Mod'lu apk.Uygulama Nedir ?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Mod APK’ler Nedir?
Mod APK, üçüncü parti yazılımcılar tarafından uygulamaların içine yerleştirilen reklamları kaldırmak ve ücretli seçenekleri bedava hale getirmek için belirli bir yöntemle yazılımının değiştirilmesine verilen ibaredir. Buradaki Mod kelimesi uygulamanın içeriğinin düzenlenmiş yani modlanmış olduğunu belirtir.

Mod Apk’ler Resmi Değildir

Mod APK’ların kötü niyetli insanlar (Hackerlar) tarafından tekrar oluşturulması sonucunda mod hale getirilen uygulama, kişisel bilgilerinizi çalmak veya banka bilgilerinize erişmek amacı ile yazılan kötü amaçlı yazılım içerebilir.

Mod APK Zararlı mı?

Mod APK’ler tam olarak hangi içeriğin değiştirildiğini bilmediğimiz durumlarda zararlı olabilir. Dosyalar, rehber gibi önemli verilere erişim izni istenmiyorsa ve güvenilir bir alandan indirdeyseniz zararlı olma ihtimali azdır. Eğer resmi sürümde bulunan izinlerden daha fazla bir izin istiyorsa, zararlı (virüslü) olma ihtimali vardır. Bilinmeyen sitelerden indirilen ve içeriğiniden tam emin olamadığınız Mod Apk’ler cihazınıza ciddi zararlar verebilir.

Kullanıcıların Mod APK’yi Tercih Etme Sebepleri

1- Reklamlardan Arındırılmış Uygulamalar

Kullanıcıların Mod APK’ları kullanmalarının en önemli nedenlerinden biri bu can sıkıcı reklamları görmek istememeleridir. Böylece uygulamalarda daha kaliteli vakit geçirebilirler.

2- Ücretli Özellikleri Bedava Aktif Hale Getirmek

Bir Mod APK, herhangi bir ücret vermek zorunda kalmadan tüm ücretli seçeneklerin kullanılabildiği bir uygulamanın kullanılabilmesine imkan sağlar.

3- Uygulama İzinlerini Kaldırmak

Bazı uygulamalar kullanıcılardan gerekmediği halde kişiler, anlık lokasyon bilgisi gibi özel bilgiler isteyebilirler. Mod Apk’lar bu gereksiz izinleri ortadan kaldırır.

Mod Apk’nin Verebileceği Zararlardan Korunmak İçin Ne Yapmalıyız?

  • Uygulamaları yüklemeden önce bir antivirüs yazılımına taratın
  • Sadece güvenilir sitelerden Mod Apk indirin
  • Kurulumu yaptıktan sonra gördüğünüz tuhaf uygulama izinlerine dikkat edin
Eğer bu konulara dikkat ederseniz bir sorun çıkmadan Mod Apk’lerın bize sunduğu özgürlüklere sonuna kadar sahip olabilirsiniz
Kaynak:
 
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Tarayıcıda reklam engeleme için Opera kullanın Reklam engeleme ücretsiz vpn özelliği var.
Twitter vs engel durumu ücretsiz VPN Ultrasurf indirin.
 
byhasibo Çevrimdışı

byhasibo 

Aktif Üye
18 Kas 2019
128
35
telefonda cloudflare 1.1.1.1 dns gayet güzel tavsiye ederim 1 gb ücretszayrıca davet ettiğin her bir kişi içinde +1 gb hediye ediyor
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri