Merhaba

Ç Çevrimdışı

Çağatay Cihan 

Aktif Üye
22 Ara 2021
79
33
Hoşbulduk dostlar. Bu arada yazmayı unutmuşum oto tamircileri sayesinde işin olmayan araba mekanik tamiratını öğrendim ve hoşuma gitti. Sormak istediklerinizi çekinmeden sorabilirsiniz yardımcı olurum.

Hoşgeldiniz. Birol Can'dır, arkadaşı arkadaşımızdır ?
Teşekkür ederim abim sizleri tanımaktan onur duydum?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Hoşbulduk dostlar. Bu arada yazmayı unutmuşum oto tamircileri sayesinde işin olmayan araba mekanik tamiratını öğrendim ve hoşuma gitti. Sormak istediklerinizi çekinmeden sorabilirsiniz yardımcı olurum.

Teşekkür ederim abim sizleri tanımaktan onur duydum?
Benim araba yazılımlı abi. Multijet palio 1.3 van.
Aldığımda böyleydi, köpoğlusu tazı gibi gidiyor yolda ama iyi de yakıyor.
Yazılımı orijinale çevireyim dedim, ''Abi çalışıyorsa elleme'' dediler.

Araba bende evladiyelik değil, belki de nasipse bahara bunu satıp üstüne ekleyip 4 kapı alabilirmiyiz diye bakacağız ama senin görüşün nedir yazılımlı kullanmaya devam mı edeyim?

Ç Çevrimdışı

Çağatay Cihan 

Aktif Üye
22 Ara 2021
79
33
Benim araba yazılımlı abi. Multijet palio 1.3 van.
Aldığımda böyleydi, köpoğlusu tazı gibi gidiyor yolda ama iyi de yakıyor.
Yazılımı orijinale çevireyim dedim, ''Abi çalışıyorsa elleme'' dediler.

Araba bende evladiyelik değil, belki de nasipse bahara bunu satıp üstüne ekleyip 4 kapı alabilirmiyiz diye bakacağız ama senin görüşün nedir yazılımlı kullanmaya devam mı edeyim?
Adem abi ne zaman elinde patlayacağı belli olmayan bir bomba düşün en iyi ihtimalle sensörler arıza verir orijinale dönünce düzelir ama pompa enjektör giderse daha kötü. Benim aracımda 1.3 ama corsa hemde depoda pompa var elektronik hemde motorun sürücü tarafında üst önde mekanik yakıt pompası var. Bunlar arıza çıkarırsa daha büyük masraf açar. Ben enjektör için bakım yaptırayım dedim enjektörler 4 bin tl iken bursada 2800 tl bakıma istediler. Yaptırmadım ve bozulunca sıfır alırım dedim. Pompalar ne kadardır bilmiyorum.

Satarken satacağın kişiye göre uygulama aracın değerinde artıda olabilir ekside olabilir. Eğer orijinal yazılımı cd olarak varsa değiştirmekte sakınca olmaz ama başka bir aracın 1.3 orijinal yazılımı bende var derse orda sorun olabilir çünkü bir çok türevi var 1.3 multijetlerin.

Bende bu yazılım işine girmiştim fakat motorun üstündeki yolcu tarafında kalan kütüğün üzerindeki sensör arıza verince orijinale döndüm ve arıza düzeldi. Ama egr aktifse iptal ettirmek en iyisi emme manifoldunu karter havalandırmasıyla beraber yağlı balcık yapıyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri