Modem/Router Tavsiyesi

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
:kas

841hp.png

Kanada, Tayvan, Slovenya, Baltık cumhuriyeteri ve Yeni Zelanda en sağlam ülkeler. Irak aklımda yoktu, gidince onu da denerim. :)

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Sota Sota S Swift

841Hp siparişi verdim.

Anladığım kadarıyla kendi Netmaster Infinity 401 modemimi Dhcp modunu kapatıp bridge moduna alacağım, sonra da bu 841 hp router cihazı bağlayıp Amerika yada başka bir ülke olarak seçip wifi yayını yaptıracağım. Öneri ve yönlendirmeleriniz olursa yazarsanız sevinirim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,553
Sota Sota S Swift

841Hp siparişi verdim.

Anladığım kadarıyla kendi Netmaster Infinity 401 modemimi Dhcp modunu kapatıp bridge moduna alacağım, sonra da bu 841 hp router cihazı bağlayıp Amerika yada başka bir ülke olarak seçip wifi yayını yaptıracağım. Öneri ve yönlendirmeleriniz olursa yazarsanız sevinirim.
hayırlı olsun.

Önce 841 router moduna alırsın
daha sonra netmasterı bridge moda alman yeterli.

netmasterın wifi-dhcp gibi özellikleri kapanır

bu fonksiyonları artik 841 üzerinden yürütürsün.

netmaster bridge moda aldığında ip numarasınıda değişir.

192.168.0.1 olan ip
192.168.100.1 olur artık bu ip netmastera erişebilirsin.

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
hayırlı olsun.

Önce 841 router moduna alırsın
daha sonra netmasterı bridge moda alman yeterli.

netmasterın wifi-dhcp gibi özellikleri kapanır

bu fonksiyonları artik 841 üzerinden yürütürsün.

netmaster bridge moda aldığında ip numarasınıda değişir.

192.168.0.1 olan ip
192.168.100.1 olur artık bu ip netmastera erişebilirsin.

bu routerin “smart dhcp” diye bir özelliği var. İlk kurulumda görünüyor. Modeme bağlanıp bu mod seçildiğinde direkt uyum sağlayıp sorunsuz internete giriyor. Dhcp kapatmaya gerek olmuyor.

ben bridge mode falan almadan direkt 841hpnin dhcp sunucusunu kapatıp modemin ip adresini dhcp sunucusu olarak gösterip kullanıyorum. Seçenek çok yani.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Sota Sota S Swift

841Hp siparişi verdim.

Yeni Zelanda seç geç. Amerika’da bazı işler daha sıkı, performans kaybı olabilir.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,553
netmaster modemler yükü kaldıramıyor.
o yuzden birkaç güne bir modemi açıp kapatmazsanız modemin şiştiğine sahit olmuşsunuzdur.

Bridge moda aldığınızda şişme durumu ortadan kalkıyor.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Pazar sipariş verdim bugün geldi. Kurulumu zorda olsa yaptım. Kablotv Netmaster modemim bridge, TP Link Router yaptım. Cidden dağı taşı deliyor (Irak Kanal 13) evin en uzak köşesinde bile harika çekim gücü var. Katkıda bulunan herkese çok teşekkür ederim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,553
Pazar sipariş verdim bugün geldi. Kurulumu zorda olsa yaptım. Kablotv Netmaster modemim bridge, TP Link Router yaptım. Cidden dağı taşı deliyor (Irak Kanal 13) evin en uzak köşesinde bile harika çekim gücü var. Katkıda bulunan herkese çok teşekkür ederim.
Hayırlı olsun
Güncellemesini yapmayı unutma.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Hayırlı olsun
Güncellemesini yapmayı unutma.
Firmware update kısmına girdim. Bölgenizi seçin başka bölge seçmeyin modeme zarar verir vs. uyarısı çıktı. Irak kullanıyorum wifi ama bölge olarak Türkiye mi seçeceğim firmware dosyası için?

Screenshot_4f46fa1cbdb43bbf3.jpg
Screenshot_3a60c7751a1491195.jpg
Screenshot_2a5ad6dac9ca63b4f.jpg

BahtsizWampir Çevrimdışı

BahtsizWampir

Yeni Üye
14 Haz 2021
1
34
Merhaba, konuyu tekrar hortlatayım. Başlığı açan arkadaşla aynı ISS kullanıyorum. Ben de buradaki tavsiyeler ile 841hp siparişi verdim, çekim alanını ve kalitesini arttırmak amacıyla. Ancak kafama bir şey takıldı. Aldıktan sonra fark ettim ki 841 sadece 2.4 Ghz bandını destekliyormuş. Ben kalabalık bir sitede yasiyorum. 5 Ghz desteklenmemesi bir dezavantaj yaratır mi ? Piyasada Xiaomi’nin vs çok daha uygun fiyata dual yayın destekleyen ürünleri de var.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,553
Merhaba, konuyu tekrar hortlatayım. Başlığı açan arkadaşla aynı ISS kullanıyorum. Ben de buradaki tavsiyeler ile 841hp siparişi verdim, çekim alanını ve kalitesini arttırmak amacıyla. Ancak kafama bir şey takıldı. Aldıktan sonra fark ettim ki 841 sadece 2.4 Ghz bandını destekliyormuş. Ben kalabalık bir sitede yasiyorum. 5 Ghz desteklenmemesi bir dezavantaj yaratır mi ? Piyasada Xiaomi’nin vs çok daha uygun fiyata dual yayın destekleyen ürünleri de var.
Kalabalık ortamda yayın yapmak zordur ama coğunlukla kullanıcılar 1-11 bantlarını kullanıyorlar
12-13 bantları sakın oluyor.

12-13 banttan yapın yaparsanız sorun yasamazsınız. Zaten Çıkış gücünüz yüksek olacağı için aynı kanalı kullananlara parazit yaptırırsınız :kiskis

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt