Nereden ACF bant bulabilirim?

K Çevrimdışı

koyarcan

Yeni Üye
15 Tem 2018
7
38
Arkadaşlar bir karta Flex kablo yapıştırmam lazım bunun için ACF (Anisotrophic Conductive Film) bant denilen cift taraflı yapıştırıcı bir bant var LED TV perde falan da kullanılıyor bu banttan 3-5 cm falan lazım ama bulamıyorum aliexpresste rulo halinde satılıyor ama 18 dolardan başlıyor hem çok pahalı hem de o kadara ihtiyacım yok. Samsun'da yaşıyorum burada nerede bulabilirim? Az bir miktar satan veya elinde olan var mıdır?

K Çevrimdışı

koyarcan

Yeni Üye
15 Tem 2018
7
38
Sıradan çift taraflı şeffaf bant değil. Görünüş olarak aynısı (bir tarafı anakarta yapışıyor. Diğer tarafına kablo hizalanarak yapıştırılır) üzerine sıcak havya ucu veya makine ile bastırılınca film ile anakart arasında iletken bağlantı kuruyor. Normal çift taraflı bantta bu özellik yok.

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
Arkadaşlar bir karta Flex kablo yapıştırmam lazım bunun için ACF (Anisotrophic Conductive Film) bant denilen cift taraflı yapıştırıcı bir bant var LED TV perde falan da kullanılıyor bu banttan 3-5 cm falan lazım ama bulamıyorum aliexpresste rulo halinde satılıyor ama 18 dolardan başlıyor hem çok pahalı hem de o kadara ihtiyacım yok. Samsun'da yaşıyorum burada nerede bulabilirim? Az bir miktar satan veya elinde olan var mıdır?
Acf midir bilmem ama nalburlarda veya bu 1 milyoncu diye tabir edilen yerlerde çift taraflı bantlar bulunur.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Tv ledbarlarında
bundan kullanıyoruz işini çözermi ?
yada vestel servislerinde akıllı tahta ledbar yapıştırıcı çift taraflı bant mevcut yaklaşık 20cm bütün vestel servislerinde mevcut 3-5 tl bişey ama işini çözermi bilemem
kolay gelsin

K Çevrimdışı

koyarcan

Yeni Üye
15 Tem 2018
7
38
Hayır onlar bildiğimiz adi çift taraflı bant. Zaten onlar işe yarasaydi buraya konu açmazdım.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Termal bant ısı emiyor iletkenliği yok maalesef. Ama yine de tavsiye için teşekkurler

K Çevrimdışı

koyarcan

Yeni Üye
15 Tem 2018
7
38
Sizin aradığınız şey COF kablo değil mi?
COF'u anakarta ve ekrana yapıştıran bant internette tamir videolarında görürsünüz. Önce bozuk cof sökülür yapıştırılacak ekran kısmı ve kartttaki artık yapıştırıcı alkol ile temizlenir. Yeni ACF bant yapıştırılır cof hizalandıktan sonra cofun üzerine sıcak havya veya makine ile bastırılarak bağlantı yapılır. Ben o bandı arıyorum

Elimde Canon yazıcıya ait baskıkafası var resimdeki gibi. Onun fleksini karta bağlamak için lazım

IMG_20181027_112015.jpg

Böyle bir şey

aşağıdaki linkte 6.resimdeki gibi kullanılıyor

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
COF'u anakarta ve ekrana yapıştıran bant internette tamir videolarında görürsünüz. Önce bozuk cof sökülür yapıştırılacak ekran kısmı ve kartttaki artık yapıştırıcı alkol ile temizlenir. Yeni ACF bant yapıştırılır cof hizalandıktan sonra cofun üzerine sıcak havya veya makine ile bastırılarak bağlantı yapılır. Ben o bandı arıyorum

Elimde Canon yazıcıya ait baskıkafası var resimdeki gibi. Onun fleksini karta bağlamak için lazım

IMG_20181027_112015.jpg

Böyle bir şey

aşağıdaki linkte 6.resimdeki gibi kullanılıyor

0212 534 36 10 BOĞAZİÇİ ELEKTRONİK (Süleyman Metlek) burası benim bildiğim panel onarım merkezi, en azından nereden bulabiliceğinin fikirini verebilir @teknovest in dediği gibi panel onarım merkezinde bulunabilir.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt