MB130E anakart Vestel 43U9402 telnet bağlantısı

S Çevrimdışı

simazambrosso

Yeni Üye
17 Eki 2020
5
39
vestel 43u9402 tv aldım anakart mb130e ve v5 serisi son yazılım yüklü.

Oscam çalıştırabilmek için telnetten bağlantı kurmam gerekiyor fakat, vestel toolbox ile bağlanmaya çalıştığımda aşağıdaki hatayı veriyor.

yardımcı olursanız çok sevinirim bağlantıyı yapabilirsem gerisini getirim telnete enigma2 cihazlardan hakimim.

vesteltoolvox.jpg

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
benim mb130 da hic denemem olmadi ama ,bildigim/denedigim kadariyla telnet baglantisi mb120 ye kadar mümkün, daha üst model kartlarda mb211 ve mb230 da baglanti olmuyor/kuramadim, acik portlar degisti bilgisi var nette, paylasilan acik portlardan da bahsettigim kartlarda baglanti kurulamadi/kuramadim simdiye kadar...toolbox anakartlara otomatik1986 porttan baglanmaya ayarlidir, sorun ondan kaynaklaniyor olabilir..

S Çevrimdışı

simazambrosso

Yeni Üye
17 Eki 2020
5
39
advanced port scanner ile tv ip için tarama yaptırdım 2870 ve 7681 nolu portlar geldi bunlar üzerinden telnet bağlantısı olabilir mi?

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
advanced port scanner ile tv ip için tarama yaptırdım 2870 ve 7681 nolu portlar geldi bunlar üzerinden telnet bağlantısı olabilir mi?
Discovered open port 59709/tcp

Discovered open port 56789/tcp

Discovered open port 42739/tcp

Discovered open port 7382/tcp

Discovered open port 56790/tcp

Discovered open port 7681/tcp

Discovered open port 2870/tcp

denedigim portlar bunlar olmuyor..

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
S simazambrosso Hocam çok alakasız olacak ama, TV'nizde MovieSense (Film Algılayıcı) özelliği çalışıyor mu?

Aslında Menü+4725 tuşlayıp, servis menüsü ekranının fotoğrafını çekip atsanız gerekli donanımın olup olmadığını öğrenebiliriz.

S Çevrimdışı

simazambrosso

Yeni Üye
17 Eki 2020
5
39
S simazambrosso Hocam çok alakasız olacak ama, TV'nizde MovieSense (Film Algılayıcı) özelliği çalışıyor mu?

Aslında Menü+4725 tuşlayıp, servis menüsü ekranının fotoğrafını çekip atsanız gerekli donanımın olup olmadığını öğrenebiliriz.

var mı bilmiyorum.

Ekran-Alintisi447d78b42999acab.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Discovered open port 59709/tcp

Discovered open port 56789/tcp

Discovered open port 42739/tcp

Discovered open port 7382/tcp

Discovered open port 56790/tcp

Discovered open port 7681/tcp

Discovered open port 2870/tcp

denedigim portlar bunlar olmuyor..

Telnet konusu ile ilgili gelişme olması zor herhalde portaltv.tv üzerinden bir şeyler yapılıyormuş ama konuda yeniyiz uğraştıracak. eski versiyonlar gibi OSCAM çalıştırabilsek iyiydi. enigma2 den devam yine.

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
var mı bilmiyorum.

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Telnet konusu ile ilgili gelişme olması zor herhalde portaltv.tv üzerinden bir şeyler yapılıyormuş ama konuda yeniyiz uğraştıracak. eski versiyonlar gibi OSCAM çalıştırabilsek iyiydi. enigma2 den devam yine.
Bu isden anlayan birisinin yeni tv ler ile deneme yapmasi gerekiyor, toolbox programini hazirlayan kisinin mb120 tv si oldugu icin yeni kartlarda ki yöntem hakkinda bir tahmini veya cözüm önerisi yok.
Portal tv vestel ürünü ve vestel tvlerinin smart portal havuzunun oldugu portalin isimi, yeni kartlarda orion.portaltv.tv adreslerine yönlendiriliyor ve sistemdeki dosyalarla eslestirip tv ve markaya özel smart icerikli menüyü aciyor,oscam ile alakasi yok bahsettiginiz adresin.

S Çevrimdışı

simazambrosso

Yeni Üye
17 Eki 2020
5
39
MB130 anakartlara telnet ile bağlanma ihtimali olabilir mi? Konuda tecrübeli üstadlar en azından bu nasıl mümkün olur?
porta izin veren patchlenmiş yazılım mı gerekiyor? eski anakartlarda bu süreç nasıl ilerlemişti tahmini nekadar beklemek gerekir?
Uyumlu bir toolbox çıkar mı? yada vestel mühendisleri zaten telnet ile bağlanabiliyordur bunun yolunu biz mi bilmiyoruz?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
MB130 anakartlara telnet ile bağlanma ihtimali olabilir mi? Konuda tecrübeli üstadlar en azından bu nasıl mümkün olur?
porta izin veren patchlenmiş yazılım mı gerekiyor? eski anakartlarda bu süreç nasıl ilerlemişti tahmini nekadar beklemek gerekir?
Uyumlu bir toolbox çıkar mı? yada vestel mühendisleri zaten telnet ile bağlanabiliyordur bunun yolunu biz mi bilmiyoruz?
Mutlaka vardır ,şimdilik yolunu bilmiyoruz,en azından ben bilmiyorum ,elimde mb130 tv olsa belki :)

S Çevrimdışı

simazambrosso

Yeni Üye
17 Eki 2020
5
39
Mutlaka vardır ,şimdilik yolunu bilmiyoruz,en azından ben bilmiyorum ,elimde mb130 tv olsa belki :)
yapılabilecek denemelerle ilgili fikirler gelirse denemeleri yapabiliriz. ben yukarıda bazı portları taratıp buldum ama bağlantı kuramadım farklı fikirler varsa deneyebilirim. veya vestel fabrikadan tanıdıkları olan yokmu onlardan bilgi alınamaz mı?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Bildiğim tüm her şeyi kesinlikle paylaşırım ,bu konuda bilgim olsa inan hiç durmazdım ,ama kurcalamadan olmuyor bu iş,yani canlı canlı kurcalamaktan bahsediyorum :)
Ayrıca oscam kullanmak istiyorsan ,tv için özel derlenmesi lazım ,en azından tvye reset attırmayan bir klasöre kopyalanmalı ,yoksa tv kısır döngüye giriyor ,özel derlenme derken,tabii "yol"lardan bahsediyorum, mesela tüm program tmp/ içinde oscam klasöründe çalışacak gibi,diğer uydu alıcılarındaki gibi çalışamayabilir,çünkü dosyalara yazma izni sıkıntı yaratıyor ,tabii ben oscamı çalınan mb97 kartlı tvde denemiştim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri