Mi BOX S sesli kontrol sorunu

P Çevrimdışı

pd.ufuk

Yeni Üye
10 Haz 2019
27
35
merhabalar henüz bir kaç günlük mi box s aldım. en çok kullanmak istediğim kumanda daki sesli arama tuşu bastığım halde bazen hiç çalışmıyor, bazen çalışıyor ses dinleme ekranı çıkıyor fakat kumanda sesi algılamıyor, bazende normal bir şekilde sesli arama yapıyor. kumanda daki diğer tüm tuşlar sorunsuz çalışıyor, mi box üzerindeki algılama ışığı diğer tuşlarda yanıp sönüyor fakat sesli arama tuşunda sürekli tekliyor. bu güncelleme ile çözülecek bir sorunmu? Tüm ürünler de varmı bu sorun? yoksa bana gelen ürünün kumandası hatalı mı? yardımdı olabilir misiniz ?

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Bende de önceki versiyonu var aynı sorunu yaşıyorum.Geri çıkıp tekrar basınca yapıyor ama ara ara bu sorunu yapıyor.Ayrıca cihazı stand by dan açınca donma kilitlenme yapmaya başladı restart yapınca düzeliyor.Anladığım kadarıyla bu cihaz yetersiz veya dandik.Annemlere aldığım 2015 model Puk 6400 model philips tv nin dandik işlemcisi bile sıkıntısız çalışıyor ama bu cihaz sapıtmaya başladı.Zaten bir daha alırsam apple tv 4k alıcam.

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Aynı cihazdan kullanıyorum. Bahsettiğiniz sorunu Android 9 güncellemesi ile yaşamaya başladım. 8.1’de bu sorun yoktu.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Aynı cihazdan kullanıyorum. Bahsettiğiniz sorunu Android 9 güncellemesi ile yaşamaya başladım. 8.1’de bu sorun yoktu.

Ya mevcut sürümde sıfırlamayı deneyin ya da eski sürüme dönün.
Gördüğüm kadarıyla yeni sürüme geçişlerde sıkıntılar yaşanıyor.
Bir sürüm geldiği zaman hemen güncellememek lazım Xiaomi'de.

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
aynen, 9 sürümü bende de farklı sorun yaratmıştı, wifi ağını gördüğü halde bağlanmamıştı.

farklı ağlara bağlanmayı denediğimde de sonuç hüsran olmuştu.

8.1 e döndüm, rahatladım.

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
eski sürüme nasıl geçtiniz?
Sorunuzun cevabı bu konu;

M Çevrimdışı

musdea

Yeni Üye