Modemin ışıkları yanmıyor.

heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
420
33
Modemin ışıkları söndü. Çalışmadı. Modemi söktüm güç giriş kısmına yakın yer kararmış. Acaba hayata döner mi?

IMG_20211006_231451.jpg
IMG_20211006_231244.jpg
IMG_20211006_231232.jpg
IMG_20211006_231227.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Besleme girişi yanmış görünüyor,adaptörün kablosunu direk bağlasan olur mu acaba ,mesela - zaten şase, kablonun + kısmını da kondansatörün + sına lehimlesen (ben öyle yapardım denemek için ,nasılsa atılacak gözüyle bakarım )
Ayrıca elindeki orjinal adaptörü de ölçmek lazım ,o buna neden olmuş çünkü.

heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
420
33
Besleme girişi yanmış görünüyor,adaptörün kablosunu direk bağlasan olur mu acaba ,mesela - zaten şase, kablonun + kısmını da kondansatörün + sına lehimlesen (ben öyle yapardım denemek için ,nasılsa atılacak gözüyle bakarım )
Ayrıca elindeki orjinal adaptörü de ölçmek lazım ,o buna neden olmuş çünkü.
Anlattığınız işlemleri yapacak kadar elim yatkın değil :) Ama tornavidaya benzer bir alet ile adabtörün fişini koyduktan sonra entegreleri kontrol ettiğimde modeme elektirik gelmekte. Ayrıca başka bir modemin adabtörü ile deneme yapıyorum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Anlattığınız işlemleri yapacak kadar elim yatkın değil :) Ama tornavidaya benzer bir alet ile adabtörün fişini koyduktan sonra entegreleri kontrol ettiğimde modeme elektirik gelmekte. Ayrıca başka bir modemin adabtörü ile deneme yapıyorum.
Hocam muhtemelen adaptörünüz arızalandı ve modemi yaktı diye düşünüyorum.
Diğer ihtimal ise modemin besleme girişindeki komponentler arızalandı.
Yapılır ama eliniz yatkın değilse güvenilir bir elektronikçi bulmanız lazım.
Üzerindeki komponentler temin edilebilirse, bazen entegreler piyasada bulunamayabiliyor mesela, yapılır.

Kontrol kalemi ile olmaz o iş.

heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
420
33
Hocam muhtemelen adaptörünüz arızalandı ve modemi yaktı diye düşünüyorum.
Diğer ihtimal ise modemin besleme girişindeki komponentler arızalandı.
Yapılır ama eliniz yatkın değilse güvenilir bir elektronikçi bulmanız lazım.
Üzerindeki komponentler temin edilebilirse, bazen entegreler piyasada bulunamayabiliyor mesela, yapılır.

Kontrol kalemi ile olmaz o iş.
Hocam kontrol kalem dediğim şu ürün. Ne işe yaradığınıda çok bilmiyorum :) Aklıma geldi dün, adabtör takılıyken ana kartın üstündeki lehimleri, entegreleri kontrol ettim, ekrana voltaj bilgileri vs geliyordu.
Artık bir elektrikçi bulur gösteririm, 50 liranın altında yaparlarsa yaptırırım daha fazla masraf çıkarsa çöpe gider veya sus eşyası olarak durur bir köşede

resim_2021-10-07_104651.png

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Hocam kontrol kalem dediğim şu ürün. Ne işe yaradığınıda çok bilmiyorum :) Aklıma geldi dün, adabtör takılıyken ana kartın üstündeki lehimleri, entegreleri kontrol ettim, ekrana voltaj bilgileri vs geliyordu.
Artık bir elektrikçi bulur gösteririm, 50 liranın altında yaparlarsa yaptırırım daha fazla masraf çıkarsa çöpe gider veya sus eşyası olarak durur bir köşede

resim_2021-10-07_104651.png
Elektronikçi bulmanız lazım.
TV tamircisi veya bilgisayar tamircisi olabilir.

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Modem garanti kapsamındaysa öyle.
Tabi genelde modemler kiralanır, iptal yapılınca geri alınır ama.
Sözleşmeye bakmalı.
Muhtemelen şebeke sorunu vs derler. :kiskis
Türkiyede babamın modemi 3 defa değiştirdim 1 ay içinde. Yeterki teknik bilgiye sahip olduğuzu anlasınlar. Teknik detaylarla dövüyorum telefona bakanları ve servise gelenleri, mecbur değişim oluyor ?

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
garantisi bitmiş tplink modem-routerim bozuldu tplink servisine gönderdim ana kartı yanmış sıfırından fazla ücret istediler yaptırmadım 2 el aynı modeli aldım.tplınk servisi kafayı sıyırmış.(sıfırından fazla tamir ücreti istedikleri için).

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt