Mecool KM8 P Android TV Box İnceleme

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
MECOOL KM8 P 4K Ultra HD Tv Box

Android 7.1
S912 Octa Core Cortex A53 2 GHZ 64 bit
ARM Mali T820 MP3
1GB DDR3 Ram
8GB Rom

Ürünü Aldığım Satıcı =

Arkadaşlar cihazı daha tam kurcalayamadım pek vaktim olmuyor , detaylı incelemeyi haftasonu yapacağım bu başlık altında konuyu güncellerim. Yada sizlerden gelen sorunlar olursada yanıtlamaya çalışırım. Üründe güçlü bir işlemci ( S912 Amlogic 8 Çekirdek ) ve sağlam bir grafik birimi Mali T820 mevcut. Ürünün Ram kapasitesi 1GB ( Android Box'lar için yetersiz , bu ürün 2GB Ram seçeneği ilede satılıyor ) dahili hafızası 8GB , sistem 3GB kullanıyor , sizlerede 5GB'lık bir boşluk tanıyor. Ürünün wifi kablosuz bağlantı performansı rezalet , hiç birşey yapamazsınız baştan söyleyeyim , çekim gücü çok kötü. Ancak ethernet kablolu bağlantı ise tam aksine çok iyi performans veriyor. Kablolu bağlantı ile internet hızınız tamamını alabiliyorsunuz. Ürünü şimdilik sadece IpTv performansını deneyebildim ve sıkıntısız bir performans aldım. IpTv amaçlı alacaklar kablolu bağlantı yapmak şartıyla bu ürünün alabilirler. Ürüne 2tb harici Harddisk bağladım sıkıntısız okudu , 4K içerikleride sorunsuz harika bir görüntü ile oynattı.

20181025_151439.jpg
20181025_151502.jpg
20181025_151711.jpg
20181025_151816.jpg
20181025_151851.jpg
20181025_151905.jpg
20181025_154554.jpg
20181025_154821.jpg
20181025_154844.jpg
20181025_154912.jpg
20181025_154932.jpg
20181025_154949.jpg
20181025_155031.jpg
20181025_155214.jpg

Son düzenleme:
The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Bugün cihaza çeşitli uygulamalar yükledim ve güzel geri dönüşler aldım. Digiturk Play , Netflix , FilmBox Live , Turkcell TV+ , Tivibu Go , Puhu Tv , Blu Tv v.s tarzı uygulamaları denedim ve sıkıntısız bir şekilde çalıştıklarını gördüm. Ayrıca daha önce başka bir başlıkta IpTv'de sorunlar yaşadığımdan bahsetmiştim , sürekli donmalar , takılmalardan şikayet ediyordum. O zaman Pc'den bağlanıyordum IpTv'ye , bugün bu cihazla IpTv'de bayağı zaman geçirdim ve sonuç sıkıntısız , donmadan , takılmadan akıcı bir şekilde bütün içerikleri izledim. Bu yüzdendir ki locaiptv adlı site hakkında yaptığım olumsuz yorumları geri alıyorum , sorun demekki Pc'den kaynaklıymış , birazdan o başıktaki yorumlarımı sileceğim. Neyse gelelim Google Play Store'a , cihazdaki sürümü çok eski 7.9.34 sürümü , bunu ne yaptıysam güncelleyemedim henüz. Sürüm eski olunca çoğu uygulamaya erişim sağlanamıyor , ancak apk olarak istediğiniz uygulamaya erişip yükleme olanağınız var. Chrome'a girip istediğiniz uygulamayı apk olarak indirip cihaza yükleye biliyorsunuz.Cihazda Kodi yüklü olarak geliyor , cihazda adı Kodi olarak değil TvCenter olarak geçiyor , TvCenter uygulaması açınca Kodi açılmış oluyor. Ayrıca cihazda Kodi için ayrı bir otomatik güncelleme kısayolu mevcut , kısayola bastığınızda yeni sürüm olup olmadığını kontröl ediyor. Cihazın ayrıca kendi güncelleme desteği var , UPDATE kısayoluna bastığınızda yeni sürüm kontrölü yapıyor.

Son düzenleme:
K Çevrimdışı

Kartalx58

Yeni Üye
7 Ocak 2019
2
39
Bugün cihaza çeşitli uygulamalar yükledim ve güzel geri dönüşler aldım. Digiturk Play , Netflix , FilmBox Live , Turkcell TV+ , Tivibu Go , Puhu Tv , Blu Tv v.s tarzı uygulamaları denedim ve sıkıntısız bir şekilde çalıştıklarını gördüm. Ayrıca daha önce başka bir başlıkta IpTv'de sorunlar yaşadığımdan bahsetmiştim , sürekli donmalar , takılmalardan şikayet ediyordum. O zaman Pc'den bağlanıyordum IpTv'ye , bugün bu cihazla IpTv'de bayağı zaman geçirdim ve sonuç sıkıntısız , donmadan , takılmadan akıcı bir şekilde bütün içerikleri izledim. Bu yüzdendir ki locaiptv adlı site hakkında yaptığım olumsuz yorumları geri alıyorum , sorun demekki Pc'den kaynaklıymış , birazdan o başıktaki yorumlarımı sileceğim. Neyse gelelim Google Play Store'a , cihazdaki sürümü çok eski 7.9.34 sürümü , bunu ne yaptıysam güncelleyemedim henüz. Sürüm eski olunca çoğu uygulamaya erişim sağlanamıyor , ancak apk olarak istediğiniz uygulamaya erişip yükleme olanağınız var. Chrome'a girip istediğiniz uygulamayı apk olarak indirip cihaza yükleye biliyorsunuz.Cihazda Kodi yüklü olarak geliyor , cihazda adı Kodi olarak değil TvCenter olarak geçiyor , TvCenter uygulaması açınca Kodi açılmış oluyor. Ayrıca cihazda Kodi için ayrı bir otomatik güncelleme kısayolu mevcut , kısayola bastığınızda yeni sürüm olup olmadığını kontröl ediyor. Cihazın ayrıca kendi güncelleme desteği var , UPDATE kısayoluna bastığınızda yeni sürüm kontrölü yapıyor.[/QUOTE
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Merhabalar. Bende de bu cihazın aynısından var. Google play storeyi apk olarak indirip kurmak istediğim zaman, google play storenin bu sürümü cihazınızla uyumlu değil yazısı çıkıyor ve güncelleme yapmıyor. Nasıl yaptığınızı detaylı olarak anlatırsanız çok memnun olurum.

Son düzenleme:
The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Merhabalar. Bende de bu cihazın aynısından var. Google play storeyi apk olarak indirip kurmak istediğim zaman, google play storenin bu sürümü cihazınızla uyumlu değil yazısı çıkıyor ve güncelleme yapmıyor. Nasıl yaptığınızı detaylı olarak anlatırsanız çok memnun olurum.

Güncelleme yapılmıyor zaten hocam , zaten yukarıdada onu yazdım. Malesef google play store'u güncelleyemiyorsunuz. Ama google play store güncellenmiyor diye uygulama indiremeyeceğiz değil.

Aptoide , bu uygulamayı Tv Box cihazınıza kurun Google Play Store gibi kullanın.

K Çevrimdışı

Kartalx58

Yeni Üye
7 Ocak 2019
2
39
Teşekkür ederim cevabınız için. Ben de bu cihazın 2GB Ram 16GB rom olanından var çok memnunum. Çok hızlı seri bir cihaz. Play store de varsın güncellenmesin. Uygulamaları da dediğiniz gibi aptoide ile hallederiz.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Teşekkür ederim cevabınız için. Ben de bu cihazın 2GB Ram 16GB rom olanından var çok memnunum. Çok hızlı seri bir cihaz. Play store de varsın güncellenmesin. Uygulamaları da dediğiniz gibi aptoide ile hallederiz.

Aynen hocam cihaz çok güzel bir cihaz , genelde Mecool Tv Box'lar fiyat performans cihazları zaten. Bir tek dahili wifi yönünden eksik buldum bu cihazı ben , wifi'dan tam verim alınabilmesi için modeme çok yakın olmalı cihaz. Ama kablolu bağlantı harika bir performans sunuyor , IpTv için alınabilecek en uygun cihazlardan. Bendeki 1gb ram 8gb rom olanı , IpTv'de ( kablolu bağlantı ile ) sıfır sıkıntı maşallah.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt