Microsoft XBOX One Stereo Kulaklık Arızalandı!

emreuguz Çevrimdışı

emreuguz

Aktif Üye
9 Nis 2019
149
36
Merhaba Arkadaşlar,

XBox kulaklığım arızalandı, jack girişinde problem mevcut galiba,

Örnekle bi telefona taktığımda sağ taraftan ses geliyor, biraz oynatınca hışırtı oluyor duruma göre sol sağ aynı anda geliyor ya da gelmiyor.

Böyle bi jak sorunum var, ya da kablosu arızalı....

İstanbul içi tamir ettirebileceğim güvenilir bir servis var mıdır... Tavsiyelerinize açığım,

Teşekkürler İyi Forumlar...

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Standart 3.5 mm bağlantılı bir kulaklıksa, elektronikçiler çözecektir.

İstanbul'da olan bir forumdaşımız varsa o da yardımcı olabilir size.

emreuguz Çevrimdışı

emreuguz

Aktif Üye
9 Nis 2019
149
36
Aynen standart 3,5 mm çapında olması lazım, telefonları alırkenki kutularından çıkan orjinal kulaklıklarının boyutunda, kendi telefonum HTC 10 ona uyuyor mesela...

İstanbul da Kadıköy Yazıcıoğlu yada Karaköy de bilmediğim bir dükkana girmek istemiyorum.

Ücreti karşılığında forumdan bir elektronikçi arkadaşımızın yardımlarını 4 gözle beklemekteyim,

Yorumunuz için teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Aynen standart 3,5 mm çapında olması lazım, telefonları alırkenki kutularından çıkan orjinal kulaklıklarının boyutunda, kendi telefonum HTC 10 ona uyuyor mesela...

İstanbul da Kadıköy Yazıcıoğlu yada Karaköy de bilmediğim bir dükkana girmek istemiyorum.

Ücreti karşılığında forumdan bir elektronikçi arkadaşımızın yardımlarını 4 gözle beklemekteyim,

Yorumunuz için teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Rica ederim. Aslında basit bir tamir ama onu bile yüzüne gözüne bulaştırabilecek tamirci(!)ler var maalesef.

Forumda A Ado teraspy teraspy TEKNOwest teknovest F fikoloji gibi ustalarımız var. İstanbul'da değiller ama geç olsun sağlam olsun derseniz, onlara danışın derim.
Ben de yapabilirim ama Samsun'dayım ve ince kulaklık kabloları ile aram iyi değil.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Foto at bakayım sevgili emreuguz, nasılmış kablo ve boyu acaba ?
Bu arada sevgili umutun dediği "hepimiz" de ayrı ayrı illerdeyiz,ben İzmirdeyim mesela :)

emreuguz Çevrimdışı

emreuguz

Aktif Üye
9 Nis 2019
149
36
Rica ederim. Aslında basit bir tamir ama onu bile yüzüne gözüne bulaştırabilecek tamirci(!)ler var maalesef.

Forumda A Ado teraspy teraspy TEKNOwest teknovest F fikoloji gibi ustalarımız var. İstanbul'da değiller ama geç olsun sağlam olsun derseniz, onlara danışın derim.
Ben de yapabilirim ama Samsun'dayım ve ince kulaklık kabloları ile aram iyi değil.

He anladım... Geç olsun sorun değil... Er ya da geç görülür bir ustalarımızdan tarafından diye konu açayım dedim,
Kim müsaitse artık...
Teşekkürler..
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Foto at bakayım sevgili emreuguz, nasılmış kablo ve boyu acaba ?
Bu arada sevgili umutun dediği "hepimiz" de ayrı ayrı illerdeyiz,ben İzmirdeyim mesela :)

Şuan yanımda değil kulaklık ben mesaideyim, sabah eve geçince atarım, canlı kanlı fotoğrafını...
İzmir he iyi, çok renkliyiz ne güzel :)

emreuguz Çevrimdışı

emreuguz

Aktif Üye
9 Nis 2019
149
36
Bunu tam anlamadım ama,sen eve gidince canlı kanlı forosunu unutmayasın,çünkü aklıma bir fikir geldi,sanırım olur .
Çok renkliyiz her ilden var ız anlamında yazdıydım... İzmir, Samsun, İstanbul...

Sabah 10:00 gibi bu post un altına resmi eklerim. Vatandaki şu ürün:

Saygılarımla..
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Adanada olsan 5dk yeni jack lehimlerdim.
Şota ustamıza İstanbul 'dan güzel bir orta açarım, kargoyla... ( futbolcu Şota'dan mı geliyor kullanıcı adı )

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Hımm,mikrofonluymuş,benim aklıma gelen daha sağlam eski bir kulaklık kablosunu komple bu kabloyla değiştirmendi veya değiştirtmendi,en kolay çözüm yolu olabiliyor bazen,çünkü orjinal kabloları soymak zor olabiliyor lehimlemek için.
Yani kabloyu komple değiştirmek en mantıklısıdır bana göre,bizim oğlanın kulaklığında da bunu yapmıştık :)

emreuguz Çevrimdışı

emreuguz

Aktif Üye
9 Nis 2019
149
36
Hımm,mikrofonluymuş,benim aklıma gelen daha sağlam eski bir kulaklık kablosunu komple bu kabloyla değiştirmendi veya değiştirtmendi,en kolay çözüm yolu olabiliyor bazen,çünkü orjinal kabloları soymak zor olabiliyor lehimlemek için.
Yani kabloyu komple değiştirmek en mantıklısıdır bana göre,bizim oğlanın kulaklığında da bunu yapmıştık :)
Aynen mikrofonlu ustad. Orjinal kablosu da ince plastik ve yumuşak bir yapısı var. Sanki soyulamayacak gibi duruyor aynen..
Sizce kaç TL lik bir işlem gibi duruyor belli midir?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Aynen mikrofonlu ustad. Orjinal kablosu da ince plastik ve yumuşak bir yapısı var. Sanki soyulamayacak gibi duruyor aynen..
Sizce kaç TL lik bir işlem gibi duruyor belli midir?
İnan bilmiyorum,en azından işçilik ücretini bilmiyorum,kendim yapıyorum çünkü ,ama o zamanlar ismi "Kipa" olan avmden mikrofonlu çin malı kulaklık almıştık,sanırım 7 tldi galiba ,kablosunu söküp oğlumun kulaklığına takmıştım,halen kullanıyor,çünkü oyun oynarken konuşuyor karşıdakiyle :)
Ama işte bilmiyorum kaça patlar sana,önemli olan orjinal kabloyu soymak değil,onu lehim tutacak duruma getirmek,neler yaptık olmadı,öyle yapmışlarki kabloları,hem incecik hem lehim tutmuyor,asite bile soktuk uçlarını da,banamısın demedi,belkide biz becerememişizdir :)

emreuguz Çevrimdışı

emreuguz

Aktif Üye
9 Nis 2019
149
36
Anladım hocam az buçuk maliyet olayını, bizim kulaklıkta da sanırım bire bir kablo değişecez gibi duruyor...

Resim atarım arkadaşlar yarın, cevaplarınız için teşekkür ederim.

İyi forumlar...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt