MB130 v4-v5 Yeni Yazılım

hangisinde memnun kaldınız ?

• 5.7.28.0

• 5.7.20.0

• 5.28.7.0

• 5.28.7.4

• 5.34.1.4

• 5.35.2.0

• 5.35.4.0

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
G Çevrimdışı

gezgin_ 

Aktif Üye
27 Ara 2017
190
46
Evet 55ud9400 kullanıyorum, benim tv samsung va panel, mb130p anakart, hdr, wide color gamut ve 10 bit panel özelliklerinde, özelliklerini yazdım çünkü her 9400 aynı olmayabilir, bu yazılımı yüklemeden önce görüntüden hiç memnun değildim, en azından bukadar güncel özelliği olan tv böyle bir görüntü vermemesi gerekiyordu, karşıdan izlediğimde puslu bir görüntü yanlara doğru gittikçe fazla görüntü kaybı oluyordu, bu yazılımdan sonra puslu görüntü gitti netleşti, tv ye ilkbahar gelmiş gibi oldu renkler gözüme daha net ve canlı geldi, yanlara doğru gittikçe fazla olan görüntü kaybı azaldı yan açılardanda izlenebilir hale geldi, va panel bütün markalarda aynı açı duyarlı ama benim tv de fazla açı duyarlıydı şimdi diğer markalarla aynı seviyededir diye düşünüyorum , böyle bir va paneli ips panele değişmem, va panel bana daha uygun, bu yazılımdan sonra tv 'den gayet memnunum yeni yazılımlarla daha da geliştirileceğini düşünüyorum
Evet ben de aynı görüşte yım bnm tvdede renkler iyi di ama görüntü kalitesi sorun vardı şuan TV 10 numara görüntü kalitesi arttı. Daha parlak görüntü daha net .

Taunus Çevrimdışı

Taunus 

Aktif Üye
7 Ara 2018
111
50
Merhabalar 3 ay önce 55 ud 9400 aldım geçen ay yazılım geldi ve tv yazılımı otomatik olarak yükledi Q menülü yazılımı yüklemek istiyorum herhangi bir ara yazılım lazımı tvdeki orijinal yazılımın üstüne yükleyebilirmiyim Q menülü yazılım vestelin orjinal yazılımıdır bu arada 55ud 9400 serisi yandan izlenmeme sorunu var görüntü kaybı var benim gibi sitede herkesde şikayetci cevap lar için şimdiden teşekkür ederim

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Fikoloji bey merhaba 55ud8400 tv kullanicisiyim yeni Qimenu yazılımı yükleyebilir miyim
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Yazılardan okuduğum kadarıyla artık yeni vestel tvler bu yazılımla mi sahada yerini alacak

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Merhabalar 3 ay önce 55 ud 9400 aldım geçen ay yazılım geldi ve tv yazılımı otomatik olarak yükledi Q menülü yazılımı yüklemek istiyorum herhangi bir ara yazılım lazımı tvdeki orijinal yazılımın üstüne yükleyebilirmiyim Q menülü yazılım vestelin orjinal yazılımıdır bu arada 55ud 9400 serisi yandan izlenmeme sorunu var görüntü kaybı var benim gibi sitede herkesde şikayetci cevap lar için şimdiden teşekkür ederim
Fikoloji bey merhaba 55ud8400 tv kullanicisiyim yeni Qimenu yazılımı yükleyebilir miyim

Yazılardan okuduğum kadarıyla artık yeni vestel tvler bu yazılımla mi sahada yerini alacak

Merhaba herhangi ara yazılım gerekmiyor. Ama makalede yazdığı gibi bazı sorunlar var. Onlari kabul ediyorsanız yükleyin. Ve memnun kalmazsaniz eski yazılıma dönebilirsiniz. Şasenizin mb130 olduğundan emin olun. Menü4725 yaparak en üst satırda yazıyor

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
Menü + 4725 ...
Hatta her vestel kullanıcısı bunu kumandadan tuşlayıp,resmini çekip ,pcde saklaması gerekir ki sorun yaşandığında elinin altında bulunsun.

H Çevrimdışı

Hakan198965

Yeni Üye
10 Nis 2018
42
35
Merhaba ben jvc 49 inc e yukledim renkler ve ses gercekten güzel netfilix yok sonra youtube ve diyerlerin logosu kayboluyor dediginizi yaptım evet resimleri geldi ama interneti acinca gidiyor tekrar yazılım jvc uyum saglamıyor gibi ama calişiyor kullanıla bilir sıkıntılar var

M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
45
Merhaba ben jvc 49 inc e yukledim renkler ve ses gercekten güzel netfilix yok sonra youtube ve diyerlerin logosu kayboluyor dediginizi yaptım evet resimleri geldi ama interneti acinca gidiyor tekrar yazılım jvc uyum saglamıyor gibi ama calişiyor kullanıla bilir sıkıntılar var

Slm aynı sıkıntılar mb130 anakartlı vestel 49ud8400 de devam etmekte.

H Çevrimdışı

Hakan198965

Yeni Üye
10 Nis 2018
42
35
Yükletikten sonra internet aktif oldumu logo lar gidiyor aktif olmadıgında sıkıntı yok netfilix logo dahi yok

M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
45
İnt aktif oldugu nda logolar gidiyor .ama bağlantı problemi yok...

Menü toshiba menü ile hemen hemen aynı .Toshiba menü mavi iken vestel menü pembe olmuş ve çin malı dandirik tabletlerin menüsü gibi hiç profesyonel değil yani orjinal gibi durmuyor.renk ve tv nin çalısmasında hız vs değişiklik yok .
en iyisi yine titanium menü en azından stabil sayılır :)...

vestel 49ud8400

20181215_011715.jpg

20181215_011705.jpg

20181215_011653.jpg

Son düzenleme:
K Çevrimdışı

Kashmir

Aktif Üye
23 May 2018
69
44
Ben de bu yazılımı mb130 kartlı JVC 50VU73T Tvme yükledim.Daha önce 3.62.33 lü yazılım yüklüydü son zamanlarda vewd app stora giremiyordum.
IPTV için OTT Playera erişemiyordum.
Bu yazılımla uygulama sürümü de güncellendiğinden app stora girebildim.SS IPTV var ama OTT Player ı kaldırmışlar.
Netflix iconu da gelmedi uygulama menüsüne.Ama kumanda tuşundan açıldı ve bahsedilen hatayı verdi.Smart menü tuşu da çalışmıyor.
Bunun dışında yazılım süper olmuş gerek menüler gerekse ekrana canlılık,keskinlik ve parlaklık gelmiş.JVC tv de görüntü kalitesinde ciddi artış olmuş.
Bu yazılım görüntü kalitesine hiç dokunulmadan menü,uygulamalar ve kumanda için JVC tvye uygun hale getirilirse tadından yenmez.
O puslu mat donuk görüntüden eser kalmamış.
Netflix olamyınca bizim JVC ler için en iyi yazılım olduğunu düündüğüm 3.62.24 sürümüne sıkıntısız döndüm.Vewd app store sorunum da düzeldi.

Geri
Üst Alt