MODEM BAĞLANTI SORUNU

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Arkadaşlar Vodafone net kullanıyorum. Nete iki cihaz (Android telefon) birden bağlanınca ağırlaşıyor. Fakat mi box ve telefonla bağlanınca pek sorun olmuyor. Millet dört beş cihaz birden giriyor sorun yok. Acaba nedir? Bir şeyler çakışıyor ama tedavi yöntemini bulamadım.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,436
agırlasma hangı uygulamaları kullanırken ortaya cıkıyor.

youtube,facebook vb.

E Çevrimdışı

elcapitano

Aktif Üye
18 May 2018
200
32
Arkadaşlar Vodafone net kullanıyorum. Nete iki cihaz (Android telefon) birden bağlanınca ağırlaşıyor. Fakat mi box ve telefonla bağlanınca pek sorun olmuyor. Millet dört beş cihaz birden giriyor sorun yok. Acaba nedir? Bir şeyler çakışıyor ama tedavi yöntemini bulamadım.

aynı sorun bende de vardı hocam. siteden arıza kaydı açtırdım yine sorun devam etti. hg255s modemin varsa büyük ihtimal sorun modemin kablosuz gücünden kaynaklı. 2 haftadır kablo ile bağlanıyorum hiçbir sorunum kalmadı.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
agırlasma hangı uygulamaları kullanırken ortaya cıkıyor.

youtube,facebook vb.
Tüm bağlantıda belli başlı bir uygulamada değil.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

aynı sorun bende de vardı hocam. siteden arıza kaydı açtırdım yine sorun devam etti. hg255s modemin varsa büyük ihtimal sorun modemin kablosuz gücünden kaynaklı. 2 haftadır kablo ile bağlanıyorum hiçbir sorunum kalmadı.
Kablosuz gücün de etkisi olabilir. Çözümü nedir? Yada farklı bir modem mi?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,436
Tüm bağlantıda belli başlı bir uygulamada değil.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Kablosuz gücün de etkisi olabilir. Çözümü nedir? Yada farklı bir modem mi?

telefonunuza wifi analiz programı yukleyın. evınızde sınyal taraması yapıp bos olan kanala modemınızı alarak tekrar test edın.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,436
ozaman yapılacak ıs modenızı brıdge moduna alıp arkasına guzel bır router almak :ok

M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
44
Slm
Kullandiginiz wifi kanal ini bos kanal a cekin
40 mhz ye cekin
Birde duzgun bir dns ile %50_60 oraninda performans artisi saglarsiniz.
Not:4 yildir vodafone net kullaniyorum sorunsuz...

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,436
Slm
Kullandiginiz wifi kanal ini bos kanal a cekin
40 mhz ye cekin
Birde duzgun bir dns ile %50_60 oraninda performans artisi saglarsiniz.
Not:4 yildir vodafone net kullaniyorum sorunsuz...
Kanal genıslıgını arttırırsanız, bant genıslıgıde artar ama enterferans yani parazitlenme ihtimalide artar.

ev kullanıcıları ıcın 20mhz yeter artar bıle.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt