mi 8 lite kamera ve hafıza sorunlarım

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
F fikoloji , sevgili fiko ,".trashBin" dosyası çöp kutusudur ,veya çöpü gösterir ,senin sildiğin dosyalar orada kalmış,çöpü boşaltman lazım ki dosyalar silinsin ,bunu ben "çöpü boşalt" tiki seçerek otomatik yapıyorum ,telefon mi değil ama bu linux-androidde standart olmalı ,en azından bende böyle ,veya şunu da yapabilirsin ,ayrı bir dosya yöneticisi kur ,mesela es dosya yöneticiyi tercih ederim süper bana göre ,oradan ayarlardan "çöpe gitmeden sil"(galiba böyle idi) tik koy.Ama dikkatli kullan direk siler :)
Çöp gizli dosyasını silmeyi yapmamışındır umarım ,klasörü silersen yazılım kararsız kalabilir ,mutlaka çöpü boşalt ile işlem yap :ok
Büyük ihtimalle çöpü boşaltırsan cache bellek de silinecektir :)
Bu arada önde nokta olanlar gizli klasördürler ,dikkatli olmalısın ,işlem yaparken ,"bu ne" diye silme hemen :ok

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
F fikoloji , sevgili fiko ,".trashBin" dosyası çöp kutusudur ,veya çöpü gösterir ,senin sildiğin dosyalar orada kalmış,çöpü boşaltman lazım ki dosyalar silinsin ,bunu ben "çöpü boşalt" tiki seçerek otomatik yapıyorum ,telefon mi değil ama bu linux-androidde standart olmalı ,en azından bende böyle ,veya şunu da yapabilirsin ,ayrı bir dosya yöneticisi kur ,mesela es dosya yöneticiyi tercih ederim süper bana göre ,oradan ayarlardan "çöpe gitmeden sil"(galiba böyle idi) tik koy.Ama dikkatli kullan direk siler :)
Çöp gizli dosyasını silmeyi yapmamışındır umarım ,klasörü silersen yazılım kararsız kalabilir ,mutlaka çöpü boşalt ile işlem yap :ok
Bu arada önde nokta olanlar gizli klasördürler ,dikkatli olmalısın ,işlem yaparken ,"bu ne" diye silme hemen :ok
Abi neredesin sen ya ?
Atarlandim.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Sildin mi yoksa trash klasörünü (tamamı üstte yazılı) ,eğer sildi isen telefonu kapatıp aç bakalım geri gelecekmi ,ama unutma ,o çöp kutusunu ifade eder :)
Sen o foruma saat 10 da yazmışın,gerçi uyuyordum ama eğer sms atsaydın kalktığımda direk arardım mubarek ,sonrada burada yazar herkesi bilgilendirirdin ama olsun yine de öğrenilmiş oldu :kiskis
Telefonu kapa-aç yapm ayı unutma :ok

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Şahane gider olmuş eline sağlık ?
Adamlar bu işin ehli biri dönüş yapmadı. Hatta ben herkesi kendim gibi sanıp dm attım birine sürekli mi8 lite mesajları var.
Adam cevap yazmadı. Ulan bana biri mesaj atsa kendimi koparirim. Bilmesem bile bilmiyorum diyebilirim.
Yok abi nereye bakarsan bak tavsiye forumunun yardım severligini ben baska yerde görmedim

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Sildin mi yoksa trash klasörünü (tamamı üstte yazılı) ,eğer sildi isen telefonu kapatıp aç bakalım geri gelecekmi ,ama unutma ,o çöp kutusunu ifade eder :)
Sen o foruma saat 10 da yazmışın,gerçi uyuyordum ama eğer sms atsaydın kalktığımda direk arardım mubarek ,sonrada burada yazar herkesi bilgilendirirdin ama olsun yine de öğrenilmiş oldu :kiskis
Telefonu kapa-aç yapm ayı unutma :ok
Abi komple klasörü değil içindeki dosyaları sildim. Şimdi kapa aç yapıyorum

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Adamlar bu işin ehli biri dönüş yapmadı. Hatta ben herkesi kendim gibi sanıp dm attım birine sürekli mi8 lite mesajları var.
Adam cevap yazmadı. Ulan bana biri mesaj atsa kendimi koparirim. Bilmesem bile bilmiyorum diyebilirim.
Yok abi nereye bakarsan bak tavsiye forumunun yardım severligini ben baska yerde görmedim
Sorun yok çalışıyor ?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Sorun yok çalışıyor ?
İnan sevindim ,çünkü bazen 2 klasör yaratılıyor ,birini silmek-boşaltmak sistemde karasızlığa neden oluyor ,hata mesajları vermeye başlıyor (linux-android),dosya yöneticisi ayarlarına bak ,çöpü boşalt varmı ,varsa oradan boşalt :ok

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
20 yıllık forumcuyum bu kadar düzgün insanı bir arada aynı yerde hiç görmedim daha önce, iyi ki var Tavsiye Forumu

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
20 yıllık forumcuyum bu kadar düzgün insanı bir arada aynı yerde hiç görmedim daha önce, iyi ki var Tavsiye Forumu
Sevgili özgür ,sözde ben aslında kalmayacaktım burada ,:kiskis

Aarslan Çevrimdışı

Aarslan 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
220
33
Resim ve videolar için en iyi çözüm Google fotoğraflar uygulamasıdır. Çevremde herkese kullandırtıyorum bilmeyenlerin cihazına yüklüyorum öğretiyorum. Kullanmayı alışkanlık haline getirdiğinizde ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız. Seçtiğiniz klasörlerdeki fotoğraflar ve videolar buluta yüklenir. Yüklendikten sonra cihazda sil seçeneği ile(kırmızı yazıda uyarı çıkarsa henüz buluta yedeklenmemiş demektir bu duruma dikkat etmek gerekiyor) telefondan siliyorsunuz ve hafızanız sürekli boş kalıyor ihtiyaç halinde buluttaki fotoğraf veya videoya tıklıyorsunuz cihaza indir seçeneği ile kullanıyorsunuz. Belirli fotoğrafları paylaşmak istiyorsanız paylaş seçeneği ile buluttaki fotoğraf ve videolarınızı kolayca paylaşıyorsunuz. Biraz sabredip kullanmayı öğrenir ve alışkanlık haline getirirseniz çok işinize yarar.(Çöp kutusu seçeneği bu uygulamada da var eğer 60 gün çöp kutusu boşaltılmazsa kendisi otomatik temizliyor)

Kamera konusunda iyi video ve fotoğraflar çekmek için iyi modlanmış gcam kullanmak gerekiyor. Cihazın kendi kamerasında yapay zeka özelliğini standart açık bırakırsan bas çek dediğimiz hızlı fotoğraflar için çok kullanışlı oluyor. Fotoğrafda karıncalanma veya başka deyişle kumlanma sebebi kalitesiz fotoğraf göstergesidir buna teknik olarak grain deniyor.Cihazda arıza değil donanım yetersizliğinin göstergesi oluyor. Gcam gibi iyi kamera yazılımları ve iyi fotoğraf çekme bilgisi sayesinde bu durum minimuma iniyor.

M Çevrimdışı

manginer

Yeni Üye
31 Ara 2020
1
35
Ben de bu bilgiyi arıyordum Mi Max 3 telefonum. ES files kullanıyorum telefonumda yer kalmamış 10 gb açtım bu şekilde. Çok teşekkürler telefon hızlandı resmen.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri