Mitsubishi SRK71ZR-S

Y Çevrimdışı

yunus yolaçan

Yeni Üye
4 May 2016
8
bu ürünü aldım 17 m2 den 3 odam var klimanın kurulu oldugu yer 1.odanın kapı karşısına kurdum maksadım kapıyı kapadıgımda 1.oda ısınsın kapıyı actıgımda 2.odaya ısı  ve souk gıtsın daha önce demirdöküm 24000 btu kullanıyordum  sougundan memnundum sıcak için aldım bu ürünü  acaba kışın verim alabılırmıyım  ürünün kodunun googlede yazınca eskı ürün cıkıyor  ama bu aldıgım ürün yeni 
bu sitede tek var [font=proxima_nova_rg, 'Helvetica Neue', Helvetica, Arial, sans-serif]Mitsubishi SRK71ZR-S   yeni ürün oldugu için çogu sitede bulunmamaktadır   http://www.beyazesyam.com/Mitsubishi-SRK71ZR-S-24-000-Btu-h-Inverter-Klima_163760.html ürüne siteden bakar  yorumlarsanız sevinirim :s bu arada evim eski yapı tek katlı üstü açık 4 cephesi açık

A Çevrimdışı

Acemi Klimacı

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Cvp: Mitsubishi SRK71ZR-S

yunus yolaçan' Alıntı:
bu ürünü aldım 17 m2 den 3 odam var klimanın kurulu oldugu yer 1.odanın kapı karşısına kurdum maksadım kapıyı kapadıgımda 1.oda ısınsın kapıyı actıgımda 2.odaya ısı  ve souk gıtsın daha önce demirdöküm 24000 btu kullanıyordum  sougundan memnundum sıcak için aldım bu ürünü  acaba kışın verim alabılırmıyım  ürünün kodunun googlede yazınca eskı ürün cıkıyor  ama bu aldıgım ürün yeni 
bu sitede tek var [font=proxima_nova_rg, 'Helvetica Neue', Helvetica, Arial, sans-serif]Mitsubishi SRK71ZR-S   yeni ürün oldugu için çogu sitede bulunmamaktadır   http://www.beyazesyam.com/Mitsubishi-SRK71ZR-S-24-000-Btu-h-Inverter-Klima_163760.html ürüne siteden bakar  yorumlarsanız sevinirim :s bu arada evim eski yapı tek katlı üstü açık 4 cephesi açık
Bence klimayı koridora koyun. 17 metrekare alanda çok dur kalk yapar.

Y Çevrimdışı

yunus yolaçan

Yeni Üye
4 May 2016
8

Acemi Klimacı' Alıntı:
yunus yolaçan' Alıntı:
bu sitede tek var [font=proxima_nova_rg, 'Helvetica Neue', Helvetica, Arial, sans-serif]Mitsubishi SRK71ZR-S   yeni ürün oldugu için çogu sitede bulunmamaktadır   http://www.beyazesyam.com/Mitsubishi-SRK71ZR-S-24-000-Btu-h-Inverter-Klima_163760.html ürüne siteden bakar  yorumlarsanız sevinirim :s bu arada evim eski yapı  tek katlı üstü açık 4 cephesi açık

bende öyle düşündüm ama  klimayı kurdugum yerın  karşısı  kapı  1 haftadır calısıtırıyorum pek dur kalk yapmıyor hava direk 2.odaya geçıyor salona kurayım dedım  sağ sol odalara hava gıtmekte zorlanacaktır diye düşünüp böyle karar verdim

Y Çevrimdışı

yunus yolaçan

Yeni Üye
4 May 2016
8

yunus yolaçan' Alıntı:
Acemi Klimacı' Alıntı:

bende öyle düşündüm ama  klimayı kurdugum yerın  karşısı  kapı  1 haftadır calısıtırıyorum pek dur kalk yapmıyor hava direk 2.odaya geçıyor salona kurayım dedım  sağ sol odalara hava gıtmekte zorlanacaktır diye düşünüp böyle karar verdim

bu arada  korıdorda 17 m2

A Çevrimdışı

Acemi Klimacı

Kayıtsız / Doğrulanmamış

Salonun büyüklüğü ne kadar

Y Çevrimdışı

yunus yolaçan

Yeni Üye
4 May 2016
8

Acemi Klimacı' Alıntı:

17m2 1.oda 17m2 salon 17m2 yatak odası   klima ise 1.odanın kapısının  karşısında yanı klımayı açtıgımda hava dırek salona üflüyor

A Çevrimdışı

Acemi Klimacı

Kayıtsız / Doğrulanmamış

yunus yolaçan' Alıntı:
Acemi Klimacı' Alıntı:

17m2 1.oda 17m2 salon 17m2 yatak odası   klima ise 1.odanın kapısının  karşısında yanı klımayı açtıgımda hava dırek salona üflüyor

O zaman hayırlı olsun güle güle kullanın. Kışın çok soğuklarda klimayı kapatmayın. Yazın da çok sıcaklarda. Yalnız sizin evi yapan mütaid hangi akılla 17 Metrekare salon yapmış. Salon dediğin 25-30 metrekare olur. Devamlı kullanırsanız homojen ısı sağlarsınız.

Y Çevrimdışı

yunus yolaçan

Yeni Üye
4 May 2016
8

Acemi Klimacı' Alıntı:
yunus yolaçan' Alıntı:

O zaman hayırlı olsun güle güle kullanın. Kışın çok soğuklarda klimayı kapatmayın. Yazın da çok sıcaklarda. Yalnız sizin evi yapan mütaid hangi akılla 17 Metrekare salon yapmış. Salon dediğin 25-30 metrekare olur. Devamlı kullanırsanız homojen ısı sağlarsınız.

40 sene önce ne mutahıtı ::) yapmıslar öylesıne

A Çevrimdışı

Acemi Klimacı

Kayıtsız / Doğrulanmamış

yunus yolaçan' Alıntı:
Acemi Klimacı' Alıntı:

40 sene önce ne mutahıtı ::) yapmıslar öylesıne

Tarihi eser :)

A Çevrimdışı

Acemi Klimacı

Kayıtsız / Doğrulanmamış

yunus yolaçan' Alıntı:
Acemi Klimacı' Alıntı:

60 sene sonra tarihi eser ne kaldıkı şunun şurasında

Evet haklısınız. Bizim ev de epey eski Pencereler ahşap tek cam araba geçiyor yoldan evin camları titriyor.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,253

@yunus yolaçan kardeşim Öncelilkle Forumuza Hoşgeldin

Benim Fikrim 1 adet 24lük yerine 1. ve 3. odaya 12lik yada 9luk konulup 7/24 calıstırılarak ortamın ıklımlendırmesı yonunde olurdu

hem daha verimli hemde daha homenjen bir iklimlendirme saglanabılırdı

24luk klımamız 17m2 1. odamızı cok cabuk ısıtacak fazla surmeden hemen kısmaya baslayacaktır bu durumda arka odalarıda olumsuz etkıleyecektır

ısınan hava yukselıp dıger odalar gıtmeyecetır

sogutma pek bunu hıssetmezsin soguk kendiliginden diger odalar yayılacaktır

klima ısıtma ve sogutma kapasıtesı oldukca yuksek,verımlıklık halıyle dusuk ama canever makına yıllarca sorunsuz kullancagına ınanıyorum

bıraz olumsuz yazdım ama hayırlı olsun gule gule kullan :)

ısıtma konusunda problem yasarsan bıraz abuzurt gelebılır ama ufak bır taktık verebılırım zamanı gelınce

2ik6w7p.png

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri