Mekanik Klavye Tavsiye 11.2018

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Merhaba arkadaşlar,

Logitech G105 klavyem var. Mekanik klavyeye geçiş yapmak istiyorum. İnternette ön araştırma yaptım biraz. Switch olarak Cherry MX öne çıkıyor. RGB önemli değil. 500-600TL bir bütçe düşünüyorum. Kullanım oyun ağırlıklı olacak. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Kampanyalı birşey falan bileniniz varsa çok iyi olur. Aslında kafamda 1-2 model belirledim ama daha önce forumda konusu açılmadığı için hem bir başlangıç olsun hem de alternatif tavsiyeleri değerlendirelim istiyorum.

imagesqtbn3AANd9GcTgz-PhbdmlOF_NmcC1_K5AJl5oFSJWVeKyFyXeH5F1uG5LRWEq.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
Açıkçası mekanik klavyeye dair tecrübem yok fakat listenizde Corsair, Steelseries gibi markaları da bulundurmanızı tavsiye ederim.

G Çevrimdışı

Gökhan G.

Aktif Üye
25 Eki 2018
66
25
Corsair mekanik klavyelerde aşırı pahalı, Steelseries'de çift tıklama gibi sorunlar var galiba. Razer hakkında bilgim yok.

Kendim çin malı Mantistek GK2 kullanıyorum, 200 liraya sipariş edip ne yazık ki gümrük yüzünden 240 liralara mal ettim, Brown switch. Memnunum...

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ben Corsair K68 Red ile Cherry MX Board 6.0 modellerini beğendim. İkisi de Cherry MX Red switch kullanıyor. 500-600TL aralığındalar. Kullanan var mı bu modelleri?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
Corsair mekanik klavyelerde aşırı pahalı, Steelseries'de çift tıklama gibi sorunlar var galiba. Razer hakkında bilgim yok.

Kendim çin malı Mantistek GK2 kullanıyorum, 200 liraya sipariş edip ne yazık ki gümrük yüzünden 240 liralara mal ettim, Brown switch. Memnunum...

Arkadaşın belirttiği bütçe aralığına giren bir Corsair modeli var gördüğüm kadarıyla ama? :alala

G Çevrimdışı

Gökhan G.

Aktif Üye
25 Eki 2018
66
25
Arkadaşın belirttiği bütçe aralığına giren bir Corsair modeli var gördüğüm kadarıyla ama? :alala

Kusura bakmayın yanlış anlaşılmayayım, diğer büyük markalara göre Corsair'in başlangıç fiyatı yüksek, ondan bahsetmek istemiştim. Cherry MX switchli klavye 250'ye de bulunabiliyor, Corsair'de 600'e de.. Tabii her şey sadece switch değil, klavyenin geri kalan malzeme kalitesi de fiyata etken ama yine de Corsair'ler rakip ürünlere göre başlangıçta bir iki tık pahalı olabiliyor, saygılar

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
Kusura bakmayın yanlış anlaşılmayayım, diğer büyük markalara göre Corsair'in başlangıç fiyatı yüksek, ondan bahsetmek istemiştim. Cherry MX switchli klavye 250'ye de bulunabiliyor, Corsair'de 600'e de.. Tabii her şey sadece switch değil, klavyenin geri kalan malzeme kalitesi de fiyata etken ama yine de Corsair'ler rakip ürünlere göre başlangıçta bir iki tık pahalı olabiliyor, saygılar

Önemli değil o konuda ben de size katılıyorum.
Almışken malzeme kalitesi iyi bir ürün de almakta fayda var.

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Cherry'nin kendi klavyesi var. Cherry MX Board 6.0 alüminyum gövde, red swtich 500 TL. Bana f/p ürünü gibi geldi. Akranları 700 TL falan.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

İlk mesajdaki ürün o. Üst kısmı alüminyum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt