N11 Fatura Problemi

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
b) Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği (Sıra No:397) ile getirilen e-Fatura Uygulamasına kayıtlı olmayan vergi mükelleflerine e-Arşiv Uygulaması kapsamında fatura oluşturmaya, kâğıt ortamında göndermeye ve oluşturulan faturaların ikinci nüshasını elektronik ortamda muhafaza ve istendiğinde ibraz etmeye zorunludurlar. Bununla birlikte söz konusu mükellefler, e-Arşiv Uygulaması kapsamında oluşturdukları faturaları alıcısının talebi doğrultusunda ve internet adresinde yayımlanan e-fatura format ve standardını kullanmak ve de söz konusu faturanın basılabilir görüntüsünü de eklemek şartıyla, müşterilerine elektronik ortamda da iletebilirler. Bu durumda e-Arşiv Faturasının ayrıca kağıda basılmasına gerek bulunmamaktadır.

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
n11 siparişler sayfasında sipariş detaylarına gir, orada "mesafeli satış sözleşmesi" var onun çıktısını ve kargo teslim belgesini alıp vergi dairesine gidiyorsun ve şikayet ediyorsun. istersen Cumhuriyet savcılığına dolandırıcılık sebebiyle başvur insafına kalmış, istersen yapacağın işlemleri son kez satıcıya söyle ve X gün içerisinde faturamı göndermezsen elimdeki evraklarla şikayette bulunacağım de, bu güne kadar yüzlerce alışveriş yaptım faturasız gelen tüm ürünler için ertesi gün satıcıya iletişim bilgileri üzerinden yasal yollara başvuracağım diye ihtar çektim anında o fatura gönderildi, böyle vergisiz haksız kazanç elde eden tiplere müsamaha gösterirseniz sonra ehonomi kötü mayışlar az diye sızlanmamak lazım, misal sana 100 liralık ürün sattığında aldığı para KDV hariç mi oluyor ? hakkınızı arayın kardeşim bu herşeyden önce vatandaşlık görevidir

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Ürün için yorum yapmadıysan, "ürün geldi ama faturasını göndermediler, mail adresime de e fatura gelmedi" diye yazabilirsin.

Bazıları bu durumdan tırsıyor...

Ama uğraştığına değecek bir ürün değil maalesef.
Aynen abi ama benim kızdığım nokta yasal değil satışını yaptın paşa paşa faturasını keseceksin.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

O da bir şey mi N11 müşteri hizmetleri yorumu silmem için beni aramıştı, ben de silmeyeceğimi söylemiştim.
Neymiş efendim satıcı benim belirttiğim koşulları iyileştirmiş vs vs.
Yorum sildirmek için arayan firma mı olur? :haha1
:hihi:hihi:hihi:hihi Çirkeflik Dizboyu.

Şikayet oluşturun vergi dairesine, vergi kaçırıyorlar deyin. Hemen gelir faturanız:deli1
Aslında aklıma gelmedi değil yapsammı :hihi :hihi :hihi

Faturasız iş yapamaz n11 kurallarına aykırı.
Abi öğle bir yapıyorlarki ooo.

maliyeye şikayet edeceğinizi bildirin. hemen gönderirler . :kas
:haha:haha:haha

ucuz eşyalara çoğu satıcı fatura kesmiyor bu yeni birşey değil. Kanunen yasak olsa da kimse takmıyor . 10 yıl önce de aynıydı hala aynı
Eski Dümen devam doğru.

n11 siparişler sayfasında sipariş detaylarına gir, orada "mesafeli satış sözleşmesi" var onun çıktısını ve kargo teslim belgesini alıp vergi dairesine gidiyorsun ve şikayet ediyorsun. istersen Cumhuriyet savcılığına dolandırıcılık sebebiyle başvur insafına kalmış, istersen yapacağın işlemleri son kez satıcıya söyle ve X gün içerisinde faturamı göndermezsen elimdeki evraklarla şikayette bulunacağım de, bu güne kadar yüzlerce alışveriş yaptım faturasız gelen tüm ürünler için ertesi gün satıcıya iletişim bilgileri üzerinden yasal yollara başvuracağım diye ihtar çektim anında o fatura gönderildi, böyle vergisiz haksız kazanç elde eden tiplere müsamaha gösterirseniz sonra ehonomi kötü mayışlar az diye sızlanmamak lazım, misal sana 100 liralık ürün sattığında aldığı para KDV hariç mi oluyor ? hakkınızı arayın kardeşim bu herşeyden önce vatandaşlık görevidir
Eyvallah abi şikayet edecem dedim mesajlarıma cevap vermez oldular yetmedi ürünü satıştan çektiler.

Son düzenleme:
newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
Aynen abi ama benim kızdığım nokta yasal değil satışını yaptın paşa paşa faturasını keseceksin.

:hihi:hihi:hihi:hihi Çirkeflik Dizboyu.

Aslında aklıma gelmedi değil yapsammı :hihi :hihi :hihi

Abi öğle bir yapıyorlarki ooo.

:haha:haha:haha

Eski Dümen devam doğru.

Eyvallah abi şikayet edecem dedim mesajlarıma cevap vermez oldular yetmedi ürünü satıştan çektiler.

hiç farketmez, n11'de dükkan açıp satış yapabilmek için vergi bilgilerini n11 sistemine vermek zorundalar, mesafeli satış sözleşmesi hazırlanırken firmanın vergiye tabii kayıtlı ismi ve adresi ile evrak düzenleniyor, bu belgenin fiziksel faturadan hiçbir farkı yok resmiyette, ürünü satıştan çekmeyi bırak yarın gidip ticaret kaydını sildirse bile elindeki evrak daha eski tarihli olduğu için her türlü cezai işlem yapılır şikayetinle.

bundan 13 sene önce basit usul açtığım şirketi 1 sene dolmadan kaza geçirmemden mütevellit kapatmak zorunda kalmıştım, tüm maliye ve ticaret odası borçlarını ödeyip kapatış yapmama rağmen 3 sene sonra vergi dairesine 300 lira ceza ödedim, sebebide 1 tane iptal ettiğim faturanın aslını kaybetmem, alttaki nüshada kocaman İPTAL yazmasına rağmen adamlar araştırmış bulmuş bana ceza kesmişler faturanın aslı yoktur diye, el mecbur paşa paşa ödedik borçsuz harçsız kapalı şirketin cezasını :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt