Merhaba değerli arkadaşlar

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Hoşgeldin aramıza sevgili hemşehrim ömer :)
Bu arada İzmirin neresindesin acaba ,iş yerinin adını ve yerini ver bakayım,çay içmeye geleyim. <--- dedim ama,bakma sen başımı kaşıyacak vaktim yok :haha1
Sn.Ömer bey ben de bir İzmir'li hemşehrin olarak foruma hoş geldiniz diyorum.
Sevgili akrep2018 ,sen neresinde bulunuyordun ,sormuşmuydum acaba :)

omrdml Çevrimdışı

omrdml 

Aktif Üye
19 Eyl 2019
354
Hoşgeldin aramıza sevgili hemşehrim ömer :)
Bu arada İzmirin neresindesin acaba ,iş yerinin adını ve yerini ver bakayım,çay içmeye geleyim. <--- dedim ama,bakma sen başımı kaşıyacak vaktim yok :haha1

Yerimiz Karşıyaka Alaybey'de çarsi içi Damla Elektronik. Buyrun her zaman beklerim. ?

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,241
62

Sn.omrdml merhaba,sormadınız ama ben söyleyeyim Şirinyer'de ikamet ediyorum.İyi günler.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
hoşgeldiniz.Vesteldeyken çalışma ortamı , şartlar , geliştirilen ürünler , araştırmalar nasıldı üstü kapalı bahsederseniz memnun oluruz.?

omrdml Çevrimdışı

omrdml 

Aktif Üye
19 Eyl 2019
354
Ben High-End (Televizyon Üretim) Fabrika'nın Arge Numune bölümünde görev aldım. Daha gün yüzüne çıkmamış tv'ler, yurtdışı ürünleri, fuar ve toplantı ürünleri, arge örnekleri hazırlıyorduk. Daha öncede belirtmiştim aslında 28" ilk ürünler masamda toplanmıştır diyebilirim. Csot'un ilk gönderilen panellerinin yeşilleri berbattı. Ama Lg'de piyasaya o dönem çıkaracaktı. Hemen piyasaya sürülmesi gerekiyordu ne heyecanlı bir dönemdi unutamam. Tekrar yeni paneller geldi. Yeniden arge testleri derken banta ilk ürünleri vermiştik.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Ben High-End (Televizyon Üretim) Fabrika'nın Arge Numune bölümünde görev aldım. Daha gün yüzüne çıkmamış tv'ler, yurtdışı ürünleri, fuar ve toplantı ürünleri, arge örnekleri hazırlıyorduk. Daha öncede belirtmiştim aslında 28" ilk ürünler masamda toplanmıştır diyebilirim. Csot'un ilk gönderilen panellerinin yeşilleri berbattı. Ama Lg'de piyasaya o dönem çıkaracaktı. Hemen piyasaya sürülmesi gerekiyordu ne heyecanlı bir dönemdi unutamam. Tekrar yeni paneller geldi. Yeniden arge testleri derken banta ilk ürünleri vermiştik.
tasarım harikası 47pf9090 sizin zamanınız da mı üretildi ?Çok memnunum şuan bile o tasarımda tv yok bana göre.Krom çerçeve , aydınlatmalı logo, çerçevesiz tasarım ,dahili subwoofer her şeyi ile hala on numara tv.

omrdml Çevrimdışı

omrdml 

Aktif Üye
19 Eyl 2019
354
Aynen 47" ve 55" seriler çok güzel modellerdi. Biz onu altın sarısını da üretmiştik. Piyasaya sürülmedi ama üst düzey kişilerin (Ahmet Bey gibi) evlerine gönderiliyordu.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Aynen 47" ve 55" seriler çok güzel modellerdi. Biz onu altın sarısını da üretmiştik. Piyasaya sürülmedi ama üst düzey kişilerin (Ahmet Bey gibi) evlerine gönderiliyordu.
keşke sürülseymiş.Özgün model lg den mi kopya edilmişti yoksa tamamen vestel arge ürünümüydü ?

bir tanıdıkta aynı tasarımda lg gördüm.bizimde panel lg olunca herhalde vestel kopya çekti dedim?

omrdml Çevrimdışı

omrdml 

Aktif Üye
19 Eyl 2019
354
Tamamen özgün mü bilemem ama paneller LG'den hazır geliyordu o modellerin. O zamanlar bms panel üretim 1 bantta yeni yeni başlıyordu. İşte o dönemler milattır aslında. Hazır panellerle eliniz kolunuz bağlı kalıyor. Ne gönderiliyorsa o. Daha ince modeller üretemiyorsunuz.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Tamamen özgün mü bilemem ama paneller LG'den hazır geliyordu o modellerin. O zamanlar bms panel üretim 1 bantta yeni yeni başlıyordu. İşte o dönemler milattır aslında. Hazır panellerle eliniz kolunuz bağlı kalıyor. Ne gönderiliyorsa o. Daha ince modeller üretemiyorsunuz.
şuan tüm üretimlerdeki paneller Vestel tarafından mı birleştiriliyor ?Açık konuşayım vestelin kendi toplama panelleri lg ve diğer birçok marka panelden daha başarılı geliyor bana.Hangi lg panelli vestel görsem muhakkak ışık sızması ve ghosting sorunu var.

Son olarak 47pf9090 nın krom çervevesi kendi üretimi mi ?

Şuna niçin ağırlıklı plastik kasaya döndüler anlamıyorum .Var olan krom kasa ürünlerde belirgin değil.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt