Deneyim MOOV Agon Bilgisayar Ve Gece Sürüş Gözlüğü (Olumsuz)

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Bilgisayar ve diğer ekranlarımda mavi ışık filtresini hep aktif kullanıyorum fakat gece sürüşünde araba farları çok rahatsız ediyor. Senin de belirttiğin gibi çoğu arabanın far ayarı bozuk veya daha uzağı göstersin diye yukarı doğru konumlandırılmış oluyor. Arkadan gelenler için dikiz aynayı karartıyorum ama karşıdan gelenler çok kötü oluyor.
Mercedes S serisinde gece görüş ile yol görüntüsü özelliği vardı. O özellikle birlikte vampir imparatorluğu filmindeki gündüz sürüş özelliği gibi ön camı tamamen kapatan ve ekrana dönüştüren bir sistem olsa mükemmel olurdu. Filmi izlerken aklıma hep o gelmişti. ( Evet biraz uçuk oldu ama, ihtiyarlar uçuk olamaz diye bir kural mı var.) :haha :haha:haha

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,355
39
Mercedes S serisinde gece görüş ile yol görüntüsü özelliği vardı. O özellikle birlikte vampir imparatorluğu filmindeki gündüz sürüş özelliği gibi ön camı tamamen kapatan ve ekrana dönüştüren bir sistem olsa mükemmel olurdu. Filmi izlerken aklıma hep o gelmişti. ( Evet biraz uçuk oldu ama, ihtiyarlar uçuk olamaz diye bir kural mı var.) :haha :haha:haha
Yok hocam uçuk değil aslında, benim de aklımda hep bu düşünce var biliyor musun. Az önce köyden geldim, yolda gelirken bizimkilerle de aynı şeyi konuştuk. Esasında arabalarda ön camın komple gece görüş özellikli olması gerek ve ilerleyen yıllarda böyle bir şeyin olacağından bahsetmiştim. Konfor ve güvenlik içni böyle bir şey şart 🙂

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Gece araba kullanmayı çok severim ,daha önce muhabbette anlatmış olmam lazım, 3 adet almıştım zamanında 2tl miydi neydi :) Sarı camlı gözlüktü ,işin aslı kaynakçı gözlüğü demişti satıcı ,kullandıktan sonra arkadaşıma da verdim denemesi için,"bana da 2 tane alsana alo" dedi,gittim almaya ,hiç yok gözlük.Meğer antiglare gözlükmüş ve fiyatı 2tl'den büyükmüş ve o milyoncuya yanlışlıkla gelmiş(satıcı öyle dedi :) ) alamadım tabii, bir de kılıf diktik camları çizilmesin diye ,gece yolculuğunda mutlaka kullanıyoruz ,hatta bulabilirsem ,oğlumu dağıtım izni için almaya gittiğimizde film çekmiştim,o filmden foto alayım :ok Ama görseniz tıpkı kaynakçı gözlüğü :kiskis

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Gece araba kullanmayı çok severim ,daha önce muhabbette anlatmış olmam lazım, 3 adet almıştım zamanında 2tl miydi neydi :) Sarı camlı gözlüktü ,işin aslı kaynakçı gözlüğü demişti satıcı ,kullandıktan sonra arkadaşıma da verdim denemesi için,"bana da 2 tane alsana alo" dedi,gittim almaya ,hiç yok gözlük.Meğer antiglare gözlükmüş ve fiyatı 2tl'den büyükmüş ve o milyoncuya yanlışlıkla gelmiş(satıcı öyle dedi :) ) alamadım tabii, bir de kılıf diktik camları çizilmesin diye ,gece yolculuğunda mutlaka kullanıyoruz ,hatta bulabilirsem ,oğlumu dağıtım izni için almaya gittiğimizde film çekmiştim,o filmden foto alayım :ok Ama görseniz tıpkı kaynakçı gözlüğü :kiskis
Buldum :)

2al.jpg
2alo.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
O kadar fark etmiyor sanki, ediyor mu
Ediyor ediyor ,hem de süper , ki ben gece araba kullanmayı severim :) . Bir keresinde Aydın'a düğüne gitmiştik gözlük yokken,karşıdan gelene sellektör yapa yapa bir hal olmuştum,gözlük alınınca ,ohoooo :) İskenderun'a gidip-geldik hanımda takıyordu tabii, şimdi alışkanlık oldu hava kararıp da farlar yanınca hmen ikimiz de takıyoruz :)

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,355
39
Ediyor ediyor ,hem de süper , ki ben gece araba kullanmayı severim :) . Bir keresinde Aydın'a düğüne gitmiştik gözlük yokken,karşıdan gelene sellektör yapa yapa bir hal olmuştum,gözlük alınınca ,ohoooo :) İskenderun'a gidip-geldik hanımda takıyordu tabii, şimdi alışkanlık oldu hava kararıp da farlar yanınca hmen ikimiz de takıyoruz :)
Vay be, şaşırdım doğrusu 🙂

Bu arada sen İzmir'e gelecektin, ne zaman geleceksin kadir :)
Cumartesi günü İzmir'e gidiyoruz Emmi, ben gitsem mi kalsam mı halen kararsızım. Temizlik yapılacak, ev yerleştirilecek. Sen ne tarafta oturuyordun, Aliağa uzak mı sana.

Geri
Üst Alt