Nasıl Vana Almalıyım?

Muhammet Sarıçam Çevrimdışı

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
717
34
Abiler tekrardan selamlar. Kombi, termostat sonrası sıra radyatör almaya geldi. O konuda Demirdöküm Plus düşünüyorum. Benim evin tesisatı şu şekilde çekili. Vana’ları internetten alacağım için yanlış almak istemiyorum. Nasıl bir vana almam gerekli?

image07ead7414537e9d9.jpg

barbarosso Çevrimdışı

barbarosso 

Aktif Üye
7 Eki 2017
317
Ben tesisatı kurarken çok araştırdım fakat kısmet olmadı,tasarladigim gibi bir tesisat yaptıramadim (usta en iyisini bilir ! ).insallah siz başarılı olursunuz☺️.
Vanalar kalde marka karar kılmıştım,ECA oldu.
Kombi giriş çıkışları tam geçişli vana olmalı.
Petek dönüşlerinde reglaj vanası olmalı.
Petek boyu uzun ve kombiye uzak olanlar giriş çıkış ters bağlanmalı
Aklımda kalanlar bunlar ,bu bilgiler kati değil benim araştırmalarım sonucu vardigim kanaatler.
Son olarak tasarruf için, tesisatı kurarken dış cepheye komşu peteklerin arkasına petekler kurulurken ısı izolasyon yansıtıcı plakaları montajlarsaniz sonrasında rahat edersiniz.
Kolaylıklar diliyorum...

Muhammet Sarıçam Çevrimdışı

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
717
34
Ben tesisatı kurarken çok araştırdım fakat kısmet olmadı,tasarladigim gibi bir tesisat yaptıramadim (usta en iyisini bilir ! ).insallah siz başarılı olursunuz☺️.
Vanalar kalde marka karar kılmıştım,ECA oldu.
Kombi giriş çıkışları tam geçişli vana olmalı.
Petek dönüşlerinde reglaj vanası olmalı.
Petek boyu uzun ve kombiye uzak olanlar giriş çıkış ters bağlanmalı
Aklımda kalanlar bunlar ,bu bilgiler kati değil benim araştırmalarım sonucu vardigim kanaatler.
Son olarak tasarruf için, tesisatı kurarken dış cepheye komşu peteklerin arkasına petekler kurulurken ısı izolasyon yansıtıcı plakaları montajlarsaniz sonrasında rahat edersiniz.
Kolaylıklar diliyorum...
Dönüşe farklı tip vana mı takılıyor

Geri
Üst Alt