A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
''Gündüzleri ise klima yine kapatılmaz, odanın penceresi (Kapı açılması taraftarı değilim çünkü oda havasının dışarıdan gelen taze hava ile yer değişmesi gerekir) 30/45dk dolayında açık kalır ve oda havalandırılır sonra kapatılır güne devam edilir.'' abi burada kapı açılmasından kastın balkon kapısı mı ben odayı havalandırırken karşılıklı iki balkon kapısını açıyorum karşılıklı açmayınca sanki havalanmıyor gibime geliyor :) benim ev soğuk ama güneşli günlerde oda 25 dereceleri bulabiliyor bu durumda bile kumandadan 24 derece yapıp çalıştırma mı yapayım nasıl bir yol izleyeyim
Abi şöyle, Evin içine açılan oda kapısı yani bahsettiğim, çünkü bütün gece karbondioksit basmışız odaya, havalandırma diye aynı kirli havayı evin içine basmanın anlamı yok diye sadece pencereyi açıyorum. Karşılıklı açmıyorum çünkü bu sefer ciddi bir sirkülasyon olur, bu sirkülasyon kütle sıcaklığında soğutma etkisi yapar hızlı şekilde. Bu sefer tüketim artar.

Şey gibi düşün, bir şey'e daha hızlı soğusun diye hüfffffff dye üfleriz ya onun gibi düşün :)

Sirkülasyon yok iken 45 dakika dursun yine de ok ama sirkülasyon daha doğrusu cereyan dediğimiz o içeride durmayan hava akımı ile o 45 dakikada bütün edinimleri sokağa yollarsın :)

Golge46 Çevrimdışı

Golge46 

Aktif Üye
6 Ağu 2021
128
35
Güzel günlerde kullanmanızı dilerim.

Bu arada dostlar bilginiz olsun isterim, bununla ilgili içerik de üretip yayınlayacağım. Isıtma modunda ne yazık ki Xtreme Save modelinde de kasa genleşme sesi mevcut bilginiz olsun.

Yani ısıtmada kullanmak üzere xtreme save modeli almayı düşünenler bu bilgiyie sahip olsun lütfen.

All Easy Pro modelinde henüz ısıtmada testlere başlamadık.
Aslında Xtrem save modelinde de başlamadık çünkü ben testleri kesintisiz 24 saat ve 30 gün üzerinden yapıyorum biliyorsunuz. Ancak bizim yatak odası klimasında baktım artık geceleri bir tık ''Beni aç'' diyor klima yani hava kendisini hissettiriyor, o nedenle 5-6 kere ısıtmada kullanma şansım oldu. Hem de öyle çok sıcaklık farklı olmayan ortamda bu sesi duydum hepinizin bilgisi olsun.

Sevindirici olan kısmı şu ki şimdilik gözlemlediğim kadarı ile sadece ilk çalışmada yapıyor. Takip ediyor ve sizleri bilgilendirmeye devam ediyor olacağım.

A Adem Helvacı abi bu flap problemini çözme yerine neden başka bir format kullanılıyor sonuçta flap kaldırmıyor bu bir sorun serviste nasıl halledecek bilmiyo kanımca
A Adem Helvacı abi iyi akşamlar hatırlarsanız geçen yıl flap sorunu vardı bazı klimalarda kalıcı çözüm bulundumu acaba

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Adem Helvacı abi iyi akşamlar hatırlarsanız geçen yıl flap sorunu vardı bazı klimalarda kalıcı çözüm bulundumu acaba
Abim selamlar. Kalıcı çözüm size sundukları çözüm oldu.

Bu sene ben de Xtreme Save modelinde termostata girdiğindeki fan devri konusunu araştırıyorum. Teknik Müdürlük sağ olsun talep ettiğim tüm bilgileri paylaşıyor ve bir yöntem de gösterdi ancak henüz uygulayamadım, bunu çözer çözmez sizlere açıklayacağım.

Golge46 Çevrimdışı

Golge46 

Aktif Üye
6 Ağu 2021
128
35
Abim selamlar. Kalıcı çözüm size sundukları çözüm oldu.

Bu sene ben de Xtreme Save modelinde termostata girdiğindeki fan devri konusunu araştırıyorum. Teknik Müdürlük sağ olsun talep ettiğim tüm bilgileri paylaşıyor ve bir yöntem de gösterdi ancak henüz uygulayamadım, bunu çözer çözmez sizlere açıklayacağım.
A Adem Helvacı abi all easy pro inceleme şansın olursa okadar güzel olurki dört gözle bekliyorum 🙋

Golge46 Çevrimdışı

Golge46 

Aktif Üye
6 Ağu 2021
128
35
Şu an ofisimizde abi biliyorsun.

Aslında Ağustos verileri elimde ama yayınlamadım içerik olarak üretip, kış testlerine de başlamadık daha, merak ettiğin ne var ise yaz abi seve seve incelemeye dahil ederim :)
A Adem Helvacı işin rastgele abim teşekkür ederim bende primeden all easy proya geçiş yapacam şuan klima yolda geliyor sağolsun turgut müdürüm eski fiyattan yardımcı oldu bayideki arkadaşın da çabaları ile,merak ettigim iç dış ünite ağırlık lari daha fazla proda birde işte gaz miktarı fazla yazıyor acaba fark ne olur save modeli ile

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Adem Helvacı işin rastgele abim teşekkür ederim bende primeden all easy proya geçiş yapacam şuan klima yolda geliyor sağolsun turgut müdürüm eski fiyattan yardımcı oldu bayideki arkadaşın da çabaları ile,merak ettigim iç dış ünite ağırlık lari daha fazla proda birde işte gaz miktarı fazla yazıyor acaba fark ne olur save modeli ile
Ooooo klimadaş olacağız demek ki :)
Abi yaz dönemi ben AEP farkını çok hissettim öyle böyle değil.
Geniş (Büyük) kondanser konusu inanılmaz fark etmiş üründe.
Kayıt altına aldım, yazın bir ara dış ünite kasa sesi yaptı ama bi tokat patlattım kameraya kaydedip sonra kesildi :kiskis

Golge46 Çevrimdışı

Golge46 

Aktif Üye
6 Ağu 2021
128
35
Ooooo klimadaş olacağız demek ki :)
Abi yaz dönemi ben AEP farkını çok hissettim öyle böyle değil.
Geniş (Büyük) kondanser konusu inanılmaz fark etmiş üründe.
Kayıt altına aldım, yazın bir ara dış ünite kasa sesi yaptı ama bi tokat patlattım kameraya kaydedip sonra kesildi :kiskis
A Adem Helvacı sağolasın abim öyle olcak valla en çokta iç ünite temizlik işi hoşuma gitti fanı sökülebilir olması,servisle kararlaştırmamiz sistem hazır olduğu için bakir boru ve elektrik kablo hariç konsol vs su boruları herşey değişecek öyle karar verdik montajda kolay olsun diye, baya baktım boru çapları dan birşey anlamadım biz bakır boruyu primenin olanı taksak güzel bir vakumla olurmu abi sanada danışayım :hmm

H Çevrimdışı

Hasan Ergen

Yeni Üye
17 Kas 2022
5
31
Merhabalar. Youtube da Adem Helvacı abi nin incelemelerini izleyerek Midea prime 9000 alarak aranıza katıldım. Klimayı yatak odamda kullanıyorum ısıtmasından şimdilik memnunum. Fakat ciddi şekilde kasa genleşme sesi sorunu var. Hem ilk açılışta hemde her dur kalk yaptığında yani odayı ısıtıp beklemeye geçtiğinde ve tekrar kompresör devreye girip ısıtmaya başladığında 1 dk civarı çatır çutur ses yapıyo. Heleki gece sessizliğinde aşırı sekilde rahatsız ediyo. Servis zamanla geçeceğini söyledi ama zannetmiyorum. Bir de kompresör devreye girerken galiba her seferinde 2 defa aralıklı olarak 5 sn civarı titreşim sesine benzer yüksek bi ses geliyo zırrrr şeklinde. Sesi dış ünite yapıyo ama icerdeki borularada yansıyo ses ve bu da oldukça rahatsız ediyo. Bu ses normal midir sizlerde de buna benzer bi ses var mı bu konularda ne yapmam gerekiyo yardımcı olursanız memnun olurum açıkçası pisman oldum bu klimayi aldığıma ne yapcam bilmiyorum.

Golge46 Çevrimdışı

Golge46 

Aktif Üye
6 Ağu 2021
128
35
Merhabalar. Youtube da Adem Helvacı abi nin incelemelerini izleyerek Midea prime 9000 alarak aranıza katıldım. Klimayı yatak odamda kullanıyorum ısıtmasından şimdilik memnunum. Fakat ciddi şekilde kasa genleşme sesi sorunu var. Hem ilk açılışta hemde her dur kalk yaptığında yani odayı ısıtıp beklemeye geçtiğinde ve tekrar kompresör devreye girip ısıtmaya başladığında 1 dk civarı çatır çutur ses yapıyo. Heleki gece sessizliğinde aşırı sekilde rahatsız ediyo. Servis zamanla geçeceğini söyledi ama zannetmiyorum. Bir de kompresör devreye girerken galiba her seferinde 2 defa aralıklı olarak 5 sn civarı titreşim sesine benzer yüksek bi ses geliyo zırrrr şeklinde. Sesi dış ünite yapıyo ama icerdeki borularada yansıyo ses ve bu da oldukça rahatsız ediyo. Bu ses normal midir sizlerde de buna benzer bi ses var mı bu konularda ne yapmam gerekiyo yardımcı olursanız memnun olurum açıkçası pisman oldum bu klimayi aldığıma ne yapcam bilmiyorum.
valla haklısın fiyat politikası olarak diğer ürünlerden önde gidiyor fiyatları ama malzeme kalitesi sıfır bendede prime var kağıt gibi plastik yapmışlar zamanında fiyat performans idi ama şuan hiçbiri değil maalesef,bir kaç güne pro modeli taktıracağım bakalım izlenimlerimi yazarım inşallah mideanin yazılım çalışma prensipleri vsvs herşey evet ama abi plastik kalitesi 🤷

H Çevrimdışı

Hasan Ergen

Yeni Üye
17 Kas 2022
5
31
valla haklısın fiyat politikası olarak diğer ürünlerden önde gidiyor fiyatları ama malzeme kalitesi sıfır bendede prime var kağıt gibi plastik yapmışlar zamanında fiyat performans idi ama şuan hiçbiri değil maalesef,bir kaç güne pro modeli taktıracağım bakalım izlenimlerimi yazarım inşallah mideanin yazılım çalışma prensipleri vsvs herşey evet ama abi plastik kalitesi 🤷
Okyanusu geçip derede boğulmak bu. Sen herseyi iyi yap ama en ucuz cihazlarda bile pek görülmeyen bitmek bilmeyen ses sorununu aşama. Yahu koskoca firma hiç mi uretim aşamasında test yapmıyolar bu cihazları. Maliyetle falan aciklanabilecek bi durum değil bu anlamadim gitti.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Adem Helvacı sağolasın abim öyle olcak valla en çokta iç ünite temizlik işi hoşuma gitti fanı sökülebilir olması,servisle kararlaştırmamiz sistem hazır olduğu için bakir boru ve elektrik kablo hariç konsol vs su boruları herşey değişecek öyle karar verdik montajda kolay olsun diye, baya baktım boru çapları dan birşey anlamadım biz bakır boruyu primenin olanı taksak güzel bir vakumla olurmu abi sanada danışayım :hmm
Çok doğru tespitlerin var tebrik ediyorum seni gerçekten. Cross fan bölümünü ne kadar değişik yapmışlar sen de farketmişsin :ok
Bakır boru konusunda servisin önerisi nedir?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Sizler adına testleri yapıp önceden tespitlerimi mümkün olduğunca yayınlıyorum ve kasa genleşme sesi tespitimi de daha kış sezonu gelmeden belirtmiştim.
Aynı genleşme sesi prime de yine kış modunda tespit etmiştik ancak bendeki o derece rahatsız etmiyordu. Xtreme ise hem yatak odamda kullandığım için hem de prime ile kıyaslandığında daha belirgin olduğu için açık açık rahatsız ediyor. Yani yatak odası kliması olarak alacak olanlar mutlaka atın alma işini yeniden değerlendirmeli. Bunun dışında ısıtması prime modelinden kat be kat farketmiş hem eşanjör hem de soğutucu akışkan farkı ile.

Teknik Müdür ile görüşüp sevgili Golge46 Golge46 kardeşimizde olduğu gibi benim klimaya da diğer opsiyonu girmek istedim yani termostata girdiğinde klima üfleme yapmasın fanı tamamen kapatsın istedim, kodlamayı yolladı sağ olsun ama bendeki klimada nedense bir türlü kodu klimaya aktaramadım.

Fırsat bulursam bugün yeniden görüşeceğim, eğer termostatta fanı kapatırsak beni iki yönlü kurtaracak. Birincisi, yatağımızın tam karşısında olduğu için termostatta üfleme yapması çok rahatsız ediyor, ikincisi ise kasa genleşme sesi ortadan kalkmış oluyor (Çok büyük ölçüde farkettiriyor)

Duruma göre sizleri de bilgilendirmeye devam edeceğim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt