T Çevrimdışı

teknoseko

Yeni Üye
11 Şub 2023
3
32
Merhaba arkadaşlar arızalı Mi tv stick MDZ-24-AA modeli çok arızalı konuma geçmeye başladı bunlardan başlıca nedeni ise ( ARM Cortex-A53) model işlemciye ve (Bluetooth 4.2) modülü ne sahip bir cihaza (5v 1 amperlik ) lik basit bir adaptör koymaları ve bu cihaz herhangi bir uygulama indirmede olsun ve çoğunlukla yazılım güncellemesinde adaptörün yetersiz kalmasından dolayı cihaz otomatik resetleme yapıyor ve cihaz susuyor bu susma arızaları ve çözümü ise şu şekilde:

1 - Mi logosunda kalıyor

Çözümü: Cihaz yazılımı yarıda kalıyor ve bu cihaza usb kablosu ile yazılım atılamıyor maalesef ki yazılım atmak için usb to ttl aparatı na ihtiyacınız var bunun için YouTube da videolarım mevcut bakabilirsiniz.

2- Mi logosundan sonra renkli ekrana geçiyor.

Çözümü: 5v 2 veya 3 amperlik adaptör kullanın o şekilde cihaza hard reset atın kumanda tuş yöntemi ile eğer hard reset attınız halen aynı durumda ise 1 ci arızada olan usb to ttl aparatı ile yazılım atınız.

3- Cihazda hiç bir tepki yok güç ledi dahil yanmıyor.

Çözümü: Bu durumdaki cihazın emmc entegresi bozuluyor ve bu sorunun tek çözümü emmc entegresi değişimi.

(Önemli bir not : USB to ttl aparatı ile yazılım atamadığınız cihazında emmc hatası vermesi yüksek ihtimal usb to ttl ile kurtarma oranınız %80)

YouTube dan videolarıma ulaşa bilirsiniz (teknoseko) yazarak.

IMG_20230129_015411.jpg
IMG_20230129_015148.jpg
IMG_20230129_014944.jpg
IMG_20230129_014632.jpg

A Çevrimdışı

ahmyildiz

Yeni Üye
16 Şub 2020
13
35
ustam merhaba evimde kullandığım elimde bir adet mi logosunda kalan cihaz var ttl aparatım yok, rus videolarını da izledim komutların dökümanını da bulamadım.siz ufi box ile emmc yazıyorsunuz sanırım benim rt809h cihazım var emmc değiştirebilirim ama emmc dump bulamadım. elinizde mevcut ise paylaşabilir misiniz mümkünse? **************** mail adresim.
Posta adresini açık alanda vermeyelim :ok

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri
Üst Alt