Midea Blanc 24 bin btu

R Çevrimdışı

ruzgar

Yeni Üye
30 Tem 2017
221
Cvp: Midea Blanc 24 bin btu

Yoksa carrier xpowergold 53uqv060 mı alsam..Bu klima için borulun sitesi miydi neydi midea üretiyor diye bir yazı okumuştum..:) 

Blanc baz duzey bir klima degil mi? Plastik kalitesi ses düzeyi filan nasıldır fujitsu 18lfca ile aynı kalitede olabilir mi?Birde sadece blanc serisi klima diyor.Kodu yok.2017 üretimi ve yetkili ithalatçı ürünüymüş.Hepsiburada da satılıyor..

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

ruzgar' Alıntı:
Yoksa carrier xpowergold 53uqv060 mı alsam..Bu klima için borulun sitesi miydi neydi midea üretiyor diye bir yazı okumuştum..:) 

Blanc baz duzey bir klima degil mi? Plastik kalitesi ses düzeyi filan nasıldır fujitsu 18lfca ile aynı kalitede olabilir mi?Birde sadece blanc serisi klima diyor.Kodu yok.2017 üretimi ve yetkili ithalatçı ürünüymüş.Hepsiburada da satılıyor..

iki tane carrier model var birisi midea modeli.

sonunda gold olana bak

sen börüle bakma o atar hep daha öncede toshibada midea diyordu.

oysaki mideanın finasörü toshiba yani carrier.

carrier toshibanın klima bölümünü satın almış mideayada knowhow satıyordu eskiden sonrasına yarı yarıya ortak oldu.

biz boşunamı mdea öneriyoruz kasa plastiği iyi değildir ama yolda bıurakmaz kolay kolay.

xpowergold olanı rahatlıkla alabilirsin diğeri için mideadan pahalıya satarlar gerek yok. birde hitachilere diğer topikte yazan arkadaşın modelinede bak bu arada 18li,kte olur hatırladığımca senn yerine. gerçi sana birşey söylemeyede korkuyorum ya yanlış birşeyler olur beni suçlarsın :yuh:

R Çevrimdışı

ruzgar

Yeni Üye
30 Tem 2017
221

@9köy

Üstat şimdi pdesign a bakıyorum fujitsu 18 lfca 5.9,alarko xpowergold60 lık 4.7,  üstelik fiyat daha fazla.. fujitsu -7 de test edilmiş alarkoyu bulamadım euroventte..Yani bu fujitsuyu madem verdim daha iyi birşey alayım ya da aynı kalitede daha uygun diyorum.

Esasında ilk önce kapasiteyi belirlemek lazım ama klimacının biri 18 yeter diyor, digeri 24 olur diyor..40 m2 odada 14 15 m2 cam var.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

ruzgar' Alıntı:
@9köy

Üstat şimdi pdesign a bakıyorum fujitsu 18 lfca 5.9,alarko xpowergold60 lık 4.7,  üstelik fiyat daha fazla.. fujitsu -7 de test edilmiş alarkoyu bulamadım euroventte..Yani bu fujitsuyu madem verdim daha iyi birşey alayım ya da aynı kalitede daha uygun diyorum.

Esasında ilk önce kapasiteyi belirlemek lazım ama klimacının biri 18 yeter diyor, digeri 24 olur diyor..40 m2 odada 14 15 m2 cam var.

p design i neden önemli tutuyorsun. düpedüz aldatmaca.

zamanında mbirol yok şöyle yok böyle dedi dedi haierlerdede yükseti p design @sota kandı aldı elektirik faturası uçmaya başlayınca börül efendi çok yakar gak guk demeye başladı.

carrierde  mideada euroventte yoktur evet ama verdiği değerleri sağlarlar. carrier santraller euorvent onaylıdır.  satış stratejisi bir tür. splitleri ucuz satmak için eurovente para ödemek istemedikleinden olabilir

daha doğrusu bu tür değerleri takmayın kafaya.

R Çevrimdışı

ruzgar

Yeni Üye
30 Tem 2017
221

@9köy

Ben işin esprisini ögrenmek istemiştim.Yani gözden kaçırdığım birşey var mı gibisinden.Yerli ve bilinmedik markaların değerlerine inanmam ama bu eurovent de işini ciddi yapmıyor demek dogru olur mu? Diyelim öyle olsun sadece bu markada böyle bir değer var ısıtmada diger markalarda göremedim örneğin hitachiye baktım az önce 50ppa modeline 17900 soğutma 27 bin ısıtma degeri var fujitsuya yakın ancak pdesign 4.7.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

ruzgar' Alıntı:
@9köy

Ben işin esprisini ögrenmek istemiştim.Yani gözden kaçırdığım birşey var mı gibisinden.Yerli ve bilinmedik markaların değerlerine inanmam ama bu eurovent de işini ciddi yapmıyor demek dogru olur mu? Diyelim öyle olsun sadece bu markada böyle bir değer var ısıtmada diger markalarda göremedim örneğin hitachiye baktım az önce 50ppa modeline 17900 soğutma 27 bin ısıtma degeri var fujitsuya yakın ancak pdesign 4.7.

ya inanın bende eurovente güvensemmi güvenmesemmi bilemiyorum bizim börülde bu konuda hep işine geldiği gibi konuşurdu ilk sezonsal durumları duyurulduğunda . en çokta ben kurcalamıştım o zamanlar ama net bşr şey çıkmamıştı ortaya.

şimdi bakınca eurovente en verimli klimalarda p design düşük neden düşük eurovent sahtekarmı acaba. bak hitachinin verimide fujiden yüksektir kesin incele mutlak bir artı fazladır. e şimdi bu değereler verilmişken euroven demiyor değilmi pdesign düşük olan klimalar kötüdür diye . ama börül diyor kim sahtekar bilmiyorum artık inan :yuh:

çakal zamanında p design düşük olan klimalr çok yakar diye zırlarken kendi kliması çok yakınca normaldir demişti. ama şimdi lafı değiştirp değiştirp gene p design diyor desin bakalım köpekte havlamak içindir zaten.

zamanında gene birolada diyordum eldeki stoklar bitince hepsinin p design değerleri düşecek şuan haierlerdede düşmüş hele daikin shira eco resmen yerlerde hemde ürün R32 üstelik. r32 ilk daikin ururu sarar gelince birol yüksek kapasite olanlarda hayret bununda artısı düşük neden acaba cihaz r32 demişti . yani onun için çok fazl büyütmeye gerek yok diyorum.

ve ekliyorum evet eurovent olayı fos çünkü 2020 başlarına kadar sezonsal değerler bir kez daha değişecekmiş. bir çok firma gree başta omak üzere tosladı bu konuda adamalr ürünlerini düzeltmeden yönetmelik değişecek dahada az tüketcek bir yönetmelik gelecekmiş.

ya vermeden almak Allah mahsus sezonsal öncesi normal inverterlere bile millet alışamazken yavaş yavaş ısıtıp soğuttuğu için millet klasik klimaya alışkındı çünkü.

şimdide daha çok kısmaları sağlanacakmış klimaların buyur burdan yak ben size o yüzden dokunmayın kalsın klimanız demiştim.

R Çevrimdışı

ruzgar

Yeni Üye
30 Tem 2017
221

@ 9köy

Hitachi rak 50ppa tüketim degerleri iyi gibi görunüyor.Isitmada 27 bin btu çıkıyor..Midea dan iyi olur mu acaba?

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

ruzgar' Alıntı:
@ 9köy

Hitachi rak 50ppa tüketim degerleri iyi gibi görunüyor.Isitmada 27 bin btu çıkıyor..Midea dan iyi olur mu acaba?

pek tabi mideadan iyidir kıyas bile götürmez hitachi sonuçta bu. benim tek korkum dış ünite alu kondenser olmasın ama onuda hiç tahmin etmem. zaten bunu öğrenmek zor değildir asal ve ipi ye alo dendimi çıkar ortaya.

fiyatta süper gereçekten mbirol şarlatanı millete veriyor gazı 3500 4000 tl york muş gree miş sigmaymış eriyen teknoloji lg miş... hitachinin yanında hepsi çöp kalır. inan ben insanların nasipsizliğine üzülüyorum. bu nursuz suratlı mahluka uyuyorlar. adam gıcık kaptığı firmanın malını, klimacılığı ve forumu sayesinde yere vuruyor. millet klimacı diye güveniyor birde ne yağlar yakıyorlar bilgi alıcaz diye google aklına geldiğini yazıp aratsalar neler görecekler ama okuma huyu yok millette. geçen gün tv de bir profesör eğitim sistemyle ilgili resmen paranoyak bir millet olduk kimse kimsey güvenmiyor şeklinde konuştu. demek millet bu sözün yanında güvenilecek durumları bırakıp kendine çukur kazacak insanada güveniyor. e artık kendi düşende ağlamaz ne diyeliim. bu şarlatanada istediği gibi yönlendiriyor bu kadar ahlaksızlık zibidilik olmaz bile diyemeyiz çünkü bu kişinin karakteri ve işi o.

birde dhdeki yazılaına olsun şimid kendi forumundaki yazılarına bir bakın milletle dalga geçmek cıvık smileymi kullanmak ne ararsanız var ama.  zaman zaman birisi sen dese çokta kibarlaşıyor.

(not hak veriyorum insalarında biraz dengeli konuşması lazım genel olarak. ama burda belirtmek istediğim işine geldiği gibi davranması börülün)

7yb4jN.png

bu vatandaş adanalaıymış @sota gibi kaba biraz. ( daha öncede belirttim adanalı arkadaşlar alınmasın sotaya sataşıyorum ) ama işine gelen adanalı bir mahçup var her akşam bunu arayıp rahatsız ederdi delrirdi bu en iyi lafı çok affedin amuğa goyim ağam iyi akşamlar nasılsınmış. mbirol peşinden sövüp saysada dh den adam taşıttığı için çokta umursamazdı. çıkar bambaşka bir şey işte.

R Çevrimdışı

ruzgar

Yeni Üye
30 Tem 2017
221

Mideadan iyi mi derken benim salona yeterli gelirmiyi kastetmistim.Midea nominalde 24 bin btu 30 bin maksimum.Hitachi 20.450 nominal 27700 maksimum.

Bugun İzmirde bir satıcıyla konuştum.Salondan bahsettim.Yeterli gelir gibi duruyor ama net birşey soyleyemem sorumluluk almam dedi.Isıtması iyidir ama maksimuma bakma sen nominale bak dedi.Bu arada 5 metre bakır boru varmış.Dış üniteyi sormadım.Distribütörde asal klima dedi.Abkay ile alakası yok filan dedi.Bunun bir de 60 lığı var o da 5500-6000 civarında.O da 23200 bin nominal 29 bin maksimum.Aradaki cok fark yok gibi ama fiyat olarak 1500 fark var..

Dh da biraz araştırdim.Biraz sesli filan diyorlar ama sonuçta yatak odasına koymuyorum.Salona koyacağım.Dış ünitede yerliler kadar sesli değildir herhalde.

Ben anlamıyorum bir türlü Rusya'da adamlar bu klimaları evlere montaj yapıyorlar.O soguklara özel klima değil herhalde bizdekilerin aynısı..Yani orada bile ısıtıyorsa bizim buralarda 18 lik cok rahat ısıtması lazım ama kimse net birşey diyemiyor.Ben de kuzey cephe yerler mermer cok pencere filan olunca tereddüt ediyorum.Birde şömine bacası var.Orası da kalın kaucukla kapalı ama etkili olur mu bilmiyorum.Bir kesif daha yaptıracağım bakalım.Havalar soğudukca hanım mırıldanmaya başlıyor..:)

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

ruzgar' Alıntı:
Mideadan iyi mi derken benim salona yeterli gelirmiyi kastetmistim.Midea nominalde 24 bin btu 30 bin maksimum.Hitachi 20.450 nominal 27700 maksimum.

Bugun İzmirde bir satıcıyla konuştum.Salondan bahsettim.Yeterli gelir gibi duruyor ama net birşey soyleyemem sorumluluk almam dedi.Isıtması iyidir ama maksimuma bakma sen nominale bak dedi.Bu arada 5 metre bakır boru varmış.Dış üniteyi sormadım.Distribütörde asal klima dedi.Abkay ile alakası yok filan dedi.Bunun bir de 60 lığı var o da 5500-6000 civarında.O da 23200 bin nominal 29 bin maksimum.Aradaki cok fark yok gibi ama fiyat olarak 1500 fark var..

Dh da biraz araştırdim.Biraz sesli filan diyorlar ama sonuçta yatak odasına koymuyorum.Salona koyacağım.Dış ünitede yerliler kadar sesli değildir herhalde.

Ben anlamıyorum bir türlü Rusya'da adamlar bu klimaları evlere montaj yapıyorlar.O soguklara özel klima değil herhalde bizdekilerin aynısı..Yani orada bile ısıtıyorsa bizim buralarda 18 lik cok rahat ısıtması lazım ama kimse net birşey diyemiyor.Ben de kuzey cephe yerler mermer cok pencere filan olunca tereddüt ediyorum.Birde şömine bacası var.Orası da kalın kaucukla kapalı ama etkili olur mu bilmiyorum.Bir kesif daha yaptıracağım bakalım.Havalar soğudukca hanım mırıldanmaya başlıyor..:)

max btu evet önemseme. her nekadar deselerde max btu çalışır çok yakar onu bile yapmıyor inverter klimalar ille kısıyor.

bence gerek yok bir üst modele.

sesli olması kendi yapısından  tabi yerliler gibi öyle cayrı cayır bağırmaz. zaten tamamen sessiz klimada ısıtmaz işte haier örneği var klimanın en yüksek fanı dahi çok sessiz olduğundan ortamı ele geçiremiyordu. ben ısınacağım diyorsan sesi önemsemeyueceksin bunu genele hitaben belirtiyorum bir kez daha.
sen şimdi hem yatak odasınada takmıyorsun dediğin gibi sorunda olmaz aynen.

ya rusya meselesi evet burada HJ kötüleniyor adamalr Hj kullanıyor rusyada yine bir bulgar forumu vardı orasıda az soğuk değildir adam Hj nin başarısını anlatıyordu.

bu arada unuttum senin takacağın alaın kaç m2 olduğunu ama 40-50 m2 olsada 18lik kapını kapadınmı fırın yapar ortamı.

asal ın abkayla alakası krurluşunda vardı kesinlikle ama şimdi ayrılmışta olabilirler.

ya bu okadar önemli değil sonuçta hiç br servis ME kadar müşteri odaklı olamaz.

R Çevrimdışı

ruzgar

Yeni Üye
30 Tem 2017
221

9köy' Alıntı:
bu arada unuttum senin takacağın alaın kaç m2 olduğunu ama 40-50 m2 olsada 18lik kapını kapadınmı fırın yapar ortamı.

39 m2 103 m3 kötü şartlar diyelim.Yalnız burada yıllık ortalama sıcaklık 10 derece.Eksinin altına da düşüyor ama nadir.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

ruzgar' Alıntı:
9köy' Alıntı:

39 m2 103 m3 kötü şartlar diyelim.Yalnız burada yıllık ortalama sıcaklık 10 derece.Eksinin altına da düşüyor ama nadir.

eğer o camlar püfür püfür estirmiyorsa kalite plastikse yeter artar. esse bile yeter benim görüşüm.

R Çevrimdışı

ruzgar

Yeni Üye
30 Tem 2017
221

9köy' Alıntı:
ruzgar' Alıntı:

eğer o camlar püfür püfür estirmiyorsa kalite plastikse yeter artar. esse bile yeter benim görüşüm.

Bu klimanın boyutları küçükmüş..79 cm genişliği var..Eski klimanın söküldüğü yeri kapatmıyor..Takılırsa çirkin bir görünüm olacak boya isteyecek..12 lik klimam bundan daha büyükmüş ilginç geldi bana.Boyut önemli değil ama incelediğim tüm 18 lik klimalar büyüktü.Rak 60 ppa 101 cm..

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt