N11 Evform Mağazasından Masa Sandalye Almak

bojack Çevrimdışı

bojack

Aktif Üye
10 Mar 2019
92
Hocam sizin yine iyi sağlam gelmiş ürününüz. Ben geçen yaz balkon için 4 sandalye 1 yuvarlak masa almıştım. 2 hafta sonra geldi bunu geçtik masanın ayakları inanılmaz dengesizdi. Dik duramayan masa göndermişlerdi.Sandalye de aynı keza.Firmayı aradım geri gönderin yenisini gönderelim dediler sonra marangoz tanıdığım hiç uğraşma ben plastik parça takarım düzelir deyince göndermedim.Plastik parçayı takınca idare ettik.
İnternetten mobilya alırken de 2 kez düşünmek gerektiğini daha iyi anladım.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Hocam sizin yine iyi sağlam gelmiş ürününüz. Ben geçen yaz balkon için 4 sandalye 1 yuvarlak masa almıştım. 2 hafta sonra geldi bunu geçtik masanın ayakları inanılmaz dengesizdi. Dik duramayan masa göndermişlerdi.Sandalye de aynı keza.Firmayı aradım geri gönderin yenisini gönderelim dediler sonra marangoz tanıdığım hiç uğraşma ben plastik parça takarım düzelir deyince göndermedim.Plastik parçayı takınca idare ettik.
İnternetten mobilya alırken de 2 kez düşünmek gerektiğini daha iyi anladım.

Aynen bahsettiğiniz gibi bana büyük zararı olmadı. Masanın ana MDF si ve yan destekleri sanırım gönye sorunu nedeniyle başka yerden sökülüp planyadan geçirilip bantlanıp yeniden toplanmış. Tahmin ediyorum ki hasarlı iadelerden toparlanmış. Kafaya taksak, ciddi kusur görülecek şeyler var da biz karı koca pek kasmayız böyle şeyleri.

Eşyaları bu şekilde kullanmak bize zarar vermese de, Yapılan ticari ahlaksızlığa sessiz kalmamız, bizden daha hassas olan kişilerin canının yanmasına sebep olur düşüncesi ile işin peşini bırakmadım. Sitenin kendi sayfasında yazdım, N11 de yazdım, Şikayetvar sitesine yazdım, Sırf insanlar konu hakkında bilgi sahibi olsun diye bilerek video çekip başlıkta firmanın adının geçmesini sağladım ve son olarak da Ankara Vergi Dairesine Fatura nedeniyle ihbarda bulundum.

Eh artık bunlardan birisi bir şekilde ayaklarına dolanır bir yerde diye umut ediyorum. :ok

Kesin bir şey diyemiyorum zira malum burası bizim güzel ülkemiz :kiskis

Yerel Basın Çevrimdışı

Yerel Basın

Yeni Üye
11 Eyl 2020
39
60
Onun yerine Şikayetvar sitesi ve bağlı bulundukları ANKARA Vergi Dairesine şikayet ettim zira faturamı da yollamamışlar.

Önce sadece bana özel sandım ama şikayetlere bakınca anladım ki arkadaşlar fatura kesmeme işini ticarete dökmüşler :kiskis
Adem bey bende evformdan 6 kişilik akılı yemek masası aldım gelen kargoda sorun yoktu ambalajlar sağlamdı kurulum için mobilya ustasında rendevu aldım usta geldi masanın zaten 4 ayagını montajı var 4 Ayak takıldı masayı kullanım için hazırladığımız da masanın mekanızması kargoda sallana sallana bozulmuş yamulmuş öyle bir mekanızma yapmışlar ki ince cemderlerden boya atılmamış leş gibi kaynak kokuyor. Masanın görsel resimlerini çekmiştim firmaya yolladım demode montaj yapıldığı için garanti dışı deyip işin içindek çıkmaya çalıştılar masa üstü açılıp genişleyen yerleri araları açık tüketici hakem heyetine gerekli moto görsel içeriği yolladım şimdi bekliyorum sevgili kardeşlerim kesinlikle evform dan alış veriş yapmayın ben bu firmayı Cumhurbaşkanlığına şikayet edeçem kabadayı bunlar:
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Adem bey bende evformdan 6 kişilik akılı yemek masası aldım gelen kargoda sorun yoktu ambalajlar sağlamdı kurulum için mobilya ustasında rendevu aldım usta geldi masanın zaten 4 ayagını montajı var 4 Ayak takıldı masayı kullanım için hazırladığımız da masanın mekanızması kargoda sallana sallana bozulmuş yamulmuş öyle bir mekanızma yapmışlar ki ince cemderlerden boya atılmamış leş gibi kaynak kokuyor. Masanın görsel resimlerini çekmiştim firmaya yolladım demode montaj yapıldığı için garanti dışı deyip işin içindek çıkmaya çalıştılar masa üstü açılıp genişleyen yerleri araları açık tüketici hakem heyetine gerekli foto görsel içeriği yolladım şimdi bekliyorum sevgili kardeşlerim kesinlikle evform dan alış veriş yapmayın ben bu firmayı Cumhurbaşkanlığına şikayet edeçem kabadayı bunlar:

IMG_20200914_110856.jpg
IMG_20200914_110839.jpg
IMG_20200914_110825.jpg
IMG_20200914_110614.jpg
IMG_20200914_110555.jpg
IMG_20200914_110545.jpg
IMG_20200914_110540.jpg
IMG_20200914_110516.jpg
IMG_20200914_110512.jpg
IMG_20200914_110506.jpg
IMG_20200913_202431.jpg
IMG_20200913_202429.jpg
IMG_20200913_202427.jpg
IMG_20200913_200230.jpg
IMG_20200913_200211.jpg
IMG_20200913_200054.jpg
IMG_20200913_200051.jpg
IMG_20200913_195853.jpg
IMG_20200913_195850.jpg
IMG_20200913_195848.jpg

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Almam internetten öyle şeyler,bakarım fiyat alırım genelde,satıcı İzmirde ise adres alıp gider bakarım,olmazsa telefona kaydettiğim fiyatı satıcıya gösterip "bak bu internette 10 tl,hadi sen kira veriyorsun,15şe verirsen alırım" diyorum,vermem derse ,hayırlı işler deyip çıkıyorum ama "satmam" diyen satıcı neredeyse %5.
Geçen yaşadım ,kırıcı delici baktım," internette kargo dahil 275 tl ,280 verirsen alırım" dedim (325 demişti)-amatör işi alet -,285 aldım.
Alırken mutlaka göreceğim,ne olursa olsun ,elimi sürmem lazım mutlaka :)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Abi keşke satın almadan evvel video altındaki yorumları okusaydın.

Bu adamlar kaç kere videoyu kaldırmamı istedi benden, Bu firmanın çalışanları kaç kere gelip video altına hakaretler yağdırdılar.

Sahtekar bunlar resmen.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
2 hafta önce n11 den masa aldım ceviz renk seçtim beyaz gelmiş mesaj attım ellerinde ceviz renk yokmuş be kardeşim yoksa bu renk niye seçeneklerde mevcut.iade ettim arabada biladerde olduğu için o ağır masayı sürat kargoya kadar elimde taşıdım yani paramla rezil oldum böyle satıcılarda var maalesef n11 de .

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
2 hafta önce n11 den masa aldım ceviz renk seçtim beyaz gelmiş mesaj attım ellerinde ceviz renk yokmuş be kardeşim yoksa bu renk niye seçeneklerde mevcut.iade ettim arabada biladerde olduğu için o ağır masayı sürat kargoya kadar elimde taşıdım yani paramla rezil oldum böyle satıcılarda var maalesef n11 de .
Mağaza Puanı Kaç'tı merak ettim :)

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Herkes parayı indirme peşinde çok şikayet alan firmayı n11 kendisi kapatmalı aslında.

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Bir insan bir yerden para kazanıyorsa onu her zaman kayırır. Bu işler Türkiye'de böyle gidiyor nedense ?
Ülkemizde tüketici memnuniyeti diye bir kavram hiç yok zaten. Firmanın iade kabul etmesi tüketici memnuniyetine girmez zaten yasal sorumluluktur. Başı ağrıtılan müşteriye olabildiğince hızlı çözüm sunmak, gerekirse zarar edip yinede mağduriyeti en kısa sürede gidermek, tüketici durumdan zarar gördüyse ve iade mümkün değilse kısmi veya tam para iadesi yapmak ya da telafi edecek hediye bir ürün göndermek. Böyle şeyler ülkemizde hayal gibi ancak gerçek kurumsal şirketlerin yapması gereken şeyler. Mesela amazon.com Amerika sitesinden birkeç kereye mahsus olsa da bir şeyler aldım ve kargoda kaybolan, hasarlı eksik ürünlere direkt para iadesi, müşteri ile muhatap olup ilgilennme gibi ciddi profesyonel tavırları var. Ülkemizdeki sözde büyük firmalar bile tek bir üründeki kârından asla feragat etmez bu tüketiciye zarar vermekle sonuçlanansa bile. Sattığıda milyon dolarlık uçak sanki, ucuz suntadan mobilya.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt