Millenicom tavsiye ederim..

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,610
valla makul gibi görünüyor,zira ben 35 için 139 kağıt ödüyorum! neden??
eskiden AKN denen zımbırtı vardı ve 3/5 gün de 75Mb doluyordu ve o zaman 89 kağıt
ödüyordum,bunu AKN size çevirdim ve 139 kağıda çıktı ama 3 ay sonra da AKN ler kalkınca
benim tarifede 139 kağıt da kaldı yani herifler çok fena geçirmiş oldular:saskin

neyse Mayıs da bitiyor artık idare edeceğim,bu 100Mb fiyatı ile benim şimdiki fiyat dan ucuza geliyor!
ama mesafeye göre Hız da bir düşme olursa 100Mb o zaman bana uymaz! haybeye yine para vermiş
olurum ama 50Mb her halükarda bana uyar ve destekler,zaten ilk olarak 50Mb düşünüyorum+

Sen geçersen şu Milleniye daha önce vaziyeti de anlarız+

Bir de 500MB diye bir şeyler okudum bu ne iştir?? ayrıca hangi altyapı ile bu olacaktır?? özel hatmı çekecekler aboneye?
örneğin benim alabileceğim hız 80//85Mb iyi de 500MB nasıl olur o zaman?
Yoksa milleti yine "yiyorlarmı" bu çakallar??

Yılbaşın da bana Superonline dan bir msg geldi hızınız 500Mb oldu diye:fiskos
önce şaşırdım sonra bir kaç download lar yaptım ve baktım ki hız ciddi artmış!
benim hesabıma göre 200/250Mb hız gibi geldi bana(Download hızına göre hesapladım)
sanırım bu iş 1 hafta kadar sürdü sonra yine hızım 35Mb oldu,bana siz Platin üyesiniz demişlerdi!

öyle ya,35Mb hıza herifler 139 kağıt aldıkları için Platin ne yaw Elmas üye olmam gerekiyor :hoba1

Abi verdiğim linkteki fiyatlar Superonline fiber altyapısı ile internet almak için.
Millenicom sadece Türk Telekom ile çalışmıyor, fiber için Superonline altyapısını da kiralamış benim anladığım.
2 gün sonra taahhüt bitiyor, hemen iletişime geçeceğim Millenicom ile.
Gelişmeleri de yeni konu açar aktarırım.
Şu an ki altyapım daireye kadar fiber denen FTTH sistemi. Bir adet GPON ve bir adet Router ile internete giriyorum.
Ne taahhüt ediliyorsa rahatça alıyorum. Arada 5 liraya 100 megabit alıyordum 24 saatliğine, onu da 20 küsür yapınca almaz oldum.
Eve kadar fiber kabloda taahhüt edilen hızı vermeleri lazım. Fiber kadar iyi çalışan bir altyapı var mı?
Ki bir de şöyle bir açıklaması var Millenicom'un ...'e kadar denilmeyen tarifelerde hız ne söylendiyse o oluyormuş.
50 download 5 upload bana uygun geldi. Bir deneyeceğim şansımı bakalım. Tek sıkıntı taahhüt olması.
Taahhütsüz paketler de var fakat o tarafta sadece Türk Telekom altyapısı var sanırım, onu bir öğreneceğim.

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,610
Allah belasını versin en iyisinin, bunlarla uğraştığım zamana yazık olur. :sopa1

Benim sitede oturup Superonline kullanan bir arkadaşım da buna benzer bir durum yaşamıştı sanırım.
Bu sanırım o siteye yapılan kurulumla ilgili.
Her bloğa ayrı kutu kurmak yerine tek kutu mu kuruyorlar ne yapıyorlar bilmiyorum ama bunun nedeniyle ilgili bir şeyler duymuştum sanırım.
Tam olarak hatırlamıyorum, ne söylesem yalan olur. :bilmiyom
Altyapı işlerinde çalışan bir üyemiz varsa, o bilgilendirirse güzel olur. :hmm

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
Bizim Apartman da Superonline-Fiber vardır(10 Dairenin 4 tanesini bunu kullanıyor)altyapı da ona uygun hale
çevrilmiştir,yani Daire içine kadar,Modemin duracağı yere kadar+

Ancak mesafe durumun da ötürü bana max.85Mb gelirmiş,2 sene önce böyle demişler di,sanırım şimdi değişmiş
olabilir zira Yılbaşın da verdikleri Hız benim hesabımla 225/250MB idi:alala

Fiyatına pek takılmıyorum artık,stabil ve uygun bir sistem olsun yeter,50MB de olur ama 100Mb altyapım desteklerse
biraz daha ödeyip onu da veririm artık nasılsa 19/20 aydır 139 kağıt ödüyorum yaw,ayrıca Hızım da pek stabil değil!

NOT;bizim Apt da tek bir tane kutu vardır,yandan filan almıyoruz,ayrıca her dairenin içine kadar da fiber kablo çekilmiştir+

Bir diğer sormak istediğim ise şudur;bu heriflerin verdikleri MODEM ler nasıl?? yoksa gidip paramızla iyi bir şey mi almak gerekiyor?
Bende "ZTE" diye bir modem vardır,ama ilk kurulduğun da sanırım Huawei vardı,6 ay kadar sonra sorun çıkardı,3 ay kadar da
değişimi sürmüştü sonra getirip ZTE yi taktılar sorunlar bitti ama hız stabilitesi hala çok iyi değildir+

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,610
Bizim Apartman da Superonline-Fiber vardır(10 Dairenin 4 tanesini bunu kullanıyor)altyapı da ona uygun hale

Ancak mesafe durumun da ötürü bana max.85Mb gelirmiş,2 sene önce böyle demişler di,sanırım şimdi değişmiş

Fiyatına pek takılmıyorum artık,stabil ve uygun bir sistem olsun yeter,50MB de olur ama 100Mb altyapım desteklerse
biraz daha ödeyip onu da veririm artık nasılsa 19/20 aydır 139 kağıt ödüyorum yaw,ayrıca Hızım da pek stabil değil!

NOT;bizim Apt da tek bir tane kutu vardır,yandan filan almıyoruz,ayrıca her dairenin içine kadar da fiber kablo çekilmiştir+

Bir diğer sormak istediğim ise şudur;bu heriflerin verdikleri MODEM ler nasıl?? yoksa gidip paramızla iyi bir şey mi almak gerekiyor?
Bende "ZTE" diye bir modem vardır,ama ilk kurulduğun da sanırım Huawei vardı,6 ay kadar sonra sorun çıkardı,3 ay kadar da
değişimi sürmüştü sonra getirip ZTE yi taktılar sorunlar bitti ama hız stabilitesi hala çok iyi değildir+

Bildiğim kadarıyla kurulum için Superonline ekibi geliyormuş sanırım, o konuda da Superonline ile bir anlaşmaları olabilir.
Ülkemizdeki hangi ISS iyi router takıyor ki? :alala

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,238
62
Yukarıda verilen millenicom linkinden kendi evimin altyapısını birkaç sefer sorguladım, her seferinde error verdi.Daha önce Türk Telekom abonesiyken fiber tarifedeydim ama fiber kablo apartman girişine kadar geliyor,bina eski olduğundan dairelere bakır kablo çekili.

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,610
Yukarıda verilen millenicom linkinden kendi evimin altyapısını birkaç sefer sorguladım, her seferinde error verdi.Daha önce Türk Telekom abonesiyken fiber tarifedeydim ama fiber kablo apartman girişine kadar geliyor,bina eski olduğundan dairelere bakır kablo çekili.

Binaya fiber geliyorsa dairelere internet ethernet kablosu ile veriliyor olabilir mi?
Öyle bir fiber altyapı şekli de mevcut çünkü.
Daireye CAT5/6/7 kablo geliyor, doğrudan router'a takılıyor. Böyle bir Türk Telekom fiber altyapısı görmüştüm çünkü.

Bendeki FTTH'de binaya fiber kablo giriyor, dağıtıcı kutudan dairelere yine fiber olarak gidiyor, dairede GPON cihazı ile WAN'a yani optiği ethernete dönüştürülüp router'a takıyoruz.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,238
62
Sn.@ Umut Barış kardeş yukarıda yazdığım gibi apartman girişindeki kutuya kadar fiber kablo,oradan dairelere eski ikili bakır kablo şeklinde çıkıyor.Çünkü daha önce salondaki eski üçlü telefon prizini yeni soketli priz ile değiştirirken gördüm.

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,610
Sn.@ Umut Barış kardeş yukarıda yazdığım gibi apartman girişindeki kutuya kadar fiber kablo,oradan dairelere eski ikili bakır kablo şeklinde çıkıyor.Çünkü daha önce salondaki eski üçlü telefon prizini yeni soketli priz ile değiştirirken gördüm.

Öyle bir bağlantı şekli de olabilir dediğiniz gibi, bilemiyorum.
Belki site altyapsını güncelliyorlardır, daha sonra deneyin yine isterseniz;

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,610

Superonline Turkcell hattı olanlara özel veriyor bu fiyatı sanırım, bir araştırın derim;

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
Hayda gel şimdi buradan yak:ara
yaw amma kafa karıştırıcı kampanyalar var,her gün tam şunu alacağı derken başka bir şey çıkıyor

Şimdi Superonline-Turkcell hattına özel tarife veriyorlarmış;ben de Platin üyeyim zaten Superonline_Fiber de
ama 100Mb 149 kağıt vermek istemem zaten 139 kağıda isyan ediyorum şu anda ödediğim ve bu sefer bunun
biraz altı olabilir örneğin düz olsun 100 kağıt vereyim 100Mb hızına:clap2

Düşündüğüm ise şudur şimdi;100Mb net olarak fiziki bakımdan verilebilecekmi? yok mesafe uzak yok bilmem
ne deyip de size en fazla 80 gelir yok bilmem ne gelirse,o iş olmaz o zaman,bu işi sanırım eve bir teknik
ekip gelecek v.s net cevap vermeleri gerekiyor,yoksa gider 50Mb alırım yaw

++

Bir de kafama takıldı ben normal de Turkcell li değilim! sadece internet hizmetini Superonline-Fiber olarak
kullanıyorum,telefon hattım Türktelekom dur!
Ama Platin üyeyim Superonline da!

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri