MB130 ve siyirli küre.

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Dün sohbetlerken laf döndü dolandı barkoddan paneldi, kartdı vesaireydi, özellik bulma olayına geldi.
Eh, buraya yükleyince bilgiyi alıyoruz eyvallah da o bilgi nereden geliyor, Adonun ya da Teknonun evinde sihirli küre mi var da bakıp söyleyiveriyor? (ya da diğerleri)
Laf arasında "üzümünü ye bağını sorma" atasözünün lakırdısı geçince, "kediyi merak öldürür" özlü sözüyle potu arttırdım.

Dedim bi bakalım, bir başlangıç noktası seçelim: Mesela çok lafı dolanıyor, nedir şu MB130 dedim ve aranmaya başladım.
Ben halen sanıyorum ki MB130 anakart ile ilgili spekler dökülecek, tüm açılardan çekilmiş janjanlı fotolarını guugıl bana gümüş tepside sunacak.
Böyle böyle cigolayt, ömesay, az-sus fantazileri yaparken

guugıl bana AZ SUS.! dedi.
buymuş MB130:slap

1984_Mercedes-Benz_MB_130_%284740383058%29.jpg

Ama bu bi işaret,
Kötü olan; bendeki merak seviyesi bi tık daha arttı.
MB140 için arama yaptırmaya korkar oldum. Ya nah yapan teyze çıkarsa :hihi

Olsun "İnadım inaaat, gıçım iki kanat" sözüyle potu daha da arttırıyorum.:tara

Son düzenleme:
R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Önemli olan beklentilerinizi karşılaması değil mi?
Üzerindeki işlemciyi bilmeniz size ne sağlayacak ki?
Qualcomm Snapdragon 855 yok üzerinde sonuçta.

Sevgili Umut; arıza bende... Çözümünü ise bulamadım daha.
Icığını cıcığını illa bilecem, böyle bir sorunum var. Ama işe de yarıyor çoğu zaman.

Örnek: Kombim E99 arızası verdi. Kime sorduysam kart değişecek ya da olmaz bu iş kombi değişecek dedi.
Maliyetler geçen sene parası ile 1000'den başlıyor. Kombi parasına kadar gidiyor.
Aradım taradım, karttaki bir röle, kondansatör ve veya en kötü senaryoda bir yongadan olabileceğini buldum.
Yine aradım taradım, avcılarda bir kart tamircisi buldum. En kötü senaryoymuş, 150TL'ye kondansatör röle ve yonga değişti ?

Böyle onlarca örnek yazabilirim.

Gidip teknik servis açmak gibi bir niyetim asla yok, zaten kendi işim bana zul geliyor. Ama evdeki cihazlara da az buz müdahale edebilmek beni mutlu ediyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Sevgili Umut; arıza bende... Çözümünü ise bulamadım daha.
Icığını cıcığını illa bilecem, böyle bir sorunum var. Ama işe de yarıyor çoğu zaman.

Örnek: Kombim E99 arızası verdi. Kime sorduysam kart değişecek ya da olmaz bu iş kombi değişecek dedi.
Maliyetler geçen sene parası ile 1000'den başlıyor. Kombi parasına kadar gidiyor.
Aradım taradım, karttaki bir röle, kondansatör ve veya en kötü senaryoda bir yongadan olabileceğini buldum.
Yine aradım taradım, avcılarda bir kart tamircisi buldum. En kötü senaryoymuş, 150TL'ye kondansatör röle ve yonga değişti ?

Böyle onlarca örnek yazabilirim.

Gidip teknik servis açmak gibi bir niyetim asla yok, zaten kendi işim bana zul geliyor. Ama evdeki cihazlara da az buz müdahale edebilmek beni mutlu ediyor.

Peki MB130'da yaşadığınız sorun nedir?
Merak ediyorsanız MB130'u internetten alın inceleyin? :bilmiyom:kiskis

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Peki MB130'da yaşadığınız sorun nedir?
Merak ediyorsanız MB130'u internetten alın inceleyin? :bilmiyom:kiskis

Yok ya, MB130 sadece bir örnek. Rastgele seçtiğim başlangıç noktası. Öyle denk geldi.
Hani barkoddan cihazın tüm seceresi nasıl dökülüyor, onu öğrenebilmek için rastgele yapılan atış, zar adam olayı bir nevi.
Bu sefer MB130 olur, o olmaz panel olur, o da olmadı stick olur.

Yıllardır bilgisayar bileşenleri ile uğraşmak bir nevi hobi idi bende.
Hep verdiğim örnek; Litecoin kazırken 290x in ramleri elphida mı, hynix mi koddan bulurduk.
Eldeki anakarta hangi ram uyar, hangisini en optimum çalıştırırız, aynı serideki hangi kodlu işlemci OC'ye daha yatkındır da diğerleri sağırdır gibi gibi gibi.
Burada da o hesap.

Aldığımız top kek'in içindekiler kısmını okumak gibi. ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Yok ya, MB130 sadece bir örnek. Rastgele seçtiğim başlangıç noktası. Öyle denk geldi.
Hani barkoddan cihazın tüm seceresi nasıl dökülüyor, onu öğrenebilmek için rastgele yapılan atış, zar adam olayı bir nevi.
Bu sefer MB130 olur, o olmaz panel olur, o da olmadı stick olur.

Yıllardır bilgisayar bileşenleri ile uğraşmak bir nevi hobi idi bende.
Hep verdiğim örnek; Litecoin kazırken 290x in ramleri elphida mı, hynix mi koddan bulurduk.
Eldeki anakarta hangi ram uyar, hangisini en optimum çalıştırırız, aynı serideki hangi kodlu işlemci OC'ye daha yatkındır da diğerleri sağırdır gibi gibi gibi.
Burada da o hesap.

Aldığımız top kek'in içindekiler kısmını okumak gibi. ?

O sanırım Vestel'de artık mümkün değil. Eskiden IPS'mi VA'mi doğrudan anlaşılabiliyormuş. Vestel bırakmış sonra kodlamayı sanırım. :bilmiyom

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt