Navigasyon programlarında "Ülke bilgileri" hikayesi ...

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
Uzun zamandır navi kullanıyorum,hiç aklıma gelmemişti,taaa ki Yunanistan'dan bir misafir gelene kadar.
"Haydaaaaa,bu da nereden çıktı" dediğinizi duyar gibiyim,ama navilerdeki meşhur ülke bilgilerini sunan "Gloabal_cfg" içindeki "global_cfg.zip" açınca hımmm dedim.Çünkü Türkiye için alakasız bilgiler vardı.Yahu dedim,yıl olmuş 2018,bu adamlar hiç mi Türkiye karayolları'ndan bilgileri almaz,açın bakın bilgilere orada sadece kandaki alkol:0.5 yelek giymek v.s 3 bilgi var.
Yani yurtdışından aracıyla gelen (turist mesela ) biri bu 3lüyü dikkate alıp,diğerlerini es geçerse, yiyeceği cezayı düşünebiliyormusunuz :)))

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
turkcellden önce avea kullanıyordum, o zamanlar yandexle anlaşması vardı, bilmediğim yolda navigasyonu açar yakınlaştırır basa bas giderdim, virajları falan çok net görüyordum :hihi. şimdi telefonda google haritalar kullanıyorum.

bu arada hız limitlerine uyalım, şehir içi bazı yerlerde 30km, genelinde 50km, çevre yolu meskun mahallerde 70km, şehirler arası 90-100km tabelalarına dikkat edelim, cezalar çok ağır.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
bu arada hız limitlerine uyalım, şehir içi bazı yerlerde 30km, genelinde 50km, çevre yolu meskun mahallerde 70km, şehirler arası 90-100km tabelalarına dikkat edelim, cezalar çok ağır.
Aha,işte anlatmak istediğim de buydu sevgili newrophat;çünkü firma bunu nedense güncellememiş,bölünmüş yol-çift şerit yol hız sınırı yok igo'da,bunu güncelledim,araçta bulunması gerekenleri güncelledim (resim ekleyemiyorum,çünkü telefonda resim çekemiyorum igo açıkken)bir sitede yayınlayayım dedim,mırın-kırın edilince ,kendini tanıtta dediğim gibi DIY olarak kullanmayı benimsedim,tabii yurt dışındaki dostlarıma yollamayı da unutmadıım :)

Geri
Üst Alt