Midea prime 18000 elektrik tüketimi

B Çevrimdışı

bjkcrab

Yeni Üye
17 Mar 2022
7
37
Merhabalar 28 subatta evime 18 lik midea prime klima taktirdim. 25 derecede %20 fan hizinda saatte 2 kw tüketimi var. Bunu diger aletlerin fisini cekip akillo sayactan ölçtüm bu yakit cok fazla degilmi, eski r22 gazli on off klimamda ayni tuketim degeri var diye yeni cihaz aldim sonuc degismedi

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,448
merhaba fan hızı çok düşük gerektiği kadar sürkülasyon yapılamadığı için
iç ortam tam ısınamıyor ve kompresör yüksek devirde çalışıyor.

fan hızını yükseltin.

B Çevrimdışı

bjkcrab

Yeni Üye
17 Mar 2022
7
37
merhaba fan hızı çok düşük gerektiği kadar sürkülasyon yapılamadığı için
iç ortam tam ısınamıyor ve kompresör yüksek devirde çalışıyor.

fan hızını yükseltin.
Yukselttim suan dereceyi 24 e fani %80 e ayarladim. Birde bu eco tusuna basinca hic bir değişiklik olmuyor kumanda da tepki yok ses vs bu eco mod nasil kullaniliyor bu cihazda

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ahmet kardeşimin söylediklerine ilaveten öncelikle 1 saatte klima tüketimi anlaşılmaz, hele İLK 1 saat ise hiç anlaşılmaz.
Klima İLK çalışmaya başladığındaki Dış ortam sıcaklığı, İç ortam sıcaklığı değerleri alınıp aynı değerler 2 saat sonra yine kontrol edilmelidir.
Evin izolasyon durumu ne mesela? bu çok önemli.

Bunları geçtim, %20 fan nedir abi? Dış basınca karşı nasıl direnç gösterecek klima?
Sonuçta evin kaç m3 lük alanından ortama/odaya girmek için basınç oluşturan bir soğuk hava var, Dış ortam 10 birim ile içeri girmeye çalışırken, iç ortam 2 birim ile girmesin diye mücadele ediyor, Burada nasıl ekonomi yaparsınız ki?

Yani verdiğiniz bilgiler üzerinden değerlendirme yapılmaz. Siz gelip deseniz ki ''Midea prime klima aldım 18 lik, 2 saatte 300 watt tüketti harika klima'' biz bunu da kabul etmeyiz çünkü biz bir klimanın iyi orta veya kötü olduğunu 2 satır yazı ve 1 saatlik sadece tüketim ölçümüne göre belirlemiyoruz.

Önce bir wattmetre alın, 2 adet proplu klima derecesi alın. Klima ile ısınacak veya soğuyaak herkesin bence bu aletlere ihtiyacı var zira bunlar tek bir kere değil sürekli kullanılıp kontrol edilmesi gereken hususlar.

Midea prime 18 lik klima ile 6 metrelik camekan olmak üzere toplamda 45m2 ticari işletmede KAPI AÇIK şekilde ısıtmada kullanılıyor ve aylık 705tl elektrik faturası geldi Şubat dönemi için. Gündüz geldiklerinde açıyorlar akşam giderken kapatıyorlar. Takı dükkanı olduğu için kapıyı kapatmak da istemiyorlar. Hava perdesi yok.

Dükkan görselleri aşağıda. Elektrik faturasını da ekledim.
Bu işletmede 2 adet ışıklı tabela, Mini buzdolabı, Mikrodalga fırın, Ravencoin kazan 24 saat açık bilgisayar, Güvenlik kameraları + cihazı + monitör, Çay makinesi Tost makinesi ve 18 lik prime klima çalışıyor. Klima 23 e ayarlı. Sabah gelince açıyor, giderken kapatıyorlar.

Esra-Fatura.jpg
20220307_180256.jpg
20220307_180303.jpg
20220307_180313.jpg

B Çevrimdışı

bjkcrab

Yeni Üye
17 Mar 2022
7
37
Eco ve Gear özellikleri sadece soğutma modunda çalışır.
Cevap icin tesekkur ederim, yazdigim tüketim degerleri sadece saatlik degil genel 7 gunluk ortalamam da gunluk tuketim 37 kw .kullanma konusunda montaja gelen arkadaslar keske biraz yonlendirme yapsalardi birde diğer mitsubishi klimamda yaz kis eco modunda kullaninca acikcasi bunu nasıl kullanacagimi bilemedim. Dukkandaki klima fan hizi %40 yada 60 ta mi calisiyordur acaba

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,448
Cevap icin tesekkur ederim, yazdigim tüketim degerleri sadece saatlik degil genel 7 gunluk ortalamam da gunluk tuketim 37 kw .kullanma konusunda montaja gelen arkadaslar keske biraz yonlendirme yapsalardi birde diğer mitsubishi klimamda yaz kis eco modunda kullaninca acikcasi bunu nasıl kullanacagimi bilemedim. Dukkandaki klima fan hizi %40 yada 60 ta mi calisiyordur acaba
sürkülasyonu nekadar arttırırsanız (fan devri) ortamın ısın hızını okadar arttırırsınız.
ortam ayarlanan dereceye yaklastıkça klimanızda kademeli şekilde kendini kısıp,tasarrufa geçecektir.

1.vites 4000 devirle mi , 5 vites 2000 devirle mi daha hızlı yol alıp, ekonomi yaparsınız.!!!

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt