Menemen Soğanlı mı Olur Yoksa Soğansız mı?

Menemen Soğanlı mı Olur Yoksa Soğansız mı?

• Soğanlı

• Soğansız

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Vedat Milor Twitter üzerinden son günlerde gündeme oturan bir anket yayınlamıştı;

Anketi %51 oranıyla Soğanlı önde tamamladı.
Ve Vedat Milor bunun ardından bir video yayınladı, gelin hepberaber izleyelim;

(Videoda ses sorunu vardır, kulaklıkla dinleyecek arkadaşlara sesini kısmasını tavsiye ederim.)

Ben de forum ahalisine soruyorum, menemeni nasıl seversiniz? :sirit:mutlu

cetjn Çevrimdışı

cetjn

Yeni Üye
3 Tem 2018
10
Bölgesine göre değişiyor sanırım. Ben soğansız menemen görmedim, soğansız olursa o yumurtalı domates olur :)

melemen x menemen
dogru.gif

a. Yumurta, soğan, yeşilbiber ve domatesle yapılan bir yemek: "Fasulye pilakileri, piyazlar, köfteler, salçalı makarnalar, menemenler, patlıcan kızartmaları, neler de neler pişmedi." -A. Erhat.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Menemen nasıl olursa olsun, menemen olsun diyeceğim ama bunun asıl adı menemen mi yoksa melemen ni?

haydi buyur buradan yak :ok
Bence de melemen
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

melemen xmenemen
dogru.gif

a. Yumurta, soğan, yeşilbiber ve domatesle yapılan bir yemek: "Fasulye pilakileri, piyazlar, köfteler, salçalı makarnalar, menemenler, patlıcan kızartmaları, neler de neler pişmedi." -A. Erhat.

TDK menemen diyor ve soğanlı diyor.

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
741
Soğanını bilmem ama, acı bibersiz olursa yemenin bir zevkinin olmayacağını biliyorum :ok

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Günümüz Türkiyesinde neler tartışılmıyor ki, menemenin olmazsa olması olan soğan durumu tartışılmasın... Onlarca şehir gezdim, bir çok kültürde menemen yedim ama soğansız menemen görmedim, duymadım... Türk kültürüne yabancı bir gurmenin bu tartışmayı başlatmasını yadırgamıyorum ama menemene soğan girmezse başka bir şey olur, menemen olmaz...:yumruk

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt