Monitörden söktüğüm ışığı kullanma

L Çevrimdışı

Ltf19

Yeni Üye
30 May 2020
12
29
o zaman bununla uğraşmaya değmez :)
Bu :)
Elektrikle ilgili başımdan geçeni de yazayım ,köyde tüm lambalar "tasarruflu" denilen floresan lambalardı ,bahçedekiler sabaha kadar yanıyorlardı ,onların tümünü ledlerle değiştirdim ,elektrik kullanımı azaldı ,tabii ödediğim para da azaldı :)
Bir gün şehirde evde otutuyoruz ,ramazan abi aradı "alattin aga,senin saati söktüler ,yarın buraya gel" dedi,gittim ,baktım bir de kağıt koymuşlar :)
Gittim elektrik şirketine ,bana" saatınız bozuk,az gösteriyor" dediler ,bende " bozuk değildi saatım ama tüm lambaları led yaptım,kullanımın düşmesi normal" dedim.
Geçen ay ,buzdolap + dış led lambalar (sensörlüdür ,güneş çıktığında sönerler) ile 22 tl elektrik geldi ,ondan önce de 24 tl idi ,yani kışın 25 tlden fazla ödemedim hiç :ok

L Çevrimdışı

Ltf19

Yeni Üye
30 May 2020
12
29
Masanında ışığı var zaten .Aslında bende çok seviyorum böyle şeyleri ama KPSS ye çalışıyorum o yüzden eğer tasarruflu olmayacaksa uğraşamam şuan. Zaten atmam kesinlikle :) toplayıcı gibi bir şeyim öyle kolay kolay atmam bir şeyi. Bozuk bir tane amfi duruyor yatağın yanında tamir olma ihtimali var ama çoğu kondansatör bozuk, dirençler patlamış bir şeyleri söker kullanırım belki diye duruyo öyle. 2 ay önce amfi devresi aldım küçük bi tanane hoparlörleri bağlayacağım diye öyle bekliyor :)

WhatsApp-Image-2020-05-31-at-00.33.06.jpg

Aslında değmez ,ama "ben yaptım" olurdu ,bu büyük bir mutluluk bana göre ,hurdadan bir şey üretmek :)
Yine de atma lambaları,sakla,bir gün mutlaka lazım olur , ben mesela bir tamirciye veriyorum elimdeki fazlalıkları ,duası yeter :ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Masanında ışığı var zaten .Aslında bende çok seviyorum böyle şeyleri ama KPSS ye çalışıyorum o yüzden eğer tasarruflu olmayacaksa uğraşamam şuan. Zaten atmam kesinlikle :) toplayıcı gibi bir şeyim öyle kolay kolay atmam bir şeyi. Bozuk bir tane amfi duruyor yatağın yanında tamir olma ihtimali var ama çoğu kondansatör bozuk, dirençler patlamış bir şeyleri söker kullanırım belki diye duruyo öyle. 2 ay önce amfi devresi aldım küçük bi tanane hoparlörleri bağlayacağım diye öyle bekliyor :)

WhatsApp-Image-2020-05-31-at-00.33.06.jpg
Tebrik ederim ,başarılı olursun inşallah :ok

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
?:hmmtam anlayamadım. Florasan devresi lazım sanırım bi tane ama sonrası? :)

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

mis gibi yanıyor şuan ama görüntü kablosunu çekene dek ?
DSC_2552.jpg

Bahsettiğim video sinyali kısmı buydu :)

Eğer çok merakınız var ise google da inverter devre paylaşımları var onlara bakın

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri