Mutfak Batarya - Kartuş

K Çevrimdışı

Krycek

Yeni Üye
20 Eki 2020
16
54
Selam.

Anahtarla sökülecek biçimde köşeli bir yeri yok. Bu fotoğrafta gözüken kartuş, oraya sabit mi? Sökülemiyor mu acaba?

Aradaki ufak boşlukta, üstlü-altlı şekilde birer çıkıntısı var. Acaba bu çıkıntıya uygun, özel bir edevatla mı açılır?

2021-09-25-17-33-56.jpg

2021-09-25-17-35-58.jpg

K Çevrimdışı

Krycek

Yeni Üye
20 Eki 2020
16
54
Kartuşun etrafındaki sarı parçayı sökemiyorum.
Yukarıdaki videoda, söktükleri sarı parçanın alt kısmında dişler var. Üst kısmında anahtarla açmayı sağlayan altıgen kısım da var.
Bendekinde sadece dişler var ve aşağıdaki fotoğrafta sarı çerçeve içine aldığım metal çıkıntılar. Bu çıkıntıyı tutup çeviren bir aparat mı var acaba?

2021-09-25-17-33-50.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,848
Yukarıdaki videoda, söktükleri sarı parçanın alt kısmında dişler var. Üst kısmında anahtarla açmayı sağlayan altıgen kısım da var.
Bendekinde sadece dişler var ve aşağıdaki fotoğrafta sarı çerçeve içine aldığım metal çıkıntılar. Bu çıkıntıyı tutup çeviren bir aparat mı var acaba?

2021-09-25-17-33-50.jpg
O mavi kısımı çevirebiliyor musun?

Y Çevrimdışı

Yusufclp 

Aktif Üye
10 Şub 2021
74
45

2021-09-25-17-33-50.jpg
Sarı çerçeve ile belirttiğiniz kısımlardan o parçayı saat yönünün tersine çevirerek çıkarmanız gerekiyor. Normalde altı köşe olur ama böylesini ilk kez görüyorum.

O mavi kısımı çevirebiliyor musun?
O mavi kısım kartuşun gövdesi. Dönmez. Üzerindeki dişli halka somunu söküp yukarı doğru çekerek çıkarılıyor.

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
614
Düz tornavida ucunu bu şekilde dayayarak tornavidaya tık tık vurup gevşetebilirsiniz. Çok abartmadan tabi incitmeden. Zaten iç tarafta kalıyor ve kaplaması yok çizilecek soyulacak derdi yok.
Düzeltme: Evde wd 40 tarzı sprey varsa işinizi kolaylaştırır.
2021-09-25-17-33-500ca4c9b49d1518eb.jpg

K Çevrimdışı

Krycek

Yeni Üye
20 Eki 2020
16
54
Açmak için kullanılacak aparatı bir-iki yere sorayım. Bulamazsam biraz zorlarım. Olmazsa da komple değiştirmekten başka seçenek kalmıyor.

Teşekkürler.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,778
zamanında açtım, yenisiyle değiştirdim. şimdi tamamen unutmuşum. beyin, gereksiz bilgi olarak işlemiş belli ki. :uzgun
tek hatırladığım, ekstra bir alete gerek duymamıştım. tornavida, kurbağacık falanla iş bitmişti.

Geri
Üst Alt