Midea yetkili servisin yaptığı klima montajı doğru mu ?

M Çevrimdışı

Mehmet S.

Yeni Üye
12 Eki 2021
8
22
öncelikle herkese iyi akşamlar bugün midea yetkili servisinden montaj için geldiler odaya bakarak en uygun yeri camın yanı olarak bana söylediler sorum şu odaya göre klimanın montajı sizce doğru mu kullanım klavuzunu okuduğumda klima için en az 30 santim kenarlarında boşluk olması gerektiği yazıyor ama montaj yapılan yerin sağ kısmında en fazla 2 cm boşluk var acaba bu klima için zararlı mı veya performansını azaltır mı montajı yanlış mı yapıldı bilgilendirirseniz çok sevinirim

IMG_1505.jpg
IMG_1506.jpg
IMG_1508.png

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Bence güzel olmuş hatta kablo ve borular gözükmediği için temiz montaj olmuş. Yan boşlukların kanımca önemi yok üstten hava alıyor zaten.

Bunun dışında kabatçıkları odanın merkezine doğru ayarlayın sorun olmaz.Özelikle bu şekilde montajlar yani odanın merkezine direk üfleme olmayan durumlarda yazın çok daha iyi oluyor.Soğuk hava direk insan üzerine gelmiyor.Isıtma modunda kanatları aşağıya ,soğutma da yukarı ve ileri şekilde ayarlayın sorun olacağını sanmıyorum.İyi günlerde kullanın klimanızı.

M Çevrimdışı

Mehmet S.

Yeni Üye
12 Eki 2021
8
22
Bence güzel olmuş hatta kablo ve borular gözükmediği için temiz montaj olmuş. Yan boşlukların kanımca önemi yok üstten hava alıyor zaten.

Bunun dışında kabatçıkları odanın merkezine doğru ayarlayın sorun olmaz.Özelikle bu şekilde montajlar yani odanın merkezine direk üfleme olmayan durumlarda yazın çok daha iyi oluyor.Soğuk hava direk insan üzerine gelmiyor.Isıtma modunda kanatları aşağıya ,soğutma da yukarı ve ileri şekilde ayarlayın sorun olacağını sanmıyorum.İyi günlerde kullanın klimanızı.
İyi dilekleriniz ve yorumlarınız için çok teşekkür ederim ☺️

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Guzel montaj sanırım kapıya vuruyor kapıları açık olarak diğer taraflarda serinlik verebilir tabi kapasote güzel duruyor bu nedenle mevcut klimanız bu performansı vermeyebilir. Kurulum temiz olmuş daha ne olsun

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri