Msi Gaming X Trio 3060ti terleme ve garanti

D Çevrimdışı

dosojin

Yeni Üye
7 Şub 2022
11
33
msi-terleme.jpg

Merhaba, kullandığım kartta böyle bir terleme olmuş. Termal pedler sızıntı yapmış muhtemelen. Kartım 1 sene daha garantili, msi servisini de servispoint yapıyormuş. Kendileriyle görüştüm gönderin bize dediler ama ne yapacaklarını söylemediler. Ben bu kart konusunda çok tedirginim ileride problem çıkarırsa başıma iş almayayım. Bir de bu sıvı öyle birşey ki pcb karta tamamen işlemiş neredeyse silince geçmiyor, bu durumda değişim ya da benzer birşey talep etme hakkım bulunuyor mu acaba, iyi forumlar.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
O terleme her pad de yaşanır. Yapacakları işlem pad değişimi ve alkol ile bölgesel temizlik olur.
Servispoint'ten memnun olanlar var.
Isılarda anormallik yoksa göndermeyin.

D Çevrimdışı

dosojin

Yeni Üye
7 Şub 2022
11
33
O terleme her pad de yaşanır. Yapacakları işlem pad değişimi ve alkol ile bölgesel temizlik olur.
Servispoint'ten memnun olanlar var.
Isılarda anormallik yoksa göndermeyin.
Peki bu değişimleri ücretsiz yaparlar mı garanti kapsamı içinde bu denli büyük olması da biraz saçma ya da ürünün üretim hatası, kalitesizliğiyle alakalı değil midir. İnternette bir kaç örnek gördüm bu tip terlemelerden sonra kartları bozulmuş insanların, sorun çıkarır mı acaba.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Peki bu değişimleri ücretsiz yaparlar mı garanti kapsamı içinde bu denli büyük olması da biraz saçma ya da ürünün üretim hatası, kalitesizliğiyle alakalı değil midir. İnternette bir kaç örnek gördüm bu tip terlemelerden sonra kartları bozulmuş insanların, sorun çıkarır mı acaba.
Terleme bozar mı bilemem, genelde normal karşılanır benim bildiğim.
Siz ürüne müdahale etmediyseniz garanti kapsamında işlem yaparlar bence.
Terleme sonrası bozulmamıştır bence.
GDDR6 bellekler fazla ısınıyordu, bellek ısıları yükseldiği için ürünler bozulmuş da olabilir.
Ürünün sıcaklıklarına detaylıca bakın isterseniz.
Hwinfo ile bakabilirsiniz.

D Çevrimdışı

dosojin

Yeni Üye
7 Şub 2022
11
33
Terleme bozar mı bilemem, genelde normal karşılanır benim bildiğim.
Siz ürüne müdahale etmediyseniz garanti kapsamında işlem yaparlar bence.
Terleme sonrası bozulmamıştır bence.
GDDR6 bellekler fazla ısınıyordu, bellek ısıları yükseldiği için ürünler bozulmuş da olabilir.
Ürünün sıcaklıklarına detaylıca bakın isterseniz.
Hwinfo ile bakabilirsiniz.

kartın sıcaklıklarında herhangi bir anormallik yok şu an için, vram sıcaklıklarını göremiyorum sensör yokmuş bu kartta GDDR6X kartlarda varmış. Teşekkür ediyorum yardımlarınız için.
Ben ürüne müdahale etmedim, güvenlik etiketi üzerinde, sadece beni düşündüren nokta servispointin nasıl karşılık vereceği, memnun olan çok kişi duymadım ve okumadım şimdiye kadar.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
kartın sıcaklıklarında herhangi bir anormallik yok şu an için, vram sıcaklıklarını göremiyorum sensör yokmuş bu kartta GDDR6X kartlarda varmış. Teşekkür ediyorum yardımlarınız için.
Ben ürüne müdahale etmedim, güvenlik etiketi üzerinde, sadece beni düşündüren nokta servispointin nasıl karşılık vereceği, memnun olan çok kişi duymadım ve okumadım şimdiye kadar.
Arkadaşım sıvı soğutmasında üretim kaynaklı sorun yaşadı, yenisini sorunsuzca temin ettiler.
Üstelik fanlarına elle müdahale ettiğini belirtmesine rağmen sorun etmediler.
Bilemiyorum, şahsen bir deneyimim olmadı.
90-100 gibi sıcaklıklar yoksa bence göndermeyin.
Oyunlarda da anormal FPS almıyorsanız, drop yaşatmıyorsa sorun yoktur.
İçinize sinmiyorsa MSI Afterburner ile manuel fan eğrisi ayarlarsınız.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt