Microsoft Windows 7 İçin DirectX 12 Desteğini Getirdi | Tavsiye Forumu

Microsoft Windows 7 İçin DirectX 12 Desteğini Getirdi

Umut Barış 

Sadece Forum
Yönetici
Süper Moderatör
Katılım
23 Kas 2017
Mesajlar
15,065
Microsoft tarafından fişi çekilmeye hazırlanılan Windows 7'ye ilginç bir destek gelmiş durumda.

dx-12-logo.png


Önümüzdeki yıl güncelleme desteği kesilmesi planlanan Windows 7 işletim sistemi, an itibariyle DirectX 12 desteğine kavuşmuş durumda.

World Of Warcraft Etkisi

World Of Warcraft'ın geliştiricisi Blizzard, geçtiğimiz günlerde getirdiği DirectX 12 desteği güncellemesi ile oyuna dair önemli performans artışı elde etmişti.
Bu gelişmeden Windows 7 kullanan oyuncularının da faydalanmasını isteyen Blizzard, Microsoft'u ikna etmek için kolları sıvadı.

wow-bfa-cover.jpg


Blizzard'ın teklfini kabul eden Microsoft, Windows 10'daki API'yi Windows 7'ye aktararak bunu sağlamış bulundu.
Bu hamle, Windows sürümleri arasındaki pazar payının Windows 7'ye doğru genişlemesine teşvik edici olsa da, durum tam olarak öyle değil.


Devamı Gelecek Mi?

Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre Windows 7 için DirectX 12 API'si tüm geliştiricilerin kullanımına açılmış durumda.
Böylelikle diğer geliştiriciler de yapımları için Windows 7 üzerinde DirectX 12 desteği getirebilir.

Peki Microsoft Neden Böyle Bir Hamle Yaptı?

Microsoft, Windows 7 kullanıcıları DirectX 12 performansını beğendiyse, diğer performans iyileştirmeleri ve güvenlik güncellemeleri için Windows 10'u denemelerini tavsiye etti.

Özetleyecek olursak Microsoft, Windows 10 deneyimi için Windows 7 kullanıcılarına ufak bir demo atmış diyebiliriz. DirectX12 destekli yapım sayısı artarsa bu durum Windows 7 kullanıcılarının lehine olur fakat güvenlik güncellemelerini almamak oyuncuların hesap güvenlikleri vs. için tehlikeli olabilir.
 
Son düzenleme:

Benzer konular

Üst