Midea buzdolabı arızalı parçayı bulabilirmiyiz?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Kendisi yapmasa bile yönlendirme yapabilecek bir büyüğümüz var. Sayın teraspy teraspy Emmi' yi etiketleyeyim. Yakınlarda foruma giriş yaparsa mutlaka yanıtlayacaktır.
Pitbull Pitbull , Eski ifaiyenin oraya git kesin yönlendirme yaparlar,tüm ısıtma-soğutmacıları dolaş parçayı göster bir yol gösterirler.Birazdan yol bilgisini de atarım ,gerçi biliyorsundur mutlaka.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,106
43
Dolap arkadaşın kendisi gidip parça arayacak biri değil. Gelen teknisyen parçayı geri takmış dolap kullanılıyor. Bunu başka bir teknisyenin yapması lazım ücreti fazlasıyla da alır ondan tanıdık var mı diye sordum. Yine de teşekkürler.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Soketi uydurmak kolay. Doğru kablo doğru yere takılmış olsun yeter.
Sensörü direkt başka sensörle değiştirmek dolabın anormal biçimde çalışmasına neden olabilir.
Çünkü o sensör başka dolabın mühendisliğine göre yapılmış.
Atıyorum sizin dolap daha düşük derecelerde defrosta girecekken, bu sensör farkı nedeniyle daha erken girebilir.
Veya defrostu durdurması gerekirken devam ettirebilir.

Rezistansı bozması olası, o değişir ama rezistans sonuçta içinden gaz geçen bir yerle bağlantılı.
Gazın tipine göre büyük riskleri olabilir. Ki yangın çıkması olası.
R134A için internette yanıcı değil demişler.
Sizin dolabın etiketinde kullanılan gaz tipi R134A denilmiş.

Sensörün mantığı basit ise, bir usta onu değiştirebilir.
İlla yenisi gerekmeyebilir.
Değiştirilecek parça direnç ise, kaç ohm kaç watt olduğu bilgisi bilinse yeter.
Yani tamircileri ve parçacıları gezmeniz lazım.
Başka türlü halledilmez.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Dolap arkadaşın kendisi gidip parça arayacak biri değil. Gelen teknisyen parçayı geri takmış dolap kullanılıyor. Bunu başka bir teknisyenin yapması lazım ücreti fazlasıyla da alır ondan tanıdık var mı diye sordum. Yine de teşekkürler.
Yine de oradan yardım alabilir ,bu işi yapacak usta sorabilir ,illa parçayı alıp kendi takmasına gerek yok ,mesela üst komşum gitmişti parça almaya(onunki ocak idi) ,yapabilecekmisin, yapamazsan bir usta buluruz demişler ,bence gidip araştırsın,emniyetin yanındaki sokağa girsin ,ilerde solda tüm dükkanlar ve pasaj :)

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,106
43
Yine de oradan yardım alabilir ,bu işi yapacak usta sorabilir ,illa parçayı alıp kendi takmasına gerek yok ,mesela üst komşum gitmişti parça almaya(onunki ocak idi) ,yapabilecekmisin, yapamazsan bir usta buluruz demişler ,bence gidip araştırsın,emniyetin yanındaki sokağa girsin ,ilerde solda tüm dükkanlar ve pasaj :)
Kaç defa dedim şu kucucuk arizadan dolayi bu dolabi atma dedim caresi bulunur dedim ama bekoda kampanya varmis bu dolabi 5 bine sayacaklarmis 20 de ustune verecek kombi tip alacakmis. Laf anlatamadim olan guzelim dolaba olacak.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Kaç defa dedim şu kucucuk arizadan dolayi bu dolabi atma dedim caresi bulunur dedim ama bekoda kampanya varmis bu dolabi 5 bine sayacaklarmis 20 de ustune verecek kombi tip alacakmis. Laf anlatamadim olan guzelim dolaba olacak.
Hımm, bence fazla karışma ,biliyorsun "iyi olur Allah'tan,kötü olur senden" olmasın bir de :)

Geri
Üst Alt