Nefes verirken havayı göze üflemeyen maske önerisi.

K Çevrimdışı

karakis

Yeni Üye
6 Eyl 2021
11
27
Selamlar kronik göz kuruluğum var bu yüzden maskelerde nefes verirken havayı göze (yukarıya) üflemesi beni çok rahatsız ediyor. Havayı göze üflemeyen hangi marka maskeler var acaba? FFP2-3 N95 falan da olur, göze hiç hava vermesin maske başına 5 liraya kadar çıkabilirim.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Selamlar. Ben lens tercih ediyorum fakat güneş gözlüğü taktığımda bu eziyeti yaşardım. Geçenlerde şok marketten şöyle bir

98F87209-AB37-44A5-8F2E-CB460BE9FD00.jpg

maske aldım. Göze üflemiyor ve rahat nefes alınıyor. Bir deneyin derim.

Bu arada gözlük buharlaşmasından bahsetmiyormuşsunuz iyi okumamışım ?

Lens kullandığım için göz kuruluğu ciddi problem. O konuda da rahat olduğunu söyleyebilirim.

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
Burun destek teli ortadan kıvrıldığından ve de tam düzeltilemediği sürece yukarı hep hava veriyor.
Nefes F95 diye aratırsanız FFP2 özellikte maskeleri görebilirsiniz. Bunlarda buruna gelen metal düz geldiğinden burnunuza göre şekillendirebiliyorsunuz.
Cerrahi maskeler ağıza çok yakın olduğundan nefesiniz yukarı direkt olarak çıkabilirken F95 olanlarda da uzak bir mesafeden çıkıyor.

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Markanın önemi yok, ventilli maske alacaksınız. Verdiğiniz havayı ventilden dışarı atacak. Bu maskeler sadece kullananı koruyor, karşıdaki kişi için maskesiz gibi oluyorsunuz.

T Çevrimdışı

teknodeha

Yeni Üye
6 Eyl 2021
4
41
Aynı Dert den bende Muzdaripim Hem gözlük kulanıyorum hemde göz kuruluğu problemim var N95 MAskeler den kulandım hem ventilli hem ventilsiz yine gözlük camı buhar yapıyor nefes hep yukarıdan çıkıyor maskenin telinin burnuma gelen kısmına pansuman larda kullanılan cerrahi flaster lerden burnumun üstüne yapıştırıp conta görevi görsün diye düşündüm ama o da olmadı hem çok rahatsız ediyor hemde karşıdan bakınca burnunda bir bantla gezince çok garip bir görüntü oluyor ama azda olsa işe yarıyordu sırf bu soruna uygun bir çözüm bulacak bir arge yapıp piyasaya sürseyim her halde Köşe olurdum

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
Aynı Dert den bende Muzdaripim Hem gözlük kulanıyorum hemde göz kuruluğu problemim var N95 MAskeler den kulandım hem ventilli hem ventilsiz yine gözlük camı buhar yapıyor nefes hep yukarıdan çıkıyor maskenin telinin burnuma gelen kısmına pansuman larda kullanılan cerrahi flaster lerden burnumun üstüne yapıştırıp conta görevi görsün diye düşündüm ama o da olmadı hem çok rahatsız ediyor hemde karşıdan bakınca burnunda bir bantla gezince çok garip bir görüntü oluyor ama azda olsa işe yarıyordu sırf bu soruna uygun bir çözüm bulacak bir arge yapıp piyasaya sürseyim her halde Köşe olurdum
Zaten bunun için çözüm var. Buradaki en büyük problem maliyet. Tek kullanımlık maskelerin hepsinde benzer problemler yaşanır. Bunun çözümü ise biraz daha profesyonel çözüm olan sadece filtresi değiştirilen yarım yüz maskeleridir. Bunların bir çoğunun bedenleri vardır. Size uygun olanını seçmeniz gerekir. O zaman maskenin yan taraflarından ne hava alınır ne de hava verilir. Hiçbir kaçak olmaz. Tamamı ile ventilden hava verilir, filtrelerden hava alınır. Geriye kalan kısımlar farklı tipte plastik malzemelerden imal edilmişlerdir. Ancak bu tip maske ile uçağa (yurtiçi uçuşlarda sallamıyorlar ancak yurtdışı uçuşlarda dikkat ediyorlar) binmek istediğinizde ventilli maskeleri kullanmanıza izin verilmiyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt