Monitör Sıvı Teması

N Çevrimdışı

NekrotikMan

Yeni Üye
22 Ocak 2022
9
31
27 inc ips panel bir monitör aldim talihsiz bir kaza sonucu ekrana su sıçradı ve sol alt köşesinde olduğu yerden 1 çay kaşığı kadar bir su çerçeveyle ekranın arasından girdi peçete vs. ile suyu almaya çalıştım çerçeveye bastırıp dışarı çıkmasına çalıştım kurudu fakat illaki alta teması etmiştir tedirginim bu bir sorun yaşatır mi elektrolize neden olabilir mi tavsiyesiniz var mıdır ariza açmadan servise göndermeli miyim şimdiden teşekkür ederim.

C Çevrimdışı

coolwhisper 

Aktif Üye
8 Mar 2019
235
56
bu konuda pek sorun olmaz diyorum, bende 2014 model lenovo laptop var, bir müşterimiz bırakmıştı emanete 5 sene önce irandan gelirken laptop komple suya girmiş anakrt ne varsa ekran içi dahil her yerinde su lekesi var, ben 3 ay önce çantayı açtım baktım laptop var, taktım fişe çalıştı ama ekran çamur gibi, aldım götürdüm eve, fanı değiştirdim ssd taktım wifi kartını da 5ghz yaptım canavar gibi oldu, lcd paneli 1000 tl civarı istedikleri için almadım, açtım paneli tek tek 7 katmanı açıp temizleyebildiğim kadar temizleyip tekrar monte ettim, şuan sorunsuz çalışıyor hafif lekeli olarak.

N Çevrimdışı

NekrotikMan

Yeni Üye
22 Ocak 2022
9
31
Hocam cofa denk gelip gelmediğini açmadan anlamam imkansız eğer oraya denk geldiyse muhtemelen hemen belli olurdu diye düşünüyorum. TEKNOwest TEKNOwest

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
servise giderse sıvı teması kaynaklı arıza olmasa da sıvı teması gerekçesi ile garanti dışı kalır cihaz..

sıvı temaslı bölgeye saç kurutma makinası tut nem varsa onu almış olursun öyle kullanmaya devam et..

C Çevrimdışı

coolwhisper 

Aktif Üye
8 Mar 2019
235
56
Su nereye gitti bilmiyoruz. Açılıp bakılsa iyi olur. İnce çerçeve panelse açmanız çok zor. Paneller yapıştırma çünkü.
benim ki de ince çerçeve yani slim panel idi ama açtım ve kapattım sorunsuz çalışıyor. resimde de ince çizik şeklindeki lekeleri görebilirsiniz. beni rahatsız etmiyor şuan için. ilerde komple pert olursa o zaman bakarız sıfırı ile değiştirmeye.

WhatsApp-Image-2022-03-19-at-12.21.33.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
benim ki de ince çerçeve yani slim panel idi ama açtım ve kapattım sorunsuz çalışıyor. resimde de ince çizik şeklindeki lekeleri görebilirsiniz. beni rahatsız etmiyor şuan için. ilerde komple pert olursa o zaman bakarız sıfırı ile değiştirmeye.

WhatsApp-Image-2022-03-19-at-12.21.33.jpg
Bu ince çerçeve değil. O leke sıvı teması değil de kirlenme vs kaynaklı olabilir. Ya da panel arızası.

C Çevrimdışı

coolwhisper 

Aktif Üye
8 Mar 2019
235
56
Bu ince çerçeve değil. O leke sıvı teması değil de kirlenme vs kaynaklı olabilir. Ya da panel arızası.
ekranın içine tüm katmanlarına sıvı girmiş, sanırım laptop suya düşmüş veya çantada ağır yağmur altında kalmış, dediğim gibi anakart üzerinde bile su lekesi izleri var ama sorunsuz çalışıyor, ekrandaki çizikler evet dıştan oluşan çizikler ama eran katmanları arasında da hafif su lekeleri var çıkaramadığım, ben sadece örnek olsun diye yükledim resmi beni rahatsız etmiyor, panel 30 pin slim panel olarak geçiyor ama daha ince paneller varsa bilemem.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt