Monitör İhtiyacı olanlara 1099TL ye 24'' 144hz Phılıps

Rak_Benadam Çevrimdışı

Rak_Benadam 

Aktif Üye
2 Ağu 2021
223
33
Eeee ,doğru yalan değil ki ,yere düştüğünde üzerine toprak bulaşır ,bir yere silkelesen bir avuç çıkar işte :kiskis
Tabii tableti göndermekten kurtuldun ,yaz bakalım böyle :haha1

Deşme yaramı abi ya. Keşke tablet bozuk olsaydı 500 liraya bir tv box alır işi çözerdim.

Ama sorun tv de malesef.
Tv box alsam tv ye güvenemem.

Rak_Benadam Çevrimdışı

Rak_Benadam 

Aktif Üye
2 Ağu 2021
223
33
Hımm,tvden kaynaklı olduğuna emin misin,farklı bir çıkış veren aletle denedin mi tvyi :alala
Denedim abi şuan karşımda tv.
Sorun kesinlikle tv de.

Tableti görmüyor, salondaki masaüstü pc yi alıp geldim bağladım tv ye, yarım saatte bir bazen 5 dakkada bir anlık olarak tv sinyal yok deyip görüntü kesiyor.

Zannetmem abi, siz tanıdığınız için size öyle geliyor ama beni kimse tanımıyor emin olun :kiskis
Tanıyorlar tanıyorlar Adem abi.
Ben en az 20 kişiye tanıttım seni.
Tanıyanlar tanımayanlara tanıtsın.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Sorun kesinlikle tv de.

Tableti görmüyor, salondaki masaüstü pc yi alıp geldim bağladım tv ye, yarım saatte bir bazen 5 dakkada bir anlık olarak tv sinyal yok deyip görüntü kesiyor.

Üzüntülü mimiğim ilk mesaja aittir :)

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Sorun kesinlikle tv de.

Senin tv hdmı girişinde soğuk lehim hdmı şaşe arızası olma .ihtimali yüksek 100-200 arası tv tamir edilebilir

Hdmı şase değişecek tv tamircisi bulup destek alın fazla masrafı yok Tv,nin

Rak_Benadam Çevrimdışı

Rak_Benadam 

Aktif Üye
2 Ağu 2021
223
33
Senin tv hdmı girişinde soğuk lehim hdmı şaşe arızası olma .ihtimali yüksek 100-200 arası tv tamir edilebilir

Bu dediğin hdmı şase arızası ne hocam. Hdmı lehimleri eskimiş şase yapıyor gibi birşey mi, hdmı lehimleri yenilenecek mi?
Doğrumu anlamışım.

Hocam ama aynı anda 2 hdmı çıkışı da görmez oldu tableti.

Hdmı çıkışının birisi şase yapsa diğeride şase yapar mı.

Hdmı çıkışlarını değiştirsek çözerbilirmiyim bu dediğin arıza yı.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bu dediğin hdmı şase arızası ne hocam. Hdmı lehimleri eskimiş şase yapıyor gibi birşey mi, hdmı lehimleri yenilenecek mi?
Doğrumu anlamışım.
şase hdmı girişinin genel adı o dediğiniz ark kısa devre oluyor onunlan ilgisi yok soğuk lehim

Tak çıkar dolayı lehim kopması çatlaması lehimli hdmı pini ayağı boşta kalıyor temas etmiyor

Temassızlık oluyor Tv görmüyor ya lehimler tazelenecek yada hdmı girişi değişecek.

Aşağıdaki parça hdmı şase bunun farklı çeşitleri var konu bütünlüğü dağılıyor ama.

unnamed6c663cc22e32117c.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt