Duyuru Merter Elektronik Sponsorluğu

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
PS/2 arabirimi normal koşullarda sistem çalışırken kesinlikle sökülüp takılmaması gereken, işlem yapılması halinde anakarta da zarar veren bir iletişim arabirimidir. Dolayısıyla zaten işlemler sistem kapalı iken yapılmıştır.

Ayrıca söz konusu dönüştürücüler PS/2 to USB (USB erkek, PS/2 dişi) olduğu halde söz konusu işlem sistem kapalı iken yapılmıştır.
Bunlarda bazen azda olsa arızalı ürünler çıkıyor .
Herşeye doğru yaptığınız halde çalışmıyorsa ya ürün Arızalı yada uyumsuzdur.
Değişim yada iade yapılır firma tarafından.

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
PS/2 arabirimi normal koşullarda sistem çalışırken kesinlikle sökülüp takılmaması gereken, işlem yapılması halinde anakarta da zarar veren bir iletişim arabirimidir. Dolayısıyla zaten işlemler sistem kapalı iken yapılmıştır.

Ayrıca söz konusu dönüştürücüler PS/2 to USB (USB erkek, PS/2 dişi) olduğu halde söz konusu işlem sistem kapalı iken yapılmıştır.
PS/2 klavye ve mouse'larada özel bir durum var. Her PS/2 cihaz USB'de pasif adaptörlerle çalışamıyor.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
PS/2 klavye ve mouse'larada özel bir durum var. Her PS/2 cihaz USB'de pasif adaptörlerle çalışamıyor.
Ancak bahsettiğimiz cihazlar daha önce farklı adaptörlerle kullanıldı üstadım. bu adaptörlerle tanıtamadım. Hatta bazen söz konusu adaptörle bağlanmış olsa bile USB dizinindeki driverları uyumsuz olduğu için bile sistem tanımıyor. Ama bu cihazlar doğrudan Microsoft Keyboard ve A4 Tech Mouse.

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
Ancak bahsettiğimiz cihazlar daha önce farklı adaptörlerle kullanıldı üstadım. bu adaptörlerle tanıtamadım. Hatta bazen söz konusu adaptörle bağlanmış olsa bile USB dizinindeki driverları uyumsuz olduğu için bile sistem tanımıyor. Ama bu cihazlar doğrudan Microsoft Keyboard ve A4 Tech Mouse.
Bende A4 Tech KB-8 klavyemi USB'den bağlamak için almıştım. İlginç bir şekilde çalışıyordu ama tuşa basınca geç algılıyordu. Hatta fazla hızlı tuşlara basıyorsam bazılarını algılamıyordu bile. Benim kullandığım ,USB'den 2 PS/2 çıkartan aşağıdaki gibi üründü.

9818218823730.jpg

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
Bende A4 Tech KB-8 klavyemi USB'den bağlamak için almıştım. İlginç bir şekilde çalışıyordu ama tuşa basınca geç algılıyordu. Hatta fazla hızlı tuşlara basıyorsam bazılarını algılamıyordu bile. Benim kullandığım ,USB'den 2 PS/2 çıkartan aşağıdaki gibi üründü.

9818218823730.jpg
Tuhaf ama olası. Tabii aparattan mı kaynaklanır onu bilemiyorum ama. Normal PS/2 bağladığınızda tepkileri nasıldı klavyenin? Deneme şansınız oldu mu?

Bizdeki asıl problem herhangi bir şekilde sistemin tepki vermemesi, donanım listesinde görünmemesi.

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
Tuhaf ama olası. Tabii aparattan mı kaynaklanır onu bilemiyorum ama. Normal PS/2 bağladığınızda tepkileri nasıldı klavyenin? Deneme şansınız oldu mu?

Bizdeki asıl problem herhangi bir şekilde sistemin tepki vermemesi, donanım listesinde görünmemesi.
Normalde PS/2'den bağlıydı zaten makineye. Laptop'a bağlamak için almıştım. Sonrasında Normalde takılı olduğu makineye USB üzerinden taktım ve problem devam etti. Söküp PS/2'ye takınca düzeldi.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
Normalde PS/2'den bağlıydı zaten makineye. Laptop'a bağlamak için almıştım. Sonrasında Normalde takılı olduğu makineye USB üzerinden taktım ve problem devam etti. Söküp PS/2'ye takınca düzeldi.
Anladım. Çok nette bir cevap alamadık kendilerinden ( Merter Elektronik Destek Merter Elektronik Destek) bir yönlendirmeleri olursa ona göre hareket edeceğiz. Bu arada bahsettiğim ürün bu;

P_20230427_142038_1_p.jpg

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
Anladım. Çok nette bir cevap alamadık kendilerinden ( Merter Elektronik Destek Merter Elektronik Destek) bir yönlendirmeleri olursa ona göre hareket edeceğiz. Bu arada bahsettiğim ürün bu;

P_20230427_142038_1_p.jpg
Buna benzer bir adaptörü zamanında A4 Tech 4D+ mouse ile kullanmıştım diye hatırlıyorum. Kutusunun içinden çıkıyordu. Sıkıntısız çalışmıştı mouse. Çok severdim bu mouse'u. Orta tuş için tekerlek kullanmazdı ne güzel :)

Picture4.webp

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
Sn. slowfood slowfood
Teknik Servis departmanımızdan Tel - WhatsApp (533 070 30 00) veya sabit telefonlarımızdan 0 212 414 8 414 dahili 108-109 dan bilgi alabilirsiniz.
Forum bünyesinde konuyu paylaşmamın nedeni söz konusu problemin çözümü ile ilgili üyelerimizin de alınan aksiyondan haberdar olmasıdır. O yüzden mümkünse tarafınızdan düşünülen aksiyonu konu içerisinde paylaşabilirseniz üyelerimiz de tercih noktasında daha da fazla sizlerden yana olacaklardır diye düşünüyorum.

Merter Elektronik Destek Çevrimdışı

Merter Elektronik Destek

Kurumsal Üye
13 Mar 2023
37
Forum bünyesinde konuyu paylaşmamın nedeni söz konusu problemin çözümü ile ilgili üyelerimizin de alınan aksiyondan haberdar olmasıdır. O yüzden mümkünse tarafınızdan düşünülen aksiyonu konu içerisinde paylaşabilirseniz üyelerimiz de tercih noktasında daha da fazla sizlerden yana olacaklardır diye düşünüyorum.
Sn. slowfood slowfood
Teknik servis departmanımız ile görüşme sağlayarak gerekli deneme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz, çözüm sağlamanız dahilinde forumda detaylı paylaşımı yapabilirsiniz.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
Sn. slowfood slowfood
Teknik servis departmanımız ile görüşme sağlayarak gerekli deneme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz, çözüm sağlamanız dahilinde forumda detaylı paylaşımı yapabilirsiniz.
Teknik servis departmanınıza arama sağladım. Kendileri test için herhangi bir yönlendirme yapmadılar ve değişim talebinde bulunabileceğimizi söylediler. Kendilerinden bu durumu size iletmelerini ve bu bilgiyi forumda sizin paylaşmanızı istediğimi belirttim. Ancak konu altında herhangi bir yanıtınızı göremiyorum.

Konuyu özetleme noktasına gelirsek;

PS/2 portunun ve USB portunun (Ki ben bilgisayar üzerine çalışmaya başladığımda Universal Serial BUS henüz yoktu.) işleyişi ile ilgili daha fazla bilgi paylaşmam gerekiyorsa yardımcı olayım. Ancak forumdaki konuyu telefona yönlendirip telefonda da düzgün bir cevap vermeden, forumdaki kullanıcıları düzgün şekilde bilgilendirmeden devam etmeniz bizlerin kullanıcıları yönlendirmesi aşamasında düşünmemize yol açmaktadır. Kaldı ki bazen 15 TL' lik bir ürün genel itibariyle birçok sıkıntıya yol açabilir.

Bilgilerinize...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt