MSI GeForce GT710 1GB GDDR3 64Bit Nvidia DX12 Ekran Kartı

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Merhaba arkadaşlar.. Resimdeki kartı almayı düşünüyorum.. PC bir hayli eski... Acaba darboğaz yapar mı..? İşlemci yada PSU yeterli mi..? Bilgilendiren olursa sevinirim..

PC özelliklerim aşağıdaki gibidir..

Anakart Adı : Wibtek G41-M (combo)
İşlemci : DualCore Intel Core 2 Duo E6300, 2156 MHz (7 x 308) 1.86 Ghz with Overclock 2.16 Ghz
İşletim Sistemi : Microsoft Windows 10 Pro 64bit
Görüntü Bağdaştırıcısı : NVIDIA GeForce 6600 GT (512 MB)
Ram : 4GB DDR3
Yol Türü : Dual DDR3 SDRAM
Yol Türü : PCI Express 1.0 x16 @ 1.0 x16
PSU : 300 Watt
Depolama : SanDisk SDSSDA120G ATA Device & 240GB Hitachi HTS543225L9A300 ATA Device
Bellek Hızı : DDR3-1333 (667 MHz)

Ekran-Alintisi63bb551786e5a942.jpg

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
491
40
Merhabalar. Eğer oyun oynamak gibi bir niyetiniz varsa bu ekran kartı hiç düşünmeyin derim. Hem giriş seviyesi bir kart hem de pasif soğutmaya sahip olduğu için oyunlarda baya ısınacaktır. Hatta bu kart onboard (anakarta veya işlemciye entegre) ekran kartı olmayan anakartlar için ve 1080p videolar oynatabilmek için yapılmıştır desem yanlış olmaz sanırım. Yani bu ekran kartının amacı sadece görüntü verip, film oynatmak ve çok basit oyunları oynamak da diyebiliriz.

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Merhabalar. Eğer oyun oynamak gibi bir niyetiniz varsa bu ekran kartı hiç düşünmeyin derim. Hem giriş seviyesi bir kart hem de pasif soğutmaya sahip olduğu için oyunlarda baya ısınacaktır. Hatta bu kart onboard (anakarta veya işlemciye entegre) ekran kartı olmayan anakartlar için ve 1080p videolar oynatabilmek için yapılmıştır desem yanlış olmaz sanırım. Yani bu ekran kartının amacı sadece görüntü verip, film oynatmak ve çok basit oyunları oynamak da diyebiliriz.

Teşekkür ederim yorum için, ben youtube'daki şu videoyu izlemiştim ama henüz karar veremedim.... Acaba videodaki kartla bu almak istediğim kart aynı mı.. ?

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
491
40
Videodaki kart ile sizin almak istediğiniz kart aynı ama videoda ekstradan bir fan ile soğutma sağlanmış. Yanlış hatırlamıyorsam pasif modda counter oyununda sıcaklık 40 dereceden 90 derecelere çıkıyor. Ve yine videoda görebileceğiniz üzere online oyunlarda iş görse de grafik gücü isteyen oyunlarda, videoda battlefield oynanmış, çok fazla fps veremiyor. Zaten orada söylüyor editör arkadaş; bu kart uzun süre oyun oynamak için iyi tasarlanmış bir kart değil. Ama bana yeter derseniz aktif soğutma ile kullanmanız daha iyi olacaktır. Eğer ikinci el olayına soğuk bakmıyorsanız aynı paraya çok daha iyi bir ekran kartı alabilirsiniz..

Son düzenleme:
H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Videodaki kart ile sizin almak istediğiniz kart aynı ama videoda ekstradan bir fan ile soğutma sağlanmış. Yanlış hatırlamıyorsam pasif modda counter oyununda sıcaklık 40 dereceden 90 derecelere çıkıyor. Ve yine videoda görebileceğiniz üzere online oyunlarda iş görse de grafik gücü isteyen oyunlarda, videoda battlefield oynanmış, çok fazla fps veremiyor. Zaten orada söylüyor editör arkadaş; bu kart uzun süre oyun oynamak için iyi tasarlanmış bir kart değil. Ama bana yeter derseniz aktif soğutma ile kullanmanız daha iyi olacaktır. Eğer ikinci el olayına soğuk bakmıyorsanız aynı paraya çok daha iyi bir ekran kartı alabilirsiniz..

Tekrar teşekkür ederim.. Az önce MSI R7 240 2GD3 LP 2GB DDR3 64Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı aldım.. Şu an için çok memnunum.. Bütün ayarlar high detail seviyede Red Alliance isimli bir oyunda denedim, oyun süper çalıştı.. Almak isteyen arkadaşların bilgisi olsun, kart gerçekten güzel bir kart..

Ekran-Alintisi-25a9bb73e7724e28b.jpg

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
491
40
Hayırlı olsun. Tercihinizi daha iyi bir kart almak yönünde kullanmanıza sevindim. Bol fpsli oyunlar dilerim.

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Bugün vatan bilgisayara gittim indirim varmış ve benim 64 bit MSI Radeon ekran kartını 128 bit Asus Amd Radeon R7 240 2GB 128Bit DDR3 (DX12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı (R7240-2GD3-L) ile değiştirdim.. Bu da güzel bir kart .. Benimkisi gibi eski ve düşük sistemli bilgisayarı olan arkadaşlar için tavsiye ederim..

Ekran-Alintisi05805e52dd28cd2c.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri