MB211 Wireless Display Support Özelliğini Aktifleştirme

C Çevrimdışı

Cengiz E

Yeni Üye
9 Ocak 2020
8
36
Herkese Merhaba,

MB211 anakartımda Netfilix özelliğini aktif etmek için başladığım modlama maceramda fark ettim ki bu Wireless Display Support özelliği ktif değil. Bu özelliği aktif etmem için 0 ile 16 arasında bir değer girmem gerekliymiş. :bilmiyom

Bu konuda desteğinize ihtiyacım var üstadlarım.?

3ace5c03e1a901b40.png
1c8f4795b8100cf17.png
24929008b7059c315.png

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
TV'nin modelini söyler misiniz?
TV'de dahili Wi-fi mevcut mu? Ya da USB dongle ile mi wi-fi & wi-di desteği sağlanıyor, bunu bilmek gerek.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
Ana kartta wifi (Wireless display) bölümü parçaları dizilmemiş (Takılmamış) ise ilgili bölümü aktif etmeniz anlamsız ana kartlar fonksiyonel üretiliyor yazılım ile olmayan bölümler kısıtlanıyor. Açsanızda işe yaramıyor.

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Mb211 de bu özellik mevcut ,eger wireless display uygulamasinda sorununuz yoksa herhangi bir ayar yapmamaniza gerek yok.Kullandiginiz sys patcher programi sadece öneri olarak listeliyor, bu sizin tv nizde yok veya sorunlu anlamina gelmiyor.

C Çevrimdışı

Cengiz E

Yeni Üye
9 Ocak 2020
8
36
Sanırım benim anakartta wi-fi yok. Modlarken wifi acma secenegi var. Açtım ama bir işe yaramadı. Usb wi-fi dongle taktım öylede aktiflesmedi. Sanırım o yüzden wds çalışmıyor ???

C Çevrimdışı

Cengiz E

Yeni Üye
9 Ocak 2020
8
36
Ağ ayarlarında sadece kablolu ve kapalı seçeneği var. Modlamayla wi-fi seçeneklerini açtım ama yine birşey değişmedi üstad.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Sanırım benim anakartta wi-fi yok. Modlarken wifi acma secenegi var. Açtım ama bir işe yaramadı. Usb wi-fi dongle taktım öylede aktiflesmedi. Sanırım o yüzden wds çalışmıyor ???

Taktığınız dongle Vestel'in miydi? Farklı firmanın ürününü taktıysanız, aynı chipset olmadığı müddetçe çalışmaz.

C Çevrimdışı

Cengiz E

Yeni Üye
9 Ocak 2020
8
36

ilandaki resimde de kartta wifi oldugu görülüyor.Sizin tv nin modeli neydi,modele göre kontrol edelim birde.
Hocam tv SEG 48SCF7620. İlânda bir şey dikkatimi çekti 17MB211 ana karta ilave olarak 17WFM07 wi-fi modülü var. Yarın tv nin arkasını söküp bakmak en iyisi. Olmadı bir modül 17WFM07alırım takarım. 30 40 lira bişey. ?

20200109_2018049c89c980a21b209e.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Taktığınız dongle Vestel'in miydi? Farklı firmanın ürününü taktıysanız, aynı chipset olmadığı müddetçe çalışmaz.
Farklı firmaydı hocam. Dediğin gibi farklı firma olduğu için çalışmadı bencede.

I Çevrimdışı

Iz_for

Aktif Üye
25 Eki 2017
165
Geçen sene mb110 kart ta açmıştım
hwprofile de de bir yer düzenledim diye hatırlıyorum
isterseniz hwprofili de kontrol edin
hwprofilde/source selection /widi->true

Son düzenleme:
hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Yarın tv nin arkasını söküp bakmak en iyisi
Sizin tv modelinizin özelliklerinde dahili wifi modülü yok yaziyor ama harici wifi adaptörü oldugunu yaziyor,orjinal wifi adaptörü ile baglanti kurmaniz mümkün olabilirdi.
Tv yi actiginizda (acmanizi öneririm) paylasdigim resimdeki wifi baglanti yerinin olup olmadigini kontrol edin,baglanti yeri varsa dediginiz gibi modül alip takabilirsiniz ,modlama yaparak aktif hale getirirsiniz veya orjinal wifi adaptörünu bulabilirseniz(varsa) onu kullanirsiniz.Yenisini alacaksaniz Wifi adaptörleri modüle göre pahali oldugu icin baglanti yeri anakartta mevcutsa wifi modül alip takmak daha mantikli.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt