakabilirsiniz.
Forum üyemiz TKartaL tkartal ses sistemini satıyordu ama ilan kaldırılmış, satıldı sanırım.
Satmaktan vazgeçtim ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt